Cardio dan en fazla verim alma

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Chrisbale87 tarafından 22 Ocak 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Chrisbale87

Chrisbale87 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Herkese merhaba, yaklaşık 1,5 aydır yağ yakımı için ağırlık + cardio calısıyorum.
    İlk başladığım zamanlar çok fazla cardio yapıyordum(40 dk bisiklet, 20 dk tempolu yürüyüş, 20 dk eliptik gibi) Ancak daha sonra kas kaybı yasamamak için azalttım.
    Haftada 5 gün spora gidiyorum 3 gün cardio 2 gün agırlık calısıyorum bazen tam tersi.
    Ağırlık çalıştığım günler antrenman bittikten sonra 20 dk hiit cardio yapıyorum sadece cardio yaptığım günler ise 45-50 dakikayı buluyor çalışmam.
    Cardio dann en fazla verimi nasıl alabiliriz yorumlarınızı bekliyorum.

2. BulkHulk

BulkHulk Üye

Beğenileri:
    373
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    HIT Cardio yu araştırırsan yararlı olucaktır
    HIT de o kadar uzun süreyede gerek kalmaz 5 dk ısınma 20 dk HIT 5 dk soğumadan 30 dk ya bitirirsin.

3. Chrisbale87

Chrisbale87 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Ağırlık çalışmasından sonra hiit için ne düşünüyosun? ağırlık çalışması harici günlerde 45 dk yeterli olur mu sence

4. KeremPiana

KeremPiana Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    1
    Agirligin yerini hic bi sey tutmaz hiit i her antrenman sonrasi 10-15 hizinda dikey ozelligi varsa bide kosu bantinin daha iyi olur onla 10 dk yapicagin egzersiz 30+ dk cardio dan daha cok etkili olur.

5. bigdream

bigdream Üye

Beğenileri:
    111
    Ödül Puanları:
    0
    Kas kaybetmek istemiosun ama haftada 2 gun.ağırlık la ne.kazanip ne.kaybediceksin?
    Bence agirlik idmanin 4 gun olsun arkasina 30 45dk kardio koy.ve umarim.beslenmenin en onemli faktor olduğunu biliyoesundur saygilar

6. oktayakgoz

oktayakgoz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben de 1 yıldır spora gidiyorum. 102 kilodan 86 ya kadar geldim. uzun bir süredir pek hareket yok. ağırlıklı olarak kardiyo çalışıyorum. günlük 2 saat sürüyor. çalışma şeklim 6.4 hızla başlayıp 1 dakika içerisinde 7.2 hızla 6 dakika tempolu yürüyüş yapıyorum. sonra 3 dakika 11.5 hızında koşuyorum. bunu dinlenmeden 60 dakika yapıp bir 10 15 dakika dinleniyorum sonra bir 60 dakika daha yapıyorum. kilo verebilmeliyim diye düşünüyorum ama pek etkili olduğunu söyleyemem.

Yanlış yaptığım bir şey mi var ? çok bilmediğim bir konuda yardımlarınız için teşekkür ederim

7. BulkHulk

BulkHulk Üye

Beğenileri:
    373
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Abi naptın ya,hayatımda toplam senin 1 günde yaptığın cardioyu yapmadım :) gerek yok okadar,cardio 2. 3. planda en önemlisi eat clean,temiz beslendikten sonra cardio yapmasan bile ağırlık ant. la verirsin o yağları

8. Savino89

Savino89 Üye

Beğenileri:
    212
    Ödül Puanları:
    53
    bencede temiz beslen bu kadar kendini yormana gerek yok

9. frodobagins000

frodobagins000 Üye

Beğenileri:
    148
    Ödül Puanları:
    53
    Temiz beslen tabiki ama kardiyo sadece aksamlari yaparsan gun icinde yedigini yakarsin hizli bir sekildr o yaglardan kurtulmak istiyosan sabah yatagindan uyandigin gibi kulakligini takip 60 dakika yag yakim nabiz aralığında kosman gerekli aksam yaptiginiz kardiyo degildir gun icinde yaptığınizi yakarsiniz.

10. oktayakgoz

oktayakgoz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Temiz beslen tam olarak nedir bilmiyorum ama temiz beslenmedigim ortada. Aslinda uzun sure kardio yapmak yormuyorda. Kilo verememek yikiyor adami

Sayfayı Paylaş