Boyum Uzar Mı ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Peta tarafından 20 Kasım 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Peta

Peta Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Yaşım 16 boyum 1.70.Yaşıtlarımın ortalamasından 6-7 cm kısayım.Babam 1.67 annem 1.52.Akrabalardan da öyle selvi boylu yok.Ailede en uzun sanırım dayım var o da 1.69-1.70 benim gibi.Genetik 0.
    Şimdi arkadaşlar bizim burda basket sahası var.Salı-perşembe-cumartesi-pazar haftada 4 gün 1.5 saat kendim tek başıma basket oynamaya çıksam.Boyum uzar mı ? 7 ayda 5 cm atma ihtimalim var mı ?

2. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Uzun boy iyidir, estetiktir, beğenilir, kesinlikle önemsiz değildir ama genetiğinin 0 olduğuna nasıl karar verebildin?

3. Ckavustran

Ckavustran Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    38
    Söylemiş ya adam ailem kısa diye

4. Peta

Peta Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Evet arkadaşlar ne diyorsunuz ? Gerçekten çok taktığım bir konu.Kısa olduğum için uzunlara hep benden daha güçlüymüş gibi davranılıyor.Bir kız görüyorum benle aynı ki bazıları 3-4 cm benden uzun oluyor.Çok sıkıcı ve iğrenç bir durum.Boyum yüzünden istediğim sporlarıda yapamıyorum.Ne diyorsunuz ?

5. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Aile kısa olabilir, kendisi de aynı boyda kalabilir, bu durumda genetik 0' mı oluyor? !
    Sanırım sorunun cevabını bulacağın yer burası değil, önce zihninde halletmen gerekiyor. Kendini ne olarak hissedersen, o olduğunu hissettirirler.

6. KutsalSpartacus

KutsalSpartacus Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Çorum
    Kaç ayda ne kadar uzarsın bilemem ama basketbol oyna ve süt iç, mümkünse köy sütü hazır olmasın.
    Bu dediklerim boy uzatmak isteyenlerin yıllardır yaptığı şeyler, tam olarak boy uzatır diyemem ama faydası olur diye düşünüyorum. Sen kesinlikle yap hatta bunları, eğer faydası olursa ne mutlu sana, işe yaramazsa en azından denedim dersin için rahat olur... Bu dönem gelişim dönemin bu yaşlarda uzamayacan da ne zaman uzayacan, daha da uzarsın rahat ol daha iki üç yılın var. 16 yaşındayken boyum 1.70 kadardı ve iki yıl sonra 1.80 oldum, içini rahat tut, basket oyna, süt iç.
    Bir de colombu'ya katılıyorum, sülalende en yüksek boylu 1.70 boyunda diye sen de o boyda kalmazsın bu şehir efsanesidir. Belki 1.90 da olmazsn ama yine de canını sıkma moralini bozma. Yarın git basket oyna, süt iç ve sülalenin en uzun boylusu ol. Bol şans.

ArnoldBody bunu beğendi.
  7. alvel

alvel Üye

Beğenileri:
    207
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Sporcu-Öğrenci
    Bi rontgen vardi onu cektirip boyunun daha uzayip uzamayacagini ogrenebiliyordun sanirim deneyebilirsin

8. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    boy uzamasını maksimum düzeyde tutman için iyi beslenmen lazım herşeyden önce sporda yap tabi sonra artık ne kadar uzarsa

9. Ckavustran

Ckavustran Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    38
    Neden takıldın ki? Genetiğim 0 diye bir tabir yoktur zaten herkesin kendi genetiği vardır arkadaş o an öyle demiş seni neden rahatsız etti

Son düzenleme: 21 Kasım 2014
  10. DaMountain

DaMountain Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    8
    Göğüs kafesini açma ve omurları açma ile ilgili egzersizlerle boyunu biraz uzatabilirsin , ters bir şekilde barfiks demirinden kendini sal , epey faydası olur bide süt içmek önemli kalsiyum işe yarıyor son olarak uykuna özen göster , uyumassan büyüyemessin :D

alvel bunu beğendi.
  11. Peta

Peta Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Eskiden yaptığım sporlarda açma-germe hareketlerine pek önem vermediğimden esnek değilim.Hatta yaparken çok zorlanıyorum.Uykuma dikkat ediyorum.Her akşam yatmadan 2 bardak süt içerim.Hatta bazen babam polenli süt yapıyor.Çok faydalıymış diyorlar.Bu arada genetik 0 derken boy olarak genetiğim kötü anlamında demek istemiştim.
    Her neyse tek amacım hazirana kadar yani 7 ay içinde 4-5 cm atmak.

Bir de arkadaşlar konuyla alakası yok ama https://www.bodyforumtr.com/threads/İzmir-boks-salonu.103249/#post-933103 şurda da bir iki sorum var.Bilenler yanıtlarsa memnun olurum.Bakan bile olmamış.

12. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Umarım istediğin sonucu alırsın, istediğin birşey varsa onun için çabalayacaksın. Olur veya olmaz, sana sadece yukarıda yazdığın gibi olumsuz düşüncelere kapılmamanı tavsiye ederim.

13. Şafak Bilgili

Şafak Bilgili Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Hatay/İskenderun
    Benim boyda 1,70 yaş 16 abim 1,76 ama abim benim yaşımdayken daha kısaymış daha 6 sene var uzamaya ben sabrediyorum

14. alvel

alvel Üye

Beğenileri:
    207
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Sporcu-Öğrenci
    abin kaç yaşında şuan ve senin yaşındayken kaçtı boyu

15. DaMountain

DaMountain Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    8
    uyumadan 1-2 saat önce iç direk uyumadan önce içilen süt büyüme hormonlarını dağıtıyor diye duymuşum ne kadar doğru bilmem

16. fbirfn

fbirfn Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    genetiğin önüne geçemessin. ben hiç süt basketle aram olmadı yaş 15 boy 176

17. Peta

Peta Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Ben 9-10 cm uzasam yeter bana.Yani 1.79-1.80.Bu genetikle imkansız gibi gözüküyor ama denicez bakalım.

18. Şafak Bilgili

Şafak Bilgili Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Hatay/İskenderun
    abim şuan 27 yaşında benim yaşımdayken boyu 1.67 falanmış

19. zero59

zero59 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Tekirdağ
    Arkadaşım Ben 8.5 Aydır Bu Sporla Uğraşıyorum 16 Yaşındayım Kilom Başladığımda 50 Ydi Şimdi 62 Boyum 1.70 Di Şimdi 1.78 Kilomu Bu Sürede 12 Kiloyu Sağlıklı Bir Şekilde Kas Olarakta Yağ Olarakta Aldım Boyumda 7-8 CM Uzadı Yani Benim Ağır Çalışmama Rağmen Boyumda Herhangi Bir Sıkıntı Olmadı FİTNESS Yapıcaksan Ağır Çalışacaksan Ağır Kaldırarak Boyun Kısa Kalmaz Fakat Bu İş Genetiğine Bağlıdır Basketbol Falanda Uzatacağını Pek Düşünmüyorum Ama Yardımcı Olabilir Ek Bir Besin Gibi Birşey Düşünebilirsin Onu Supplement Gibi Yani BODY BUİLDİNG Veya FİTNESS Kısacası Vücut Geliştirme Yaparım Diyosan Ağır Çalışsanda Aklında Bir Soru İşareti Kalmasın Genetiğine Bağlıdır Sporla Boyunun Alakası Olmaz.

Sayfayı Paylaş