Bu tarz bir program nasıl sizce ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve tttek tarafından 10 Ekim 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. tttek

tttek Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    http://www.bodybuilding.com/fun/steve-cook-big-man-on-campus-12-week-college-trainer.html

gün gün olan programlara baktım da mesela göğüsde Incline Dumbbell Press,Incline Dumbbell Flyes, Dumbbell Bench Press, Dips - Chest Version, Modified Push-up

5 hareket var 2 tanesi super set. göğüs için nasıl sizce ?

göğüs ve triceps beraber çalışıyor mesela.

Kol da falan biraz farklı geldi bakıp yorumlarınızı söyler misiniz ? kanat ve ön kol çalışıyor.

2. jeune_turc

jeune_turc Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    İstanbul
    Ağır bir program bence... Çok iyi bir beslenme ve dinlenme + uyku ile birlikte iyi sonuçlar elde edilebilir... Aynı linkteki beslenme programına da bakılırsa zaten yüksek sayıda supplement kullanılması ve oldukça sıkı bir beslenme programı tavsiye ediliyor... Sadece protein tozu kullanılarak bu program yapılabilir mi ? Bilemiyorum kişiden kişiye değişir...

Ama ben şu göğüs+triceps ve kanat+biceps aynı gün çalışma olayına bir türlü alışamıyorum... Bu fikrin savunucuları aynı kas gruplarının birlikte tamir olacağı görüşünden yola çıkıyorlar... Böyle söylenince mantıksız da gelmiyor ama 2 kere 2 nin her zaman 4 ettiği bir spor değil yaptığımız...

Şahsen göğüs+biceps ve kanat+triceps ya da omuz+triceps girmek bende daha çok fayda sağlıyor... Omuz+bacak girildiğinde ise bele ve omurgaya fazla yük bindiğini hissettim bazen, bacağa yüklendiğim günlerde... Ancak zaten artık iş yoğunluğu nedeniyle evde çalışmaktan başka çarem olmadığından bacağı hafif ağırlık yüksek tekrarlar giriyorum ve göğüs+biceps, omuz+bacak, kanat+triceps şeklinde ilerliyorum... bacak günü karın çalışmıyorum...

Sayfayı Paylaş