Bisiklet bacak kasları hangi ürünü kullanmalıyım

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Sevket tarafından 15 Kasım 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Sevket

Sevket Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Lefkoşa - KKTC
    1.92 boyundayım.Uzun yıllar 74 kiloydum.spor yapmamın ve 30 yaşını geçmeninde etkisi ile 89 kiloya çıktım.ancak bu fazladan 15kg gobegimde olusmustu.yaklaşık 6 aydır haftada 3 gün bisiklete binmeye başladım ve80kg a düştüm.gobebimden 9kg gitti.bacak kaslarımın daha hızlı gelişmesi için protein tozumu,kilo aldırıcımı kullanmalıyım.bisiklet bindiğimde yaklaşık 2000 kalori harcıyorum. Teşekkürler.

2. murderali

murderali Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    2ooo kalori mi :) Bence Muhteşem..

3. wormwood3

wormwood3 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    2000 kalorü süper ya ben anca 1 saat kosuda 1500 harcıyorum

4. Sevket

Sevket Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Lefkoşa - KKTC
    pedal çevirme süresi 3-4 saat oldugunda bu kadar kalori harcamakta normal oluyor.3-4 saat cok gelmesin bisiklet uzerındeyken hıssetmıyorsunuz bile.

ancak salonlardakı yada evınızde kullandıgınız sabit bisikletleri kastetmıyorum tabiiki.sıkıntıdan 5 dk bıle durulmaz onların ustunde :)

5. 'Tuna

'Tuna Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    61
    Bilinçli bacak çalışırsan bacak hızını geliştirebilirsin. Eğer hacim çalışırsan bacağına hız kaybedersin. Kilo senin zararına olmalı. Bacak hareketleri sayılı zaten. Senin hareketleri az ağırlık cok tekrar yapman gerek. 2(3)x18(20) gibi. Uzun koşular, koşu bandında koşular, ağırlıklı biskiletde pedal çevirmeler vs. iyi gelecektir.
    Kilo alma bence ideal kilonda dur kasınada hacim kazandırma. İnce olsun, kuvvetli olsun. Protein ilaçları güç kazandırır ama hacim kazandırır. Hacim senin zararınadır ama prof. eğitimcilerin desteğinde kullanabilirsin. Onlar herşeyin iyisini bilirler tabiki.

6. Sevket

Sevket Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Lefkoşa - KKTC
    öncelikle şunu söyleyeyim,bacak kası için binmiyorum bisiklete,sadece bisikletten zevk aldığım için biniyorum,ancak sonucta ister istemez bir gelişme oluyor ve bu kadar kalori harcamanın sonucunda kilo aldırıcımı yoksa protein tozununmu daha faydalı olacagını merak ediyorum.yoksa fındık ve kuru üzüme devammı,enazından bunlar doğal besinler :)

7. 'Tuna

'Tuna Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    61
    Ben sizi bisiklet yarışcısı sandım k.bakmayın

Sevket bunu beğendi.
  8. Sevket

Sevket Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Lefkoşa - KKTC
    Estg,yardımınız için tşk ederim.
    Şunu yapmaya karar verdim.1 ay boyunca Gnc den alacagım kilo aldırıcıyı kullanacağım,daha sonraki ay ise ay boyunca protein tozu kullanacağım.Sonuçları yazarım.gncdeki fiyatlar bayağı uygun geldi.ankara amerikan pazarındaki ürünlere güvenemedim.

9. kalim

kalim Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    bence weider çok gereksiz vereceğin paraya değmez onun yerine güç verici ve kilo aldırıcı şeyler ye (fıstık ezmesi falan gibi) daha iyi.. forumda araştır biraz bulursun..

Sevket bunu beğendi.
  10. Sevket

Sevket Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Lefkoşa - KKTC
    Ort 2000 kalori harcanan bır bisiklet turunda bu kaloriyi madde olarak en az yogun ancak en fazla kaloriyi veren bırseyle karsılamak ıstemıstım.fındık kuru üzüm gibi seylerı zaten yiyiyorum.

11. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Şevket, sana bisiklet konusunda sonuna kadar katılıyorum çok zevkli bir spor dalı :) . Ayrıca protein tozundan Tuna nın bahsettiği gibi korkmaya gerek yok. Ayrıca 9 kilo verdim demişsiniz daha fazla kilo vermek istiyorsanız dahi protein tozunu öneririm. Her kas grubu ister istemez kendini ufak bir miktarda olsa parçalıyor. Bunun önüne geçmenin kolay yolu ise günlük protein alımını arttırmak. Tabii weight gainer almanında bir sakıncası yok zaten süz onu çok güzel yakarsınız. Bende düzenli olarak bisiklete binmeye çalışıyorum ve evden çıkmadan önce elimde varsa 1.5-2 gr kadar l-carnitine ve 1 caffeine (200mg) alıyorum. Bu sayede yağ yakımını arttırarak yorgunluk hissini minimuma indiriyorum. Ayrıca 1-2 saat bisiklet sürdükten sonra eve gelip basit şeker ile beraber protein tozu alıyorum. Bu sayede karaciğerin biten glikojen depoları doluyor ve spor sonrası oluşan halsizlik giderilmiş oluyor. Ayrıca basit şekerin sağlamış olduğu insülin seviyesi almış olduğum proteinleri kas hücreleri tarafından daha kolay kullanılabilir hale getiriyor. Tabii maliyet açısından protein tozu weight gainera göre daha avantajlı. Basit şeker içinde ben muz öneriyorum. Bide 45 dakikayı geçen antremanlarda vücudun ürettiği testesteron seviyesinde düşme oluyor onu gidermenin en kolay yolu C vitamini almak. Bunun içib ister meyve ister vitamin hapı kullanabilirsiniz.

Sevket ve Vorenus bunu beğendi.
  12. Sevket

Sevket Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Lefkoşa - KKTC
    Bilgiler için tşk.tavsiyelerinizi dinleyeceğim.aslında bünye olarak zayıfım.fazla kilolarımın hepsi gobegımde.yoksa genel olarak yine zayıfım :) ancak gobegımde 4-5 kılo daha fazlalık var.zamanla bisiklet ile onlarıda yakacagım inş.gobektekı yaglarımı tam olarak eritirsem 1.92 boy a 75 kg olacagım eskisi gibi :) bi yandan gobegımı eritirken bıyandanda bacak kaslarımın daha hızlı gelısmesını ıstıyorum.(çok şey istiyorum anlasılan :D )

gnc de weight gainer da kampanya var. 2 tane 2 kg lığı 114TL . 1363 gr lık protein tozuda %20 indirimli 96TL. birkaç güne baslamayı dusunuyorum.

gnc den baskada ankarada guvenebılecegım bı yer yok bu ürünler konusunda.

13. Sevket

Sevket Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Lefkoşa - KKTC
    gerçi kimse tavsiye etmiyor ama, GNC weight gainer aldım.

Ürün bilgileri şu şekilde;

3 Ölçek (390g) Kutu Başına Servis Adedi 5
    Su ile 3 ölçek toz karışımı 1490
    Süt ile 3 ölçek toz karışımı Enerji Değeri 1850
    Yağdan Gelen Kalori 25 150
    Yağlar 2,5g 17g
    Doymuş Yağ 1.5g 11g
    Kolesterol 50mg 110mg
    Sodyum 330mg 700mg
    Karbohidratlar 316g 351g
    Lif. 3 3
    Şekerle 96g 131g
    Protein 50g 74g
    Vitamin A 0IU 1500IU
    Vitamin C 0mg 6mg
    Kalsiyum 500mg 1400mg
    Demir 2.7mg 2.7mg

- içinden çıkan ölçeğin ağırlığını ölçtüm 26 gr.

ölçeği agzına kadar silme bir sekılde doldurursanız olcegın kendı agırlıgı ıle bırlıkte toplam agırlık 210 gr. oluyor.

yani ölçek net olarak yaklasık 185 gr. toz alıyor.bu 185 gr tozu 300ml su ile 10 sn kadar karıstırdım hazır hale geldi.topaklanma gibi birsey olmadı.tadı fena değil.(vanilyalı)

silme 1 olcegın degerlerıde (su ile karıstırılınca)asagı yukarı şöyle oluyor.

Yağdan Gelen Kalori 12gr
    Yağlar 1.2gr
    Doymuş Yağ 0.7gr
    Kolesterol 20mg
    Sodyum 150mg
    Karbohidratlar 150gr
    Lif. 1.5
    Şekerle 40gr
    Protein 23gr

bu 1 ay artık acemilik dönemim,1 ay boyunca bisiklete bindigim gunlerde kullanacagım.hernekadar zayıf olsamda amacım kilo almak değil. :confused:

14. ErcinTT

ErcinTT Yeni Üye

Beğenileri:
    315
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent
    Protein tozu kullanmalısın elbette.

Sayfayı Paylaş