Bu spora yeni başladım.Birkaç sorum olacak.

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve ReBorn tarafından 1 Aralık 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. ReBorn

ReBorn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle merhaba.Foruma yeni kayıt olmuş bulunmaktayım ve sizlere birkaç sorum olacak.
    Bu spora başlayalı henüz bir buçuk ay oldu.Başlamamdaki amaç fazla kilomu vermekti.Yaklaşık 10 kg kadar fazlam vardı.Başladığımda 71 kg iken bir ay içerisinde 61 kg a düşmeyi başardım.Kilo verdikten sonra artık programımı gelişime yönelik bir biçimde değiştirdik.Fakat benim düşüncem herkezin de dediği gibi bu sporu yaparken boyunun uzun olması büyük bir avantaj.Forumda bu boy uzunluğu,kısalığı ile ilgili konuları araştırdım.Genelde herkez aynı şeyleri yazmış.Boyum şuan 1.72 Cm ve daha da uzamak istiyorum.Çünkü boyum bana göre kısa.Yani en azından 1.80 Cm boyumun olmasını isterim.Boy uzaması için yaptıklarım şeyler:
    *Günde sabah iki,akşam iki bardak olmak üzere toplamda 4 bardak süt içmek.
    *Spor salonunda koşu bandında tempolu olarak koşmak.(Tempolu koşmak büyüme hormonlarını çalıştırdığından boy uzaması için iyidir.)
    *Esneme hareketleri yapmak.Sporda barfikse asılıp kollarımı ve ayaklarımı esnetiyorum.Aynı şekilde evdede kapı barfiksim var biraz aşağıda olsada esneyebiliyorum.
    *Yine evde internette bulduğum çeşitli esneme hareketleri yapmak.
    Asıl sormak istediğim soru şu:Bi yandan boy uzaması için çeşitli çalışmalar yaparken,bir yandan da gelişime yönelik çalışıyorum.Acaba bu gelişmeme yönelik çalışmam boy uzamasını durdurur mu?Yani yaptıklarım boşamı acaba?Ve sizin önerileriniz nelerdir bu boy uzamasıyla ilgili.Yorum yaparsanız sevinirim.Şimdiden teşekkürler.İyi forumlar...:)

2. ErcinTT

ErcinTT Yeni Üye

Beğenileri:
    315
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent
    Banada annem karsı cıkmıstı boyun uzasın diye 20 yasıma kadar sabrettim ama 1.77 de kaldı belki 2 yılda 1cm anca uzamıstır :( Büyük ölçüde genetik aslnda.

20 yaşıma kadar 4-5 sene sabrettim 4 ay önce 61 kg idim şuan 84kg yim 5 yılın acısı fena çıktı :D:D sende biraz sabret bakalım

Barfix işe yarar ama vücut asıl bacaklardan uzar.Mesela neredeyse her insanın üst vücut uzunluğu aynıdır bunuda bir hocamdan öğrenmiştim.Boyunun uzaması için bacaklara yönelik uzama hareketleri yapmalısın.Zıplamak barfix ayak bileklerine 1kg kum torbası sarıp koşmak gibi.

Admin1 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş