Boy 168 cm Kilo 94 :S Yaş 20.3 xD Program önerileri

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve 3nis tarafından 26 Ekim 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. 3nis

3nis Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Satış Danışmanı
    Yer:
    Bartın
    Merhaba Bodyforumtr üyeleri ve yetkilileri,
    Öncelikle konuyu doğru yere mi açtım bilmiyorum fakat yeni olduğumdan dolayı uygun yere taşıyacağınızdan eminim :)

Söylemek istediğim evde çalışma imkanı yaratabiliyorum
    evde sahip olduğum aletler ise 2 adet dambıl(5kg),1 adet bisiklet :)
    Bilgilerim başlıktada yazdığı gibi 94 kiloyum ve 1.68 boyum var yaşım ise 20 :)

Ne gibi bir program uygulayabilirim yardımcı olabilirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler :)

2. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Boyuna oranla kilon fazla, tabi sen kendine hakkında biraz daha bilgi verirsen daha sağlıklı yorum yaparız;)

3. 3nis

3nis Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Satış Danışmanı
    Yer:
    Bartın
    Göbek bölgem normalden fazla yağlı ve de baldırlar tabiki
    ayrıca şöle bir durum var ne kadar hızlı kilo verirsem o kadar hızlıda alıyorum ama bu bnm elimden gelen bişi değil
    hızlı kilo atıyorum ama hızlıda kilo alıyorum :S

4. RUNTIME ERROR

RUNTIME ERROR Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci(Bilgisayar Mühendisliği)
    Yer:
    Ankara
    Merhaba 3nis arkadaşım.Öncelikle boyuna göre kilon oldukça fazla bu konu hakkında hastanelerdeki beslenme uzmanlarıyla konuşabilirsin.Kilo sorunun için seni direk oraya yönlendiriyorum çünkü bildiğim kadarıyla bu forumda uzman doktor üyemiz yok.Olsa bile bilimsel bakış açısıyla yardım edemez sana.

Fakat kilo almanında kilo vermeninde benim şart olarak yıllardır benimsediğim"düzen" ilkesinden geçtiği bence bir gerçektir.Eğer öğün atlar abur cubura dayanırsan çok fazla amerikan tarzı beslenirsen kilon kilo olmaktan çıkar ve obeziteye doğru yol alırsın.Düzenli olacaksın her sabah kalkıp ekmeğini yumurtanı sen alacaksın bakkaldan her sabah aynı saatte yapacaksın kahvaltını hep aynı saatte yemeye özen göstereceksin öğünlerini,spor yapıyorsan hep aynı saat dilimlerine getirmeye çalışacaksın ki yapıtkların işe yarasın.Daha sonra düzenli bir uyku yaşantın olacak vs.Ana şart düzen bana göre.

Yukarıda yazdıklarım benim vgye başladığımdan beri bu sporla uğraşan tüm arkadaşlarıma verdiğim tavsiyedir.Yanlız bazı faktörşer vardır ki bunları yaşatınla değiştirmen mümkün değildir.Genetik diyeceksin;evet genetik.Bir gen var adını tam hatırlayamadım ama bu gen senin tamda bahsettiğin şeyi beceriyor vücutta yani hızlı kilo alıp verme.Bir çok vücutsal metabolizmaya hükmediyor bu gen özellikle tiroid bezlerinin çalışma metobolizmasına.Bu nedenlerden dolayı boşa kürek çekmemen için "hastanelerdeki -özellikle araştırma ve üniversite hastanelerindeki- beslenme uzmanlarıyla" vücudun hakkında konuşmanı ve vg sporuyla bu konuşma neticesinde ilgilenmeni öneririm sana.Çünkü vg vücuttaki kasları zorladığı gibi özellikle hayat organımız olan kalbi fazla miktarda zorlmaktadır.Senin vücut ölçülerindeki bir insan bu zorlanmaya dayanamayabilir bu yüzden hayatını tehlikeye atmaman için öncelikle önerilerimi göz önünde bulundurmanı ve saha sonra bu spora başlamanı senden rica ediyorum.Bil ki burada sana bir çok şey katacak çok arkadaş var ve kapılar sana hep açık yeterki önce sağlığını düşün kendi vücudunu daha önce hiç tanımadığın gibi tanı...

Sağlıkla kal,hayatta başarılar...

5. 3nis

3nis Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Satış Danışmanı
    Yer:
    Bartın
    Teşekkürler arkadaşım,
    Cevap geç geldi kusura bakmazsan sevinirim işlerden dolayı foruma giremedim :)

Dediğin gibi yapıp bir hastane ya da özel bir sağlık merkezine gidip uzman bir doktor varsa onunla görüşeceğim.

Tavsiyelerin için teşekkür ederim :)

Sayfayı Paylaş