body mi - ev mi

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve ucgenbody tarafından 5 Ekim 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. ucgenbody

ucgenbody Yeni Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Kocaeli/İzmit
    ark. ben bugun kocaeli/izmit yahya kaptan'daki body salonuna gittim bilgi almak için. salonu felan gördüm baya temiz ortam ve birsürü alet var ve salon 3 katlı. ama benim evde kendi ağırlık çalışmam var karın göğüs kol arka kol bacak omuz hepsini düzenli olarak çalışıyorum. 84 kiloyum 75 kiloya düşmek istiyorum sizce oraya sadece koşu bandı ve bisiklet için vs.'mi gidiyim yoksa hocalardan program alıp orda mı ağırlık çalışıyım. çünkü evde kendi yaptıgım programdan baya memnunum karnımda 2 pack vardı 3 pack oldu 4.süde yavaş yavaş çıkmaya başladı, kollarım vs gelişti iyice neyse çok uzattım.

sizce body'mi ev mi ?

2. brhmcr

brhmcr Guest

Salon her zaman daha avantajlı.

3. münzevi

münzevi forum Kurdu

Beğenileri:
    707
    Ödül Puanları:
    103
    Salonda da çalışmış biri olarak kesinlikle ev diyorum ben de. Evde lat makarası olan bir bench sehpası ile yeterli bar ve ağırlıklarla bütün temel hareketleri yapabiliyoruz. Salondaki alet çeşitliliği ancak yarışmacılar için gereklidir. Yardımsız çalışmak zor denirse de bench'te maksimum denemesi yapmazsın, 10 kilo azıyla çalışırsın ve fazla zorlamazsın, böylece hiçbir sıkıntı yaşamazsın, ki bu sadece bench için yoksa kol, kanat, omuz için yüklen yüklenebildiğin kadar hiçbir engel yok.

Sonuçta tercihte şahsi eğilimler belirleyici oluyor. Ben evdeki rahatı en lüks salona değişmem.

4. ucgenbody

ucgenbody Yeni Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Kocaeli/İzmit
    Arkadaşlar bir kaç kişinin daha düşüncülerini alırsam iyi olucak. yorumlarınız için teşekür ederim.

başka düşüncesi olanlar bildirirse sevinirim.

5. mr_dblue

mr_dblue Üye

Beğenileri:
    1.363
    Ödül Puanları:
    123
    Spor salonunun bazı avantajları gerçekten küçümsenmeyecek boyutta.Motivasyon hareketin yanlış yapılması olasılığının düşüklüğü ve diğer fiziksel imkanlar.Ancak evde askari bazı aletleriniz varsa,motivasyon probleminiz olmuyorsa ve beklentiniz ileri seviyede değilse evde çalışma neden olmasın!!!

6. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    öncelik bütün hareketlerde maksimum tabiki nizamiyi çok bozmadan deneme yapılmalı rahatça ağırlık antremanı yaparsak maalesef gelişim olmaz kas kazanımı için limitler zorlanmalıdır eğer salonda alet sorunu yoksa spor eğitmeni iyi biriyse sporda çalış derim ancak evde bench sehpan bar dumbell seti ağırlık istasyonu varsa tabiki evdede olur zaten artık internette var hareketlerin yapılışı ile ilgili sayısız video var seyredersiniz forumdada güzel bilgiler mevcut okursunuz yavaş yavaş amacınıza ulaşırsınız

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 18:28 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 18:12 ----------

birde şunuda ekleyelim ileri seviyelerde partner şarttır bu sporda

sthammer bunu beğendi.
  7. enya

enya Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    0
    Bende evde çalışıyorum memnunum daha rahat oluyor. Ama gerçekten alet sıkıntısı çekiyorum. Evde çalışıcaksan belli bir miktarı gözden çıkarman gerekiyor. Yeterli malzeme almazsan sıkıntı olabilir. Body den hiç anlamıyorsan yani hareketlerin filan nizami yapılışını bilmiyorsan kesinlikle salona yazıl derim. Sakatlık olabilir 1-2 ay takıl salonda ondan sonra evinde yaparsın. Ben evde yapmak için zaten 1 sene body ile ilgilendim 4 ay salonda çalıştım 2 ay evde çalıştım :)

8. münzevi

münzevi forum Kurdu

Beğenileri:
    707
    Ödül Puanları:
    103

İleri seviye derken, baya ilerileri yani profesyonelliği kast ediyorsunuz herhalde. Yoksa evde de basbayağı hard core idmanı yapılır. Alet ve ağırlıklar tam olsun yeter. Yoksa evde yeterli ekipmanla amatör sınırları çerçevesinde ulaşılabilecek en ileri seviyeye ulaşmak mümkündür.

9. obensaltan

obensaltan Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    53
    kişiden kişiye değişir ama benim için ev çok çok daha ideal
    yakındaki salonlara bile git-gel zaman alıyor
    üstelik belli bir saatten sonra gidemiyorsun

misal ben o gün işten akşam 9 da gelmişim iş uzamış
    zaten yorgunluktan gebermişim eve gelip koştura koştura salona gitmem lazım
    salona gidince bile kapanma saati yakın oluor ayrı stres program bitsin diye

evde olunca gelirim 9 da hazırlarım yemeğimi
    10 da içerim protein tozunu
    10 buçukta başlarım rahat rahat programıma
    ertesi gün işin yoksa istersen gece 12 de başla

haa çok boş zamanı olan biri olsan aktivite ve değişiklik için salona yazılmayı tercih ederdim

bir de daha önce salonda program ve milletle konusarak az cok bilgi sahibi olmak lazım, evde yanlış yaparak boşa kürek çekilir, salonda uyaran oluyor en azından

10. Axe

Axe Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Spor salonu her zaman daha avantajlıdır. Sana yardımcı olan hocaların senin gelişimine göre program yaparlar gelişimin daha düzgün olur spor salonuna gitmen daha iyi olur

11. münzevi

münzevi forum Kurdu

Beğenileri:
    707
    Ödül Puanları:
    103
    Kendi gelişimini bu işten az çok anlayan herkes takip edebilir. Hadi onu da yapamadın çeker iki fotoğraf foruma koyarsın eksiklerini ve yapman gerekenleri kolaylıkla öğrenirsin.

Tekrar ediyorum, salonun evden üstün olduğu tek nokta alet zenginliğidir ve bu da kesinlikle bu sporla amatörce ilgilenenlerin ihtiyaç duyacağı bir özellik değildir. Temel alet ve ağırlıklarla evde her türlü program yapılır.

12. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    evdede hardcore antreman olur ama riskli olur 100 kilo ile bench press yaparken insanlık hali son tekrarlarda güç tükenirse ne olacak partner şart o yüzden

13. ucgenbody

ucgenbody Yeni Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Kocaeli/İzmit
    arkadaşlar ben kolayca kilo verip kolayca kas yapabiliyorum. bileklerim felan kalın ama kas yoktu şimdi bileklerimde şekil almaya başladı. şimdi oraya gidicem hoca saçma bi program vercek beni basite alcak bu sefer kaslarım eskisi gibi hacim kazanmadıgı için gelişmiyicek ondan korkuyorum :S

14. münzevi

münzevi forum Kurdu

Beğenileri:
    707
    Ödül Puanları:
    103

Çözüm basit, zorlandığın noktada durursun. Kendim de son sette 100 kg yaptığım için kesin konuşabiliyorum. Fazla zorlamazsanız bir problem çıkmaz.

15. ucgenbody

ucgenbody Yeni Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Kocaeli/İzmit
    arkadaşlar yorumlarınız için teşekür ederim. kararımı verdim, salonda koşu bandı, bisiklet ve ip atlıyıcam evdede kendi ağırlık programıma devam edicem.

Sayfayı Paylaş