Boy-Kilo Gelişimi

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve astrolojifiziği tarafından 24 Haziran 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. astrolojifiziği

astrolojifiziği Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Merhaba

Yaşım 2 gün sonra 17 olacak. 97 Doğumluyum.

Boyum 175 Kilom ise 60. Fakat minyon tipliyim..
    Sadece kas yapmak değil tüm vücudu geliştirmek istiyorum, gerek kas gerek yağ.. Anlayacağınız minyon tipten kurtulmam lazım :D
    Bu yaz 3 ay boyunca aktif olarak fitness salonlarına ve havuzlara gidiyorum. Henüz yeni başladım. Multivitamin almak istiyorum, ayrıca 1 ayda az da olsa etkisini görebileceğim bir protein tozu kullanabilir miyim? Sürekli kullanmak istemiyorum.Malum sınav yaklaşıyor diye tatil yapamıyorum. Derslerim var fakat derslerden sonra haftanın belirli günleri fitness geriye kalan günler yüzme sporuyla ilgilenmek istiyorum. Ayrıca bir sorum daha olacak, yüzmeden önce protein tozunu da kullanabilir miyim? Yani hem yüzme de hem fitness için.
    Marka ismi vermek yasak değilse benim için en etkilisi hangisi olur , bilgilendirirseniz sevinirim.

2. alexandervonlouie

alexandervonlouie Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    3
    Merhaba Astrofizik arkadaşım,bende seninle aynı yaştayım aramızda 10 gün var:)sana diyeceğim ilk şey şu,KAS AL,YAĞ ASLA!!!Bak bunu kocaman eşek kadar harflerle yazdım bilhassa.Çünkü yağ hımbıllaştırır,koşmanı zorlaştırır,tek avantajı yüzme vb. sporlarda bildiğim kadarıyla su üstünde durmanı sağlıyor o kadar.O da belli bir oranda.Ben de aynı boydayım aşağı yukarı,ama ben 105 kiloyum:):'(Ve sana söyleyeceğim en önemli şeylerden birtanesi de;sırf medya dayatması olarak güçlülük,erkeksilik için bu tarz işleri acele ecele yapma.Atalarımız boşu boşuna dememiş:"Acele işe şeytan karışır."Minyon yapılı olmak,uzun boyunlu olmak(boy değil boyun,boğaz,neck),dar omuzlu olmak,kısa boylu olmak,ince bacaklı olmak falan böyle şeyleri kafaya takmayın.Minyonluk 45-50'ine hatta 30'una vardı mı çok işine yarayacak,diğer saydığım "sıkıntılarda",aslında zerafetin unisex ölçüleridir.Neyse;bir diğer konu da dedim ya acele etme.Sırf şişmek adına,protein tozuna şak diye ilk dakikadan başlama,yaşlarımız küçük çünkü,kabul edelim.İlk zamanlar kendi metobalizmanın izinden git,emin ol sana doğanın verdiği muhteşem dna'lar ile donatılmışsın.Yaşın genç,yağ olsa bile sarkma,zayıf olsan bile buruşma derdin yok.ilk başlar temel kurallardan git ,benden sana hem yaşıtın,hem tecrübeli,hemde arkadaşın olarak söylüyorum.Hem spor yapmak beyin yorgunluğu eşiğini yükseltir ki bu da,senin daha çok derslerine konsantre olmanı sağlar.Umarım yardımcı olmuşumdur.

3. astrolojifiziği

astrolojifiziği Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3

Yorumun için teşekkür ederim, tavsiyelerini göz önünde bulunduracağım.

Benim isteğim aşırı kaslı , yapılı bir vucut değil. Fakat yaşıtlarımıza oranla küçük vucut olması sinir bozucu. Ben aşırı yağlı ve ya kaslı bir vucut istemiyorum. Sadece standart seviyeye ulaşmam gerek.

4. alexandervonlouie

alexandervonlouie Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    3
    Rica ederim:)Standart" aslında kendimizizdir.Şimdi ideal tansiyon 12/8 veya 12/7'dir ama kiminin sağlığı pek olsa bile bu oran 14/8 civarından aşağı inmez,kiminde(bende) 12/8 panik ataktır,bağırmaktır,bu 14/9 olursa hastane yolu demektir.Benim ortalama tansiyonum 10/6 gibi bir şey,bu kilolu olnuca 11 anca oluyor.Ki keza kilomda öyle,güya çok kiloluyum ama göbeğimin yerine düz bir karnım olsa çokta iyiyim.Günde 5 litre su içerim,güya hiperdihadrasyon(su zehirlenmesi) yapıyor ama ben 2 litre su içtiğimde susuz hissederim.Yani demek istediğim standart biziz,1.75 boya 60 kilo bir genç erkek için gayette normal,5-6 max. 7kg alsan tam ideal çokta zorlama derim.Dediğini anlıyorum,çünkü medya ve toplum bize "standart"ları,idealleri sunmuş.Bende tam aksi 175 boyumla 60 kilo olsam derim,ya da 55,kilo vemrketen ziyade almak dedim olsa..aahh nerde o günler:)Ona bakarsan benimde kilom yaşıma göre çok,ama ben bunu normale inmek(yani karnım fıçı da ayıptır söylemesi) istiyorum,amacım standartlar değil,normal kilo.İdealizm akımına birkez kapıldım,pişmanım,sen yapma dikkatli ol.bende ilk 15-20 kilo hayalleriyle başladım 40 kilo oldu,apnik atak oldum.
    unutma ki,sağlık herşeydir.Ve muhtemelen senin bünyen zayıflığı kendine benimsemiş,bırak boşver,25'ine gelice bir bakmışın 70 olmuş o:)

5. astrolojifiziği

astrolojifiziği Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3

İşte zaten sorunum o 5 6 kiloyu almak, hafifde vucut yapmak. Amacım da bu :D

alexandervonlouie bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş