cardio 90lardan kalma geçerliliğini yitirmiş bir yöntemdir

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve bet10 tarafından 1 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. bet10

bet10 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    fitness hocamın dediğine göre yeni araştırmalar cardio ile zayıflamanın çokda etkili olmadığını gösteriyormuş. dediğine göre özellikle bölgesel zayıflamada karın kaslarını kullandıran hareketler daha etkiliymiş.
    sizce bu doru mudur?

demircan256 bunu beğendi.
  2. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Yoksa aynı salona mı gidiyoruz kardeşim :9 benim hocamda üçlü programda 3.günde program sonunda 5 dk bisiklet diyor hepsi o ..yani cardiom bu benim...acaba aynı yerdemi gidiyoruz diye merak ettim :)

3. umut205gti

umut205gti Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    çorlu
    hocana bir sor bakalım bölgesel zayıflama diye birşey varmı ?
    insan istediği bölgeden zayıflayabilir mi ?
    yağ aldırma ameliyatları dışında ....

4. occaner

occaner Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    konya
    +

bence bolgesel zayıflama gıbı bıseyden bahseden hocadan fazla medet umma derim :)

forumda cardio + diyet ile cok guzel noktalara ulasmıs bir sürü kişi var.

5. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123
    hoca kısmen doğru olabilir ama bölgesel zayıflama diyerek çuvallamış... :) kısmen doğru da şöyle olabilir; eğer ki aletli cardio yerine plyometric cardio çok daha faydalıdır, aletli cardio eskide kaldı diyorsa...

Kara Kalem bunu beğendi.
  6. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    neymiş o "bölgesel zayıflamada karın kaslarını kullandıran" hareketler, merak ettim şimdi...

7. maeglins

maeglins Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    sen o salonu bırak bence bolgesel zayıflama dye bise yoktur ama elinde sonunda vucudunun yaglı bolgeleri cardioyla erir onemlı olan cardıo aerobic dogru beslenmedir diyete grek yok 3 nu beraber yapman lazm

8. FreeZone

FreeZone Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bakın bu hiçbir bilimsel teze dayanmıyor ama bolgesel zayıflama vardır vede bunu bırakın size kanıtlayım

şimdi ben 105 kilo oldukça yağlı biriyim ama millete kemiklerim iri bak bileklerime diyorum :D bilekler yağ tutmuyor tüm vucutta var ama orada yok demekki sürekli hareket içinde olan bolge yağlanamıyor yani buda bolgesel yağ yakımının kanıtı olmaz mı ?

9. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076

verdıgın ornekle bolgesel yag yakımının ne alaksı var kı sımdı . zaten bılek bolgesı cok cok zor yag tutan bır bolge . ozman ole bır durum olsa butun gun ayakta tur atıp duran ama 100un ustunde garson gıbı ıslerde calısanlar ne olcak bacakları cok calısıyor dıye ınce bacaklımı olcak

bolgesel yag yakımı dıye bır sye yoktur vuct heryerden esıt ve genetıgınıze baglı olarak yag yakar

10. occaner

occaner Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    konya
    bileklerinde yag olmamasını bolgesel yag yakımının var olmasıyla nasıl bağdaşlaştırdın ?

edit: @stevenlms kusura bakma aynı seylerı yazmısız. ben yazarken senın yorumun yoktu o yuzden boyule ust uste aynı seylerı yazmıs olduk kusura bakma tekrardan.

Danny Boy bunu beğendi.
  11. msxx

msxx Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    benim bilekte bile yağ var 1 sene olcak istediğim görünümü elde edemedim :)

12. Teddie*

Teddie* Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci.
    Yer:
    Istanbul.
    İyi de şimdi karın kaslarını kullandıran hareketler demiş ona bakıcak olursak neredeyse yaptığımız bütün hareketlerde karın zaten çalışıyor...

13. bet10

bet10 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar dönmeye yeni fırsatım oldu kusura bakmayın.

bölgesel yağ yakımı ile ilgili özel olarak konuşmadık....hocanın bu konudaki düşüncesini net aktaramayacağım....evet bencede bölgesel yağ yakımı yoktur. yani sadece mekik çekerek sadece göbek eritilmez elbette ama yine de basendeki yağlara oranla daha fazla eritilebilir diyorum ben. tabi bu oran %5 gibi fark eder....bazı titreşimli vs aletler sauna etkisi yaratan korse ya da jeller ile bu oran ancak %10a çekilir ki bunlara değmez...

bölgesel değilde tüm vücut olarak düşünürsek peki, soruma nasıl bir cevap verebilirsiniz? hocanın dediğinden anladığım, kardiyo amaçlı yarım saat koşacağına mekik, aerobik hareketler, abdominal machine v.s yaparak 45 dk uğraşman daha faydalıdır diyordu. salona pazartesi gitmeden sizinde fikirlerinizi almak istiyorum....

14. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    O zaman ben şöyle devreye gireyim bet10 kardeşim...

ben son 1 aylık zamanda 4 kilo verdim ve yağ oranını aşşağıya çektim...( tabi bu oran her ay yani bundan sonraki aylarda aynı olmayacaktır vücut aynı tepkiyi göstermeyecektir.azar azar olur bundan sonra)haftada 3 gün gittiğimi varsayarsak..son gün sadece 5 dk lık bisiklet ile verebiliyor isem bu kiloyu artık gerisini sen düşün...tabiki fazla zaman ayırmak gerekli..ama hoca bana ne diyorsa onu yapıyorum deidğim gibi 3.gün omuz var o gün spor bittikten sonra bana 5 dk bisikelt yap yeterli diyor...

demekki bir bildiği varki o kadar kısa süre veriyor...

burdaki deneyimli arkadaşlarda birçok yerde haklılar tabi..ama hocamo burdakilermi dersne ben salondaki hocan derim..

olmadı birkaç ay devam edersin eüüer sende kendi gözlerinle baktınki bir değişim gelişim yok o zmaan salonuda hocayıda değişirsin...

k bakma bilgim bu kadar ...

Son düzenleme: 2 Temmuz 2011
    bet10 bunu beğendi.
  15. bet10

bet10 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    sağolasın kardsm ben sana özel mesajda atmıştım ama gitmemiş....aynı salonda değilizdir heralde:D başka bir yazımda da belirtmiştim. bu işe ciddi yaklaşabilmek için carnitine ve cla aldım spor salonuna yazıldım diyet ürünler aldım bunlar benim için ciddi sayılabilecek paralar karşılığını da bekliyorum ve en kısa zamanda sonuç görmek istiyorum. bu nedenle bilgili arkadaşlardan yardım bekliyorum....ayrıca zaten salondaki hocaya tabiki güvenmek zorundayım :)

bir de 4 kiloyu ilk başladığın 1 ayda mı verdin yoksa önceden bir çalışman varmıydı çok merak ettim demircan. bugün konuşan tartıdan aldığım raporda %20 yağ oranım olduğu yazıyordu....

Son düzenleme: 2 Temmuz 2011
  16. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    bir nebze işe yarayacak bilgiler verdiysem mutlu olurum...pm ini aldım ...o dediğin suplementler hakında hiçbir bilgim yok hiç kullanmadım..diğer deneyimli arkadaşlar yardımcı olurlar zaten...kolay gelsin ...

17. bet10

bet10 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    çok çabuk cevaplıyosun demircan:D bu alıntıdaki son mesajı güncellemiştim görmezsin belki diye tekrarlıyım dedim;

18. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    işteyim ve pc önümde ve boş boş ben pc ye pc bana bakar duru bari işe yarayak dimi :)

şimdi bet10 ;

ben 2010 nisan ayında başladım bu spora başladığımda kilom 84 idi,sonra 2011 ocak ta ara vermek zorunda kaldım (maddiyattan) ara verdiğimde kilom 78 olmuştu ve 4 aylık bir aradan sonra 2011 mayıs 10 da yeniden başladım.aradan sonra yeniden başladığımda ise kilom 85 olmuştu.ben 10 mayıs 2011 de yeniden başladım ancak kilo yağ gibi değerlerimi 30 mayıs 2011 de alıp yanıma yazdım...aylık kendimi ölçmek için ...haziran 30 una geldiğimde hemen değerlerimi yeniden aldım...ve sonuçlar aşşağıda daha net şekilde...

19. bet10

bet10 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    baba çok iyiymiş ya ben 1 aydır kendimce diyet ve spor yapıyorum, 2 haftadır da fitnessa kayıtlıyım, değişiklik "0" herkes olur düzelir vs vs sallıyor ama hiçbiryerden net cevaplar alamıyorum artık moralim de bozulmaya başladı tek karım daha sağlıklı hissetmem galiba....

20. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    bak işte sana anlatamadım sanırım..tamam son mayıs ve haziran aylarındaki başarım ( bana göre çok iyi) iyi hoş ancak spora ilk başladığımda 2-3 ay değişiklik yaşamadım bende..moralini hemen bozama sabırr...

Sayfayı Paylaş