Bulk Süreci Ne Kadar Olmalı ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Josef tarafından 28 Aralık 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Josef

Josef Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba arkadaşlar ben 5aydır body yapıyorum . Ağustosta başladım ve 2aylık bir ısınma-alışma döneminden sonra ekim ayında bulka girdim . Gerçekten çok yemek yiyorum ve elimden geldiği kadar ağır anterman yapmaya çalışıyorum . Yani 3 aydır bulk önemineyim ve nisana kadarsürdürmeyi düşünüyorum . Nisanda kardiyo ve diyetle kaslarmı parçalamak istiyorum fakat aklıma takılan soru şu yetrince hacimlenemiyorum . Omuz ölçüm - 116 .- Kol 32 .- Göğüs 98.- bacak 54. -bel 82.- Boy 1.83 - Kilo 75-yaş 17 nisana kadar yeterli hacimi alamassam definasyona girmemeliyim yani 1yıl daha bulk devam etmelimiyim sizce ? Salondaki Hocamın biri bu yıl hiç definasyn düşünme seneye kadar Yani 2016 yazında define olursun dedi 2015 de full bulk devam et diyor . sizce ne kadar doğru ? yaz boyu göbekli dolaşmak istemiyorum :D not : ( Yağ Oranım 14-15 Arası ölçüldü ) Yardımlar için teşekkürler ...

2. Vidmasz

Vidmasz Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Samsun
    baslayali 5 ay oldu ve bulk mi yapiyosun :D

3. Josef

Josef Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Evet . kilomu 85 civarinda getirmek istiyorum. Güzel beslenerek tabi .

4. Vidmasz

Vidmasz Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Samsun
    Anladım 85 kilo olmak istiyosun ama bunu yağlanmadan getirmemeye bak çünkü boyuna göre kilon normal.Bende 181 boyundayım 84kg ama şimdi keşke bu kadar kilo almasaydım diyorum yağ oranım %17 belde fazla birikme yapıyor ve fazla bi spor geçmişin yoksa üçgenlikten eser kalmıyor :D . Demek istediğim bulk olduğunda bile %15 yağ oranını geçme 2-3 yıl sonra işler değişebilir tabi :)

5. Josef

Josef Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Peki 6-7 aylık kilo alma döneminden sonra definasyona girmelimiyim ? Yoksa yukarda dediğim gibi 1-2 yıl boyunca hacim mi almalıyım... ?

6. Vidmasz

Vidmasz Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Samsun
    1 2 yıl boyunca hacim al

Sayfayı Paylaş