Bu Ramazanda Oruç Tutacaklar Bu Başlıkta Konuşalım,Yardımlaşalım

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve FATEMA tarafından 8 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 19 üye.
  1. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih
    Bütün ramazan orucumu tuttum... Kilo kaybı mutlaka oldu ama bunu vücuttan atılan suya bağlıyorum...
    Ramazan boyunca haftada 2 , iftardan 1,5 saat sonra antreman yaptım..
    Cumartesi ve dün (pazartesi) iftar saatinde oruçlu olarak antreman yaptım..
    Beklediğimden iyi bir performans gösterdim..

Ramazanın ilk günleri iftar saati yaklaştıkça kıpırdamaya mecalim kalmıyordu , ama sonlarına doğru alıştım.. Vücut gerçekten ne verirseniz ona alışıyor tecrübe etmiş oldum...

Oruç tutmanın vücudum için de sağlıklı olduğunu düşünüyorum...
    Çok fazla yükleniyordum sürekli yemek yiyerek , bunun önüne geçmiş oldum.. Beden rahat bir nefes aldı...
    Vitamin ,whey dahil hiçbir ürün kullanmadım Ramazan boyunca... Bu da vücudu dinlendirdi...

Kayıp olarak da çok bir kaybım olmadığını hissedebiliyorum , olanları ise çok kısa zamanda toparlayacağımdan eminim...

Allah sağlık versin de orucu her zaman tutarım...

mst_mysterious bunu beğendi.
  2. münzevi

münzevi forum Kurdu

Beğenileri:
    707
    Ödül Puanları:
    103
    Bu sene sahuru hemen hiç aksatmadım ve kilom da nerdeyse aynı kaldı. Ölçmedim ama kollarım aynı gibi. Bu arada tamamen dinlendim, hiç idman yapmadım.

3. PeNa

PeNa Üye

Beğenileri:
    667
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Elektronik
    Yer:
    İstanbul
    Hafif kilolarla antreman yaptım hacim kaybetmemek adına biraz işe yaradı .

Cardiyoya ağırlık verdim elimden geldiği kadar yaptım ,tüm ay boyunca 3 kilo verdim bunun yaklaşık 1,5-2 kg civarı su. 1kg kadarda yağ olarak verdim diye tahmin ediyorum.

Genel anlamda olumlu geçti.

4. geceyar20

geceyar20 Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    P90x Koç'u
    Yer:
    Denizli
    Şekerin zararları artık uyuşturucu kadar apaçık ortada ve hala şekerli yiyecek tüketiyorsun bana göre çok ters yapın, kilo almaya elverişli olmayabilir ama kötü beslenirsende bu iş hiç yürümez sen kas olarak kilo almak istersin ama sadece yağ depolarsın temiz beslenmek lazım karbonhidratı doğal yolla almaya bak proteinide elinden geldiğince karşılamaya, şeker çok zararlı artık bundan sonra temiz beslenmeni öneririm.

5. Ability

Ability Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kırklareli
    ramazanda yapılan spor bana göre vücuda yapılan en büyük haksızlık oluyor salonda hakkıyla çalışsanız bile kaslar aç kalınan o 17 saat içinde besle beni diye bekliyor fakat kaslara istediği proteini yollayamadığımız için yıkım söz konusu oluyor şimdi pişmanım ramazanda çok ağır kilolarla çalıştığım için birdahaki sene ramazanda rölantiye alıcam hacim kaybetmemek adına maksat salona gitmek olsun diye gidicem

6. FATEMA

FATEMA Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    öğrenci
    Bende ne gelişim var nede erime sabit durdum,ramazanda normal çalışmalarıma devam ettim gelişim sağlayamadım özellikle bicepsi çalıştırıyorum sahuru yapıyorum sabah kalkıyorum kollar iyi durumda akşama kadar aç kaldıkça süzülüp gidiyor yumuşuyor belkide psikolojikdir ama zannetmiyorum.Şimdi bitti diye çok mutluyum sevaplarıda cebe attık spora tam gaz devam gelişimi gördükçe zaten gazın hiç bitmiyor.

7. fsmy

fsmy Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    53
    Ben hafif kilolarla dozu düşük antrenman yaptım iftardan hemen önce.iftarda 50gr civarı protein aldım sahurdada 40 gr aldım protein.
    İlerleme kaydetmek imkansız gibi bi şey ramazanda mevcudu korudunmu iyidir..

8. FATEMA

FATEMA Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    öğrenci
    Valla şu anda ölçtüm benim vucut gelişmiş nasıl oldu anlamadın biceps 28 den tam 29 çıkıyor üstünede göğüs 85 den 87 çıkmış şaşırdım ama mutlu oldum bu ay uçmam lazım göğüs 90 en olması lazım kolda 31 civarına gelse tammadır:D

Sayfayı Paylaş