Bulkta yağlanma sorunu

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve keylocker10 tarafından 14 Ocak 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. keylocker10

keylocker10 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    8
    Daha önce bir başlık açmıştım çoğu kişi 3800 olan günlük aldığım kaloriyi düşürerek ayda 4 kilo değilde 2 kg civarı almamı tavsiye etti kaloriyide 3500 e düşürdüm bir haftadır yalnız yağlanma azalmadı ve ayrıyeten kilo almam durdu kilo almaya başlayıncada göbek ve bel yağlanıyor vücudum çabuk yağlanıyor ve ektomorfum kilo almam lazım tavsiyeniz varmı (67 kg yim hedefim 77)

2. berkque

berkque Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    38
    Yaglanmanin azalmamasi normal cunku gunluk alman gereken kalorinin uzerindesin sabit kaliyorsa problem yoktur. Ayrica yaglanma olarak gordugun sey vucutta su tutumu olabilir iyi ayirt etmek lazim. 1 hafta kisa bir sure, 15 gun bos karina tartil ve olcu alip o sekilde takip et, eger herseyi dogru yapiyorsan mutlaka kilo alirsin alamiyorsan 200 kalori arttirarak devam et. Ektomorf olup, temiz beslenip, iki haftada yaglanmak imkansiz, dirty bulk bile yapsan gozle gorulecek sekilde yaglanman mumkun degil.

3. Zizxy

Zizxy Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Mobilya Makina Operatoru
    Yer:
    istanbul
    Dostum kimse vucudunun nasil sindirim yaptigini ve metabolizmanin nasil calistigini bilemez. Tecrubeler konusuyor boyle konularda. Aynada kendini izlemelisin. Yag alimini daha aza indirmek icin de antremandan sonra kardiyo yapmalisin. Ornek vereyim bende bulkdayim ve yag oranim spora basladigim ile suanki bulkda olmam hemen hemen ayni tabi %1 lik bir oynama var.
    3 ay once %10.3 olcek makina 2 hafta once. %10.8 olcu tabi makina tam dogru olcemiyor. HIIT kardiyo yaparak yag orani minimuma indirebilirsin.

4. keylocker10

keylocker10 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    8
    Ayrıyete şöyle birşey düşünüyorum hedef kiloma ulaştıktan sonra yaklaşık kilomu korumak için 3000 kalori almam gerekicek göbek ve bel yağlarını eritip kaybettiğim kalorileri protein ve karbonhidrat olarak almaya çalışmayı düşünüyorum sizce mantıklı bir çözüm olurmu

5. Zizxy

Zizxy Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Mobilya Makina Operatoru
    Yer:
    istanbul
    Bilemezsin tahmini 3000 kalori o. Bunu denemen lazim sana lazim olan 3200 kalori de olabilir. Vucudunu taniman gerek.

Sayfayı Paylaş