BOY UZATMA PROGRAMI

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve habib tarafından 2 Aralık 2004 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. habib

habib Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    17
    Yer:
    bursa
    arkadaslar 17 yasındayım boyum 180 kilom 77 bady yaparken extra hareketlerle boy uzatmak mümkünmü ?
    esnetme gerdirme hareketleriyle oluyo diye duydumda bu konuda bilgisi olan arkadaslardan hangi hareketler olduğunu söylemelerini rica ediyorum

2. Deli333

Deli333 Yeni Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    0
    Esnetme hareketleri uzatırmı bilmiyorum. Boy uzatma programları diye birşey duydum. Ama hiç görmedim. Bizim hoca bana senın boyun en aşşa 6-7 cm daha uzar demişti ( 1.80 boy) . Streching sanırım senin dediğin. esnetme hareketleri. sıtreçing diye okunuyor yazılışını tam bilmiyorum.

3. habib

habib Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    17
    Yer:
    bursa
    bande duyum ve netten bi forumda bu konuyla ilgili şeyler gördüm hocaya sordum(hoca dediğimde zamanında kas yapıp iki fotorafı var günne ense yapıyo,)barfiks falan önerdi ama sen bi hocana sor ve benle paylaş :D

4. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    ben boy uzatma ve durus bozukluklarını gıdermede latt makınasında enseye cekıs,ve pullover number one dıyorum

5. habib

habib Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    17
    Yer:
    bursa
    teşekkürler içimi rahatlattın ben zaten bu hareketleri yapıyorum :D

6. Guest

Guest Guest

Boy uzatma hareketleri günlük yapilmasi tavsiye edilmistir. Avrupada bazi uzmanlar su sekilde program ayarlamislar.

5 dakika esneme hareketleri sonra 3 dakika ip atlayip 1 dakika dinlenme ve yine 3 dakika ip atlama ve bunu 3-4 kere uygulamak. sonra yeterince dinlenildikten sonra kollari ve bacaklari uzatma ve cekme. Bu ayni esneme hareketi gibi olacak yoksa isi sakaya vurmamak gerekir.

hergün bu hareketler yapilmalidir ve yaklasik 20 dakikayi alir sanirim.
    Bunun disinda haftada 2 kere basket oynamak buna ek ilave olarak sunmuslar.

bunlarin disinda ikinci önemli bir unsur ise beslenmektir. Cünkü kemiklerin gelismesini saglayan maddeler Kalsiyum vitaminD ve vitamin K ile magnezyumdur.

Eczaneye gidip bunu temin etmelidir ve ilave olarakda yatmadan evvel 300ml süt icilmesi tavsiye ediliyor cünkü büyüme ve gelisme uykuda basliyor. büyüme hormonu gece actif oldugu icin.

sabahlarida yine 300ml süt icilmesi uygun düser.

7. fırat 26

fırat 26 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    MASKOTLUK BİTTİ
    ya bu ne celişkidir simdi yukarıda,en alt satırda gece yatarken sütle birlikte içip yatın diyor..peki formun baska bi sayfasındada gece içilen süt büyüme hormonunu salgılanmamasını etkiler diye.BU NE ÇELİŞKİDİR sıkılıyorum artık :x süt içelimmi,içmeyelim mi gece yatarken

8. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    yıllardır bilinir sütün boy uzatığı bunu şimdi bi kaç teori atıp değiştiremezler en faydalısıda yatmadan önce ama ben çocukluğumdan beri her gece 1 bardak süt içerim her gün arada aksatırım ama içerim 168 boyum var kısayım anlayacağın vücuda genetğie göre her şey değişir insan vücudu genetiğine göre dğeişiyor

9. emclord00

emclord00 Üye

Beğenileri:
    302
    Ödül Puanları:
    73
    ben boy uzamasını engellemek için bacağa asılıyorum millet boy uzatmaya calısıyorr.
    benimde boyum 1.82 bence yeterli fazla uzun boyda iyi değil sıkıntı. boyun çok iyi bence takma bukadar

10. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    Bacak çalışman boyunun uzamasını etkilemez.Tabi kendi vücut ağırlığının 3 katının altına girmediğin sürece.Hatta bacak çalışman büyüme hormonunu artıracağından boyunun uzamasına yardımcı bile olur.Genetiğini değiştiremezsin.

Burak Sertman bunu beğendi.
  11. Burak Sertman

Burak Sertman Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    28
    kulaktan duyma ve yanlış yönlendirmeler sonucu insanlar spordan kaçar oldu. Bilgilendirme için teşekkürler.

12. Gokkker86

Gokkker86 Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    Yağ oranını azaltıp kas oranını arttırdığında eklemlere ve kemiklere binen ağarlık azalıyor aşırı kilolu biri fit bir vücuda kavuştuğunda boyunda ufak çaplı uzamalar olabiliyormuş diye duydum tabi yaşa göre değişimlerde olabilir ölçülerde

13. Burak Sertman

Burak Sertman Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    28
    zma kullanmakta etki ediyor

14. Erim Sönük

Erim Sönük Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları: