Bitkisel proteinler neden hesaba katılmaz.

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Pappy tarafından 12 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Pappy

Pappy Üye

Beğenileri:
    158
    Ödül Puanları:
    0
    Bodye başlıyalı 10 ay kadar oldu. Salondaki eski sporcu arkadaşlar günlük protein hesaplarını hep hayvansal proteinler üzerinden hesaplıyolar. Bitkisel ürünlerden aldıkları proteinleri ise bu hesaba katmıyolar. Bitkisel proteinlerin değerlerinin düşük olduğunu biliyorum. Ama yoktan saymak ne kadar doğru.. Bitkisel proteinlerin vucuda hiçbir yararı yokmu.

Sorularıma gelicek olursak ; ben çalışmadığım günlerde yine whey protein kullanıcam ve beslenmeme dikkat edicem fakat daha uygun olduğu için whey'i biraz kısıp soya ilede bunu desteklemek istiyorum..

Soyanın östörojen hormonu üretimini arttırdığı söyleniyor. Günde 30 ila 40 gr kadar alsam bu sorunla karşılaşırmıyım..

2. celalcaner

celalcaner Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    bitkisel proteini hesaba katmıyorlar ancak doğru değil yararlanımı düşük olsada yinede katılmalı ancak %70 katılmalı mesela

20 gr bitkisel protein değil de 14 gr hesaplanmalı

whey proteinin yerini soya tutmaz. whey yerine soya ekleyerek ne kadar tasarruf yapabilirsiniz ki? bunun yerine östrojen tüketimini arttıran faydası düşük protein kullanmak pek mantıklı olmaz.
    antreman sonrası wheye devam
    günlük protein ihtiyacınızı da besinlerden karşılayın
    tavuk balık peynir(sütaş light peynirde %25 protein var)

3. Pappy

Pappy Üye

Beğenileri:
    158
    Ödül Puanları:
    0
    Light ürünler pahalı bu tür ürünler astarı yüzünü geçiyor. Diyetteyim ve mümkün olduğunca yağı az tüketmem lazım. Protein ihtiyacımın tamamını bu tür ürünlerden karşılamam da zor. Beslenmem yeteri kadar iyi değil. Asıl kafama takılan 2. soru östörojen üretimini arttırmıyosa kullanmak istiyorum. Arkadaşım yurtdışından çok ucuza soya proteini getirtmiş ve bende ondan almayı düşünüyorum.

4. bydarkness

bydarkness Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    şahsen ben soyaya karşıyım soya dişilik hormonu salgılatır hemde gereginden fazla.

5. simitci88

simitci88 Üye

Beğenileri:
    194
    Ödül Puanları:
    53
    ya ben herhangi bir steroid vs kullanmıcam bunun yerine hangi besini en çok tüketmem lazım?

6. celalcaner

celalcaner Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    light ürünler gereksiz pahalı haklısın.

dia light ton balığı 3x80 gr 4 tl. bunu önerebilirim

Sayfayı Paylaş