Body ve Hayal Kırıklığı Üzerine

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve badiy tarafından 17 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 23 üye.
  1. badiy

badiy Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar,
    moralim biraz bozuk bu akşam bişiler yazmak istedim, şimdiden bu saçmalamam için özür dilerim.

benim hikayem şu: 27 yaşında 57 kiloyum. 1 sene önce spor salonuna yazıldım. hem kilo almak hem de fit bir vücuda sahip olmak için. 1 ay gittikten sonra sporu bıraktım. bu bir ay içinde kilo alıp fit bir vücuda mı sahip oldum. tabiki hayır.

Bu sene gene spor salonuna yazıldım. kısmetse yarın gidip başlayacağım.
    bu akşam arkadaşımla çay bahçesine gittik. saat akşam 21:30 gibi begendiğim ve nerdeyse 7-8 aydır begendiğim kızı arkadaşıyla önümüzden gectiğini gördüm. bi sevindim sormayın. çay bahçesinde hesap 100 tl gelse gene umrumda olmaz, o kadar sevinmişim ki sormayın.

Neyse kızlar yaklaşık 50-60 Metre ileride oturdular. tabi bende koltugumu kızı görebileceğim şekilde konumlandırdım. kıza bakıyorum. arada onunda bana bakltıgını düşünüyorum. neyse saat 23:30 gibi iki tane uzun boylu belli ki vücut çalışmış fit iki genc gecti. sonra bi baktım. bu iki erkek bu iki kızın yanına gitmesin mi. yani benim begendiğim kızın yanına gittiler...

biraz önce çok sevinen ben çöktüm. üzerimden kamyon geçmiş gibi oldum.
    müzik çalıyor kız eliyle masaya vuruyor müziğe eşlik ediyor.. belli ki çok mutlu.. bense kahroldum.. üzüldüm...

Hırs yaptım.. yarın spora başlıyorum.. çok yemek yiycem. uykuma dikkat edecem.. amacım 5 ay içibde 10 kilo almak. yani 67 kilo almak ama fit bir vücut ile..

düşündüm kendime sordum ya sen 7-8 aydır kızla aynı yerde çalışıyorsunda neden bir gün gidip kızla konuşmadım.. anladım ki kendime güvenim yokmuş.. özgüvenim yok... neden çünkü kız benden daha kilolu yani boyuna göre normal kilolu ben kızın yanında cocuk gibi duruyorum.. tabi gidip konuşmadım o nedenle..

ama kızın yanına giden cocuklar kızla aynı ortamda bile bulunmayan cocuklar ama gidip onunla aynı masada otuyor beraber kalkıyorlar...
    çok koydu bana be... resmen yıkıldım. ağlayacak gibi oldum neyse tuttum ama kendimi..

bu olay bana ders oldu.. artık sporuma gidecem. bol yemek yiycem.. 5 ay içinde 10 kilo alacam..

sizin dualarınızı ya da desteklerinizi bekliyorum.
    zahmet edip yazıyı okuyanlara teşekkür ediyorum.
    sizinle sadece paylaşmak istedim.

Azi, xLman, zrb20 ve diğer 6 kişi bunu beğendi.
  2. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.164
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz
    Oldukça kötü bir durum.. Ama gerçek bir başlangıç yapmana vesile olduysa hiçte kötü değil çünkü gerçek bir başlangıç yaparsan asla sporu bırakmaz ve disiplinli bir şekilde beslenir dinlenirsin.. Emin ol zaman hızla akıp gidiyor sen yeterki emek ver aylar su gibi akıp gidecek ve sen gerçekten kararlıysan istediğini elde edeceksin.. Ama bir şeyi atlamamakta yarar var öncelikle kendine hedef koymadan önce biraz vücudunu tanı 5 ayda 10 kg alınır ama tamamına yakını yağ olur.. Buna gerek yok ama amacın fit olmaksa seneye bu aylarda istediğini elde edersin motive etmek için yazmıyorum gerçekten böyle ama disiplinli olursan tabiki.. Şimdiden kolay gelsin...

badiy bunu beğendi.
  3. Suçicek

Suçicek Üye

Beğenileri:
    290
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Bursa
    Özellikle benden büyüksün. Akıl vermek çok yanlış olur fakat,beğendiğiniz kızın yanına gelen 2 fit vücutlu arkadaşlarla eğlenmesi vücudu güzel diye anlamına gelmez.Sanırım siz konuyu buraya getirmeye çalışmışsınız.Tabiki vücut,fizik dikkat çekicidir. Kız sizden kilolu diye yaklaşmamanız çok yanlış.Herşey görüldüğü gibi dış görünüşle olmuyor. Bundan sonra yapmanız ilk baş kendinize güvenmektir,güven olduktan sonra istediğinizi elde edebilirsiniz. Vücut yapmak işin kolay yanı,en başında güven güven güven.Yani bi kız içinde bu kadar üzülmeye değmez,o olmasa başkası olur,başkası olmassa elvet biri olur,Allah kolaylık versin.

Azi, hasanateş ve badiy bunu beğendi.
  4. badiy

badiy Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle zahmet edip yazdığın için gerçekten çok teşekkür ederim.
    İşte bu sporda tecrübesizim hiç bilgim yok desem yeridir.
    Umarım sizin sayenizde öğreneceğim ve hayatıma bu sporu yerleştireceğim...
    Bu sayede özgüvenim olur umarım. böylece uzaktan bakmak yerine gider konuşma cesaretini kendimde bulurum.

ayrıca Rambo16 sözü şuan tam bana uyan söz olmuş. [ Bazen hayatın sana getirdikleri karşısında yapabileceğin hiç bir şey yoktur, hala seni için için yiyen ise yapabileceğin bir şeyler olması ihtimalinin ruhunda yaptığı çağrışımdır... -Rambo16

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 01:55 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 01:52 ----------

Sağolasın yorumun için sana katılıyorum ama istediğin gibi olmayınca özgüveninde olmayabiliyor. Onlar seni etkileyebiliyor.
    ben kızın yanında düşünüyorum kendimi uygun bulmuyorum fizik olarak. onu bırak ben boyuma göre kilomu uygun bulmuyorum. zaten öncelikle kendim icin kilo almam lazım ki sağlıklı bir görüntüm olsun ve o zaman özgüvenim olsun.

5. McNalcaci

McNalcaci Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Yeşilyurt/İstanbul
    Kardeşim spora böyle bir hırsla başlaman ve kendine bi amaç edinmen çok yol katetmeni sağlar yolunda başarılar dilerim. Ama hırsın gözünü kör etmesin sonra kilo alıcam derken yağlanma yaşayabilirsin en çok bu üzer seni. Yavaş ama sağlam bas birgün gelir o kız gider bu kız gelir sen sadece yapman gerekenleri yap eğer varsa kaderinde o kızlada ilişkin olur bence ama sakın hırsın seni yenmesin. dikkatli ol. inşallah istediğin ideale ulaşırsın. benimde kilo vermemde bi kız sebep olmuştu :)

badiy bunu beğendi.
  6. Suçicek

Suçicek Üye

Beğenileri:
    290
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Bursa
    Dediğim gibi vücut yapmak işin kolay yani,disiplin ve sabırla istediğine ulaşırsın. Zaten vücut yaptıktan sonra o kız gibi çok olucaktır yanında inan =) Neyse kolay gelsin,umarım istediğine en kısa sürede ulaşırsın.

badiy bunu beğendi.
  7. badiy

badiy Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Güzel düşüncelerin için teşekkür ederim. inanıyorum ki bu durumda neler hissettiğimi en iyi sen anlarsın. inşallah ben de senin gibi amacıma en doğru yoldan ulaşırım.

kalkan333 bunu beğendi.
  8. YandımAli

YandımAli Üye

Beğenileri:
    615
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Bilişim Teknolojileri ve Programlama
    Mağlubiyet belkide şampiyonluğun habercisidir;)Sen o kızla konuşmayarak mağlup olmuşsun ama şampiyonluğun yakın.Sadece vücudunu değil her alanda kendini geliştir ve bak kızlar nasıl çevrende dolaşmaya başlıyo.Çevrendekilere gözün takılınca o kızı unutursun:)

Azi, hasanateş, kalkan333 ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  9. badiy

badiy Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    hocam bu süreçte sizin destekleriniz çok önemli. ayrıca zahmet edip mesaj yazdıgın icin çok teşekkür ederim, Mağlubiyet belkide şampiyonluğun habercisidir sözünü de çok begendim sagolasın

Azi, kalkan333 ve YandımAli bunu beğendi.
  10. Predatel

Predatel Üye

Beğenileri:
    742
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    oVeR The HiLLs and FaR awaY
    Kizlara neden bu kadar cok takarsiniz anlamiyorum...

hasanateş, Pulbiber072, kalkan333 ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  11. badiy

badiy Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    takmak değil de gönül vermek diyebiliriz.

kalkan333 bunu beğendi.
  12. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    kiloya ok takılma. eski kız arkadaşım olabilecek kişi kollarım yüzünden kesti ilişkiyi kollar iyiydi vücut iyiydi 45 civarıydı kollar ama kız zayıflardan hoşlanıyormuş kolların 35 inecek o sırt o güğüs kaybolacak dedi. tabi ben de yürütmedim devamını şşimd çıktığı adam 185 boyunda 60 kilo civarı. bak erkek nasıl olur fizik nasıl olur diye bana örnek gösteriyordu.

bir de sakın acele edip yok supplement yok steroide bulaşma bu spor sabır işidir. hızlı çıkan daha hızlı geri iner.

Azi, zrb20, sultanmehmed ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  13. badiy

badiy Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Zaman ayırıp yazdıgın için ve ayrıca Tavsiyelerin için çok teşekkür ederim

14. deist190

deist190 Yeni Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Havalimanı
    Yer:
    Ankara
    5 ayda 10 kilo alacağım demişsin de; 5 ayda 10 kg kas kütlesi alman bana %10 ihtimal gibi geliyor. Çok kesin konuşmamak için diyorum %10'u ama bildiğim kadarıyla senede 10kg kas kütlesi almak olası ancak. 5-6 ayda imkanı yok gibi.

15. cece1

cece1 Üye

Beğenileri:
    225
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Bazen hırs iyidir,insana daha fazla azim verir Allah yardımcın olsun :)

badiy bunu beğendi.
  16. thebarley

thebarley Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    28
    selam badiy..hikayeni okudum boyunu merak ettim..bodyde hep derler boyu kısa olan sıska görünür kötü görünür v.s..zayıf olmak her iki şekildede kötü bence erkekte..kısa boyluysan şayet kilon az olduğu için olduğundan kısa ve biçimsiz duruyor vücut..hani varla yok arası.uzunsan bu seferde kemiklerin sayılıyor boy kilo orantısı yok sırık gibi duruyorsun..her iki erkekte kilo almalı bence..kısa olanda kilo almalıki boy kısalığını vücuduyla kapatabilsin..bunu niye yazdım kafanda bir önyargı varsa diye yazdım..öncelikle her başlıkta belirtildiği gibi forumu oku bu forum sana hiçbiryerde elde edemeyeceğin bilgiye sahip olmanı sağlar..kendine bir hedef koyman güzel ama bu hedefe ulaşayım derken biçimsiz bir vücuda sahip olma.. hedef koyacaksan da bunu yemek düzenin ve antrenman programında uygula..gerisini vücuduna bırak o halleder..beslenme düzenin protein+karbonhidrat ve kaliteli yağlardan oluşsun..kilo alayım derken abur cubura bulaşma..kız meselesine gelirsek keşke elini çabuk tutup şansını deneseydin..muhabbet açmak zor olmasa gerek..bir merhaba desen gerisi gelirdi zaten..ama şunuda düşün zayıf halinle kızla konuşmuşsan açılmışsan ve seni beğenmemişse vücut yaptıktan sonra beğenmesi bir anlam ifade etmeyecek..dediğim gibi foruma göz gezdir kafana takılan yerler olursa burada sor mutlaka cevap veren olur...banada özelden sorabilirsin yardımcı olurum...başarılar diliyorum..

Azi, kalkan333 ve badiy bunu beğendi.
  17. badiy

badiy Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Allah razı olsun bu güzel düşüncelerin için

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 22:51 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 22:48 ----------

benim boyum 1,74 vekilom 57.
    Zaman ayırıp cevap yazdığın için ayrıca güze düşüncelerin için çok teşekkür ediyorum tüm samimiyetimle...

kalkan333 bunu beğendi.
  18. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Samimi başlık olmuş beğendim gerçekten ;)

Dostum kapitalist dünyada yaşıyoruz, mutlaka bir şey ile ön plana çıkmak lazım yoksa olmuyor.
    Tipsiz isen paran olmak zorunda, para vasat ise vücut endam olmak zorunda...
    Yani mutlaka bir çekiciliğin üzerine yoğunlaşıp ön plana çıkartmak gerekiyor.

Tercih sana kalmış bunu vücut olarak seçtiysen üzerine düşüp onu yapacaksın.

Bu hırsla gidipte 5 ayda sürantene olma yanlız.
    Bir işi yapıyorsan adan zye öğrenmeye bak ki, sonuç al :)
    Kolay gelsin :)

Azi, zrb20, rockybalboa7 ve diğer 6 kişi bunu beğendi.
  19. badiy

badiy Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0

zahmet edip yazıyı okudugun ve cevap yazdıgın icin cok teşekkür ediyorum. dikkat cektiğin nokta cok önemli. ona dikkat edeceğim inşallah.

20. kalkan333

kalkan333 Yeni Üye

Beğenileri:
    412
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Body
    Yer:
    Bodyforumtr
    Hırs herzaman iyidir :D bende hırsla başladım bu spor a şimdi hedefimdeki kas a sahibim ama bu daha fazlasını yapmıycam nalmaına gelmez :D utandığım için henüz bir kızla çıkmadım

ama kasın gerçekten kızlar a etkisi oluyo :D bi kere sınıfta kasımı sıkmıştım bitane kız gördü o ha felan dedi yanıma felan oturdu kızların ilgisi büyük oldu bayağ tepki çektim :D

Azi, rockybalboa7, Juggernaut ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.

Sayfayı Paylaş