ciddi bir gariplik var

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve skenshins tarafından 22 Eylül 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. skenshins

skenshins Üye

Beğenileri:
    91
    Ödül Puanları:
    28
    arkadaşlar uzun zamandır bu sporu kendi çapımda beslenme ciddiyeti olmadan yapıyordum ve ciddi manada görüntüm göğüs ve midede gelişmişti ancak spora başlarken 34 cm olan bicepslerim bir türlü 35-36 cm e çıkmadı 1 ay önce protein takviyesi ve karbonhhidrat alımına başladım başldım diyorum çünkü daha önce yağ yapar diye 0 karbonhidrat alıyordum ne ekmek ne makarna ne pilav sadece tavuk et yiyordum 1 aydır düzenli makarna pilav ve et tükettim 1 ay sonunda ölçüleirme baktığımda soğuk kol 36 sıcak 37 ,5 inanamadım lakin 1 ay öncesinde ve daha öncesinde de aynı şekilde ölçüyordum sizce de bir gariplik yok mu yani bu kadar kısa sürede bu kadar gelişmesi ... aksine arkadaşlar da bariz değiştiğini söylüyorlar gerçekten anlam veremedim saygılar

2. surakings2

surakings2 Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    VG
    Yer:
    Sivas
    Kaslar için %40 çalışma,%60 beslenme önemlidir.Yani beslenmen yoksa hacim beklemek boşuna.Benim beslenmemde 0:DAma şuan altyapı oluşturmaya çalışıyorum 14'de salona başlıyacağım:D

skenshins bunu beğendi.
  3. skenshins

skenshins Üye

Beğenileri:
    91
    Ödül Puanları:
    28
    hani beslenme fark eder de bu kadar değildir diyordum yahu o makarnalar bir şekilde yağ olur diye düşünüyodum boşuna tüketmişim bunca zamanı yazık

4. surakings2

surakings2 Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    VG
    Yer:
    Sivas
    Karbonhidratlı yiyecekleri çok abartmazsan yağ depolamaz.

Bence karbonhidrat vücut geliştirenler için protein kadar önemli.Çünkü karbo=enerji enerji=Süper antreman:D

5. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    fark eder
    emin ol bende büyümedeyim beni hiç bir zaman tatmin etmesede herkes büyümüşsün diyor.bende zamanında karb. çok düşük tutardım.şimdi basıyorum pirinçin gözüne ve gerçekten bunun büyümeye faydası var.tabi emin ol kas degil alınan kiloların hepsi.senede 2.5-3 kg kas alırsan ne mutlu sana

skenshins bunu beğendi.
  6. skenshins

skenshins Üye

Beğenileri:
    91
    Ödül Puanları:
    28
    yaptığımız yanlış en azından benim için yağa dönüşmesinden korkmamdı şimdi bakıyorum da dünyanın malzemesini yesem de yağa dönüşen bir vucudum yok :) sanırım ektomorf diyorlar

7. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    bende endo mezo arasıyım.yemekten bıktım.(tabi hala 0 şeker gidiyorum ama yağ vs. gerekli miktarda alıyorum) bendede yaglanma yok.kas inşa etme durumu sadece proteinle degil karbonhidratla oluyor.proteinler kaslara karb.lar sayesinde taşınıyor.mutlaka yüksek karb. almamız gerek.

skenshins bunu beğendi.
  8. surakings2

surakings2 Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    VG
    Yer:
    Sivas
    Ben protein çok az alıyorum ama karbo iyi gidiyor:D

9. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    hiç karbonhidrat kullanmadınız mı :D cidden komik beslenme forumunda biraz vakit geçirin lütfen spordan önce sağlığa zararlarını öğrenmenizi tavsiye ederim iyi çalışmalar.
    not: karbo olmadan hacimde kiloda olmaz

iyi forumlar

skenshins bunu beğendi.
  10. surakings2

surakings2 Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    VG
    Yer:
    Sivas
    Ama şöyle birşey var Kilo vermek için karboyu az yemek lazım ki karbo kaslar için çok lazım.

Ben kilo vermek istiyorum ama karbo almadan kaslar hacim kazanmaz.Ne yapmam lazım?

11. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    yaşın daha gewnç karbo almamazlık etme sakın bi daha hiç spor yapamayabilir yada beyne veya vücuda kalıcı hasarlar verebilirsin sen düzenli beslen yeter 14 yaşında felan altyapın sağlam olur hardcore çalışmaya başlarsın

Sayfayı Paylaş