Bu Yiyecekler Karın Kası Yapıyor!

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Private tarafından 16 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 13 üye.
  1. Private

Private Üye

Beğenileri:
    168
    Ödül Puanları:
    0

Bu Yiyecekler Karın Kası Yapıyor!

Midenizin istediğiniz şekle girmesini sağlayacak karın kası yiyecekleri neler?

Biliyorsunuz ki karın kası yapmaya geldiğinde , diyet çok büyük bir rol oynar. Uyguladığınız program ne olursa olsun , eğer karın kası yiyecekleri yemiyorsanız (bunlar kilo vermenize de yardımcı olur.), sonuçları göremeyeceksiniz. Aslında bu kadar kolay.

İstediğiniz gibi bir karın kasına sahip olmak için, yağ oranınızın düşük olması gerekiyor. Kaslı kollarınız ve daha üst seviyede olduğunuzu gösteren kaslı bacaklarınız olabilir ama karın kasları bu kadar kolay ortaya çıkmayacaktır. Beslenmenizi iyice kısıtlamalı ve maksimum yağ kaybetmek ve kaslara sahip olmak için karın kası yiyeceklerini diyetinize eklemelisiniz.

Tabağınızda olması gereken karın kası yiyecekleri neler?

Düşük sodyumlu süzme peynir

Protein yağ kaybettiren diyet için en önemli besindir, çünkü kasın bakımını sağlayan ana besindir. Yağı ve karbonhidratı kesebilirsiniz ama protein olmadan sonuçlarınız iyi olmayacaktır. Ama bütün proteinler yanı değildir. Düşük kalorili diyet sırasındayken açlık size seslenecek. Siz karın kası yiyeceklerini seçerek açlığınızı azaltacaksınız. Bu yiyecekler yavaş sindirilecek ve uzun süre sizi tatmin edecekler. Karın kası yiyecekleri yemekten 20 dakika sonra güçleniyor. Süzme peynir muhteşem bir kazein proteinidir, sindirimi yavaş olan proteinlerden, süzme peynir alırken düşük sodyumlu almaya özen gösterin. Tuz her zaman için kötü olduğundan, sizin sağlık durumunuza ve diyetin geri kalanına bakarak karar verin. Karın kasında yapmamız gereken vücutta olabildiğince az su tutmaktır.

Elma

Eğer karbonhidrat alımını kestiyseniz, ve %5-%8 vücut yağı oranına düştüyseniz, açlık ortaya çıkacaktır. Vücudunuz bu kadar zayıf olmak istemeyecek ve sizinle savaşacaktır.Çok düşük kalorili diyetlerde (karın kası diyeti gibi), katabolik durumda (doku yırtılması) olacaksınız. Bu çalışarak elde ettiğiniz kaslar için felakettir ve azaltılması gerekir. Karaciğeriniz sizin katabolik veya anabolik olmanızda belirleyicidir. Meyvedeki karbonhidrat ile ekmek, pirinçte bulunan karbonhidratın karaciğere göndereceği katabolik olmama sinyali daha farklıdır. Ekmek ve pirincin göndereceği sinyal daha güçlüdür.

Gerekenden az yediğin için hala anabolik duruma geçmemiş olabilirsin ama bu dokulara vereceğin zararı azaltır. Meyve bu konuda sana yardımcı olacak. Günde bir iki tane elma ye. Karın kası yiyeceği olarak elma kan şekerini fazla yükseltmez ve lif sağlar bu da açlığa yardımcı olur.

Hindistan cevizi yağı

İnsanların yemeği nadiren düşünecekleri yağ Hindistan cevizi yağıdır. Karın kası yiyeceklerine eklenince çok faydalı olacaktır. Hindistan cevizi yağının iyi bir karın kası yiyeceği olmasının sebebi orta halka trigliseridten oluşan yapısıyla vücut tarafından diğer yağlardan daha farklı ele alınması. Diğer yağlara göre daha çabuk enerji olarak kullanılabiliyor. Fazla karbonhidrat yenmediğin düşünülünce, bu enerji düşüklüğünü engelleyecek. Ama kalori faktörünü de işin içine almalıyız, bu da bir yağ olduğu için 1 gramında 9 kalori vardır. Bunu diyetinizdeki diğer yağlarla veya karbonhidratlarla yer değiştirmeniz gerekiyor. Bu diğerlerine ilaveten eklenmedi. Hindistan cevizi yağının kullanımındaki ilk veya 2. haftada , metabolizmayı hareketlendirir. Uzun süre kullanmayı planlamasanız bile , bir hafta kullanmanız diyetinize ihtiyacınız olan darbeyi vuracaktır.

Şekersiz yulaf ezmesi

Konu almanız gereken karbonhidratlar olunca, en kalorili hisseyi istemiş oluyorsunuz.. Sindirimi yavaş, şekersiz,yağ yakılmasını sağlayacak başka kaynaklar varken yulaf ezmesi ile daha fazla kalori alıp ve kendini doymuş hissedeceksin. Pişmiş yulaf ezmesinin kasesi 147 kalori ile, 216 kalori olan pirinci ve 180 kalori olan patatesi geride bıraktı. İçine yapay tatlandırıcı, tarçın ile tat verebilir hatta protein tozu ile karıştırıp tadını güzelleştirip onu tam bir yemeğe çevirebilirsiniz.

Ispanak

Güzel karın kasları için çok salata yiyeceksin, bunda en fazlasını yapmalısın. Ispanak güç kaynağı bir gıdadır. İçinde yüksek düzeyde karotenoid bulundurur. Örneğin beta-karaten, lutein,antioksidan etkisi olan kuersetin gibi. Ispanaktan; folik asit, K vitamini, magnezyum,manganez, ve diğer sebzelere göre daha fazla protein alabilirsin. Ispanağı arada pişmiş olarak yeyin. Pişince antioksidan etkisi ortaya çıkıyor.

Fıstık ezmesi

Fıstık ezmesi bir çok diyetteki insanın arzu ettiği bir besindir. Ve bu görünür karın kasları için besin seçimi yaparken, muhteşem bir seçenektir. Yerfıstığı ezmesinin sunduğu 2 büyük avantaj yüksek doyurma etkisi ve ağzına kadar sağlıklı yağlardan oluşmasıdır. 1 veya 2 çorba kaşığı açlığınızı saatlerce kontrol altına alır ve iyi yağ ihtiyacınızı karşılar. Tabii bunu bagetinizin üstüne sürdüğünüzü düşünmeyin, yulaf ezmenizin üstüne koyduğunuzu, sebzelerinizin üstüne thai sosu olarak kullandığınızı veya tabağınızda sadece onu yediğinizi düşünün.Fıstık ezmesini alırken onun doğal olduğuna dikkat edin, bazılarında şeker vardır bu da göğsünüzdeki yağlanmayı azaltmanızı engelleyecektir.

Yumurta beyazı

En son olarak , içeriğini öğreneceğimiz besin yumurta beyazıdır. Yumurta beyazı çabucak sindirilir ve kas hücreleri ihtiyaçları olan amino asidi alırlar. Buna ilaveten yumurtanın beyazını pişirmenin birçok yolu vardır, bu da diyetteyken yemek opsiyonlarınızı arttırır. Diyet yapanlar bilir ki yemek seçeneklerinin azalması, birçok kişinin diyete bağlı kalmasını engellemiştir. Bunu engelleyen her şey, diyete devam etmenizi sağlayacaktır. Yumurta beyazının çabuk pişmesi de, çizburger yerine onu seçmeniz için bir sebeptir.

Eğer tanımlanmış karın kasına sahip olmak istiyorsanız, anlatılan yiyeceklerin bir kısmı düzenli olarak gününüzün bir parçası olsun. Diyetinize dikkat etmediğiniz sürece ve planlarınıza enerjinizi harcamadığınız sürece, istediğiniz sonuca ulaşamazsınız.

Mynet

gokseldarcan, Body., Cidade de Deus ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  2. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Referans ekler misiniz diyecektim ama orjinal sitede de referans vermemisler. Ingilizce orjinalini bulursam onu sizin yaziniza ilistiririm.

deep_fly ve bonatschi bunu beğendi.
  3. yalnızkovboy_89

yalnızkovboy_89 Üye

Beğenileri:
    383
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Endüstriyel Otomasyon
    Yer:
    İstanbul
    Fıstık ezmesi nekadar şekersiz olasada çok yüksek kaloriye sahip değilmidir? diyette kullanılması nekadar mantıklıdır?

4. matiz

matiz Üye

Beğenileri:
    65
    Ödül Puanları:
    0
  5. canadianfb

canadianfb Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    0
    içerik aslında doğru yağsız yiyecekleri falan sıralamış ama karın kası yiyeceği demek yine de yanlış bence.daha çok tıklansın diye yapılmış.bilmeyen insanların aklında başka şeyler oluşabilir..

6. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    başlık tamamen kelime oyunu..ama içerisinde dahi karın kası yiyecekleri gibi ütopik bir yaklaşımda bulunmaya devam etmiş yazar..

salvadore_xp bunu beğendi.
  7. deep_fly

deep_fly Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    kısacası bol protein(haşlama yağsız lor tavuk göğsü yumurta beyazı vsvsv)+5-6 porsiyon meyve+bol yeşillik+sağlam cardio yazsalardı cok daha anlamlı olurdu:)

8. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Yag yakımında bol yesıllık ne ıse yarıyor??..Merakımdan soruyorum..

9. harry_suat1919

harry_suat1919 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ben o kadar mekik çekmeme ramen daha hiç karın kaslarım belli olmuyor neden yardım edersen sevinirim

Son düzenleyen: Moderatör: 27 Temmuz 2009
  10. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Yeşillik, sebze, meyve ve baklagiller lif oranı yüksek besinlerdir.
    Lif oranı yüksek besinlerle beslenmek ise yağ yakmaktan ziyade, daha fazla yağlanmamak ve vücut ağırlığını korumak adına önemlidir.

Çünkü lif oranı yüksek besinler tüketildiklerinde uzun süre tokluk hissi verirler, kan şekerinde ani oynamalara neden olmazlar ve dolayısıyla glisemiks endeksleri son derece düşüktür.
    Bu sayede kişinin yeme isteği azalır.

Bunun yanı sıra lifin yağ tutucu özelliği vardır.
    Lif oranı yüksek besinlerle beslenenler, besinlerden aldıkları yağın bir kısmını lif posası ile metabolize olmadan dışarı atarlar.
    Bu noktada lifin işlevi CLA'nın işlevi ile benzerlik taşır.

yalnızkovboy_89 ve umur35 bunu beğendi.
  11. zoparrat

zoparrat Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Edirne & İzmir
    peki triceps yapan yiyecekler neler? hangi yiyecekleri yiyince triceps kası oluşuyor?... :D

başlık her ne kadar yanlışta olsa yazıda belirtildiği gibi "karın kası yiyecekleri" doğru ve güzel bi bakış açısı bence....

Son düzenleme: 20 Mayıs 2010
  12. rodenward

rodenward Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    0
    :D ben de tam trapez yapan yiyecekleri soracaktım :)

13. stanstolen

stanstolen Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    bence mantıklı şeyler ben o yukarıda yazan herşeyi tüketiyorum ve haftada 6 gün 45dk60 dk arası karın egzersizleri yapıyorum sadece 1 kaç harekete bağlı olarak değil 10 ayda gayet de güzel karın yaptım alt karından 2 tane damar çıktı artık :) yani yağsız şekersiz tuzsuz beslenmeye devam un dan kaçabilsem kaçıcam ama büyükşehir şartlarında biraz zor :) yukarıda yazanları uygulayıp güzelde ağırlık antremanı ve karın antremanı yapıp cardio yapmadan bile karın kası cıkartabilirsinz ben sahsen hic cardio yapmadım :) cünkü salon ile evin mesafesi 1.5km di gidş geliş yürüyerek yeter ztn :)

14. deep_fly

deep_fly Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    bol yeşillik akşam öğünlerinde daha düşük kalorili olduğu için,yani sonucta 100 gram marul 20 kalori:)ham yakımı da kolay yağa dönüşmnesi de zor

15. Ratatuie

Ratatuie Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Bişey sorucam çok sıkı diyetteyim ama kardioyu kestim sırf ağırlık çalışıyorum haftanın 4 günü cardiosuz sıkı diyet ile yağ yakmak mümkün mü?

16. stanstolen

stanstolen Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    ratatuie yakarsın tabi ama çook çok sıkı beslenmen lazım yağ yakmak demek yağlı yememek değil+şeker ve tuzsuz beslenmek demek :) bunu gözün keserse cardio yapma 0 şeker 0 tuz %1veya2 yağ alımı yaparsan bomba gibi yağ yakarsın ama ne kadar sağlıklı bilemem . şahsen ben uyguluyorum

17. terkiflimak

terkiflimak Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    28
    karbonhidratıda sınırlandırmak gerekir

18. Caribbean T

Caribbean T Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci & Sporcu
    Yer:
    İstanbul
    Benim yaşım 17 benim yaşımda olanlar bu kadar sıkmadan bile kilo verir.Çünkü bizim yaşımızdaki kişilerin normal insanlara göre metabolizması daha hızlı calısıyor.Bana kalırsa bu kadar ayrıntıya girilmemeli.Çünkü vucut büyüme çağında tuzada ihtiyacı var şekerede yağada karbonhidrat'a..Zaten spor yaptığımız anda vucuttan yağda gidiyor.Benim yaptığım program cok ağır.Hem cardio hem fitness ister istemez vucuttan gidiyor kilolar.

Sayfayı Paylaş