Ciğerlerim yanıyor

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Ogden tarafından 28 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Ogden

Ogden Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    ben küçüklükten beridir fazla koştuğum zamanlarda tıkanırım, soluk soluğa kalırım ve nefes alırken ciğerlerim yanar.

futbolu pek oynamazdım o yüzden koşmaya alışık değilim, kondisyon geliştireyim falan diye bu aralar sabah koşusu yapıyorum, koşmaya başlayınca yorulmuyorum ama tıkanıyorum, nefes almakta zorlanıyorum, ciğerlerim nefes alırken YANIYOR.

sebebi bi hastalıktan dolayı mıdır ?
    yoksa ciğerler alışık değil o yüzden midir ?

2. makay

makay Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    benim bilgim bu konu hakkında şöyle sen direk maça başladığın zaman anteranmansız başlıyorsun veya yürürken şimdi koşaacam diyorsun koşuyorsun bu sekılde yapıyosan ciğerlerin yanar o normal bendede oluyor sağ altta ve sol altta yürüyünce bile sonra cok acı veriyor bunu engellemek istiyorsan bana sorarsan koşu yapmadan once 8dakıka yavaş yürü sonra 8 dakika biraz hızlan posta yürüyüşü dediğimiz gibi en son bi 2 dakıka dinlen soluklan sonra ağır tempoda biraz sonrasındada hızlı koş alıştır ciğerlerini koşarken burundan nefes al ağzından ver benim kişisel bilgim bunlar umarım işine yarar

3. DEXONİA

DEXONİA Üye

Beğenileri:
    746
    Ödül Puanları:
    103
    Küçüklükten beri aynı problem bendede var berbat bir durum çok fazla gülüp kahkaha attığındada tıkanma,yanma oluyor mu?

Son düzenleme: 28 Ağustos 2012
  4. ByVendetta

ByVendetta Üye

Beğenileri:
    162
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Antalya
    Belki de kısa mesafe koşucususunuzdur bu bir özelliktir(ama bu bir tez tabiki de)

5. makay

makay Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    yukarıda söylediğim gibi koşuya bir anda başlıuyorsun belliki ve nefesi düzgün alıp vermeyi bilmıyorsun direk ciğerler tıkanıyor.o yüzden ağır tempo yap sonradan hızlan :NoT: burundan nefes al ağızdan ver :)

6. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    başlık gülünç olmuş :D aslında aciğer kapasitesile alakalı olabilir su altında ne kadar kalabiliyorsun. ben bunun antremanınada başladım her yönden kendimi geliştiriyorum ve istemediğim şekilde bana olumlu olarak dönüyor eğer 3 saniyenin altındaysaciğer kapasiten biraz yavaş yavaş artırmaya bak

7. Ogden

Ogden Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    gülüp kahkaha attığımda olmuyor,

arkadaşların dediği gibi pek ısınmadan bir anda başlıyorum ve bencede en mantıklısı akciğer kapasitesiyle ilgili.

yüzme bilmediğimden suya girmem ama denemelerimde 2 dk'yı geçemedim nefes tutmada

8. brhmcr

brhmcr Guest

En temizi bir uzman doktora akciger fonksiyonlari testi yaptirmak.

Sayfayı Paylaş