Bir Sorunum Var.

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve bulgaryus tarafından 13 Nisan 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. bulgaryus

bulgaryus Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar Ben 15 yaşındayım.Ve Fazla Kilolarımdan Mutsuzdum Ve geçen Hafta Diyete 83.7(tok)80(aç) ile başladım fakat şimdiye kadar pek fazla kilo veremedim.Okula da gidiyorum.Her Sabah ve Akşam aletlerle olmasada egezersiz yapıp sabah 30 dk akşam 60dk yürüyorum ve bir hafta içinde yarım kilo bir kaybım oldu sadece.Bu beni kuşkulandırıyor.Okul benim diyetimi bozuyor.Okullar birlikte uyguladığım diyeti yazıyorum.

Sabah
    Kahvaltı
    1 dilim kepek ekmeği veya 1 simit
    2-3 zeytin
    Kibrit kutusu peynir
    Ve meyve suyu veya içmiyorum.
    Çay içmiyorum çünkü vücuttaki demiri öldürüyor.

Öğle:
    Okul Olduğu için tost ve benzeri döner var ama ben en sağlıklısı olan simiti tercih ediyorum
    1 simit Bir Ayran.

Öğleden sonra karnım acıkırsa şu ice tea lerden alıyorum içiyorum.

Akşam:
    Akşam yemeğini 19.00 da yiyiyorum.Genellikle Pilav ve Sebze yemeği oluyor.

5-6 kaşık sebze yemeği ile yine 5-6 kaşık pilav yiyorum.
    Pilav yemezsem kepek ekmeği yiyorum bir dilim.
    Ve yoğurt ve salata yiyorum yanlarına.

Gece yatarken çok acıkırsam 1 elma yiyorum ve yatıyorum.Sabah erkenden yürüyüşe böyle devam ediyor.

Biraz öğünlerim bol görünebilir ama ben bir öğünde 1 ekmek yiyen bir insandım şimdi 1 dilim kepek ekmeğine düşürmek bile beni çok zorluyor.Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Egzersiz Olarak:Mekik,Şınav,Kelebek,Bu boyun köküne sopa koyarak sağa sola vucudu çevirme,ters mekik popo sıkılaştırma hareketleri yapıyorum.Mekik biir kerede en fazla 40-50 arası çekiyorum.ve çektikten sonra göbeğime masaj uyguluyorum.

Yağlarım göğüs,popo ve göbekde birikmiş durumda,kalçadada var.

Daha havalar ısınmadığı için yüzemiyorum.Zaten ondan oldu bu kilolar.

Tekrar belirttiğim gibi tavsiye,önerilerinizi bekliyorum.
    :Dbench_O

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 22:27 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 21:19 ----------

Tavsiyeleriniz yok mu?

2. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    okadar kısa zamanda tavsiye istemişsinizki mesajınızı sistem otomatikman birleştirmiş

lütfen sabırlı olunuz.

3. bulgaryus

bulgaryus Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Uyarınız için teşekkürler.Mazur görünüz heyecanlıyım bu konuda.

FleXoR bunu beğendi.
  4. darknesssword

darknesssword Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Aydın
    Sabah karbonhidrat alimini arttir,daha kücüksün ana gidalari alman gerek bu yüzden zeytin domates vs. devam.günlük protein miktarini arttir.okula haslanmis tavuk gotur kepek ekmeginin icine koyarak.aksam 7 den sonra mumkun oldugunca karbo almamaya calis.düzenli olarak spor yap,sunu unutma ki yemeden zayiflarsan kasta yakabilirsin,bunun olmamasi icin,et süt yumurta vs. tüket.
    ben okula yarim kepek ekmeginin yarisinin icini cikartip arasina 150 gr haslanmis tavuk gogsu koyup goturuyorum...
    sanada kolay gelsin..

bulgaryus bunu beğendi.
  5. alpztrk

alpztrk Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    38
    öğünleriniz bol deyil aksine yetersiz besleniyorsunuz.. yetersiz karbonhidrat ve protein alımına karşı vücut tepki olarak her aldığınızı yağ gibi depolayabilir.. unutmayın aç kalarak değil sık ve az yiyerek metabolizmayı sürekli aktif tutarak zayıflayabilirsiniz.. tabi zayıflamaktan kastımız su ve kasdan değil yağ kütlesinden vermek..
    sabah içtiğiniz meyve suyu (eğer hazır meyve suyuysa) ve icetea yi kesmenizi öneririm.. yaşınız çok genç bu yaşta demir eksikliği için endişelemeyin.. aksine gelişiminizi tamamlamak için daha detaylı beslenin derim..
    simitde susam ihtiva etmesi bakımından diyet için iyi bir fikir değil.. bunun yerine yulaflı bisküvi tüketebilirsiniz
    ne kadar zamandır devam ediyorsunuz bilmiyorum ama sopa çevirerek mekik çekerek zayıflayamazsınız zamanınızı şu aşamada bunlarla harcamayın .. zayıflamak için nabzınızı yükseltecek aktivitelerei deneyin tempolu yürüyüş, koşu, bisiklet gibi... vücut yağ oranınızın istediğiniz düzeye yaklaştığına inandığınız anda mekik sopa sıkıştırma gibi hareketlere başlayıp ö bölgedeki kasları sıkılaştırarak daha fit bir görünüme kavuşabilirsiniz
    vücudunuz yağ yakma direnci kırılma noktasında olabilir.. sabırlı olun diyetinizi bozmayın egzersizlere devam edin

kolay gelsin

bulgaryus ve darknesssword bunu beğendi.
  6. bulgaryus

bulgaryus Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle önerileriniz ve yorumlrınız için çok teşekkür ederim.yulaflı bisküvi işine sıcak bakıyorum en sağlıklısı o olabilir heralde.ice tea yi kesicem ve de meyve suyunu.nabzımı yükseltmek ,için sabah ve akşamolmak üzere tempolu yürüyüş yapıyoruz açık havada bir kaç arkadaşımla.Ve verdiğiniz pozitif enerjiden güzel yorumunuzdan dolayı teşekkürler.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 00:10 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 00:04 ----------

Yorumunuz için sağolun.Demekki Sandığım kadar bol değilmiş benim diyetim.Günlük protein için sabah kahvaltılarında haşlanmış yumurta yesem olur mu veya meyve suyu yerıne süt ?

Kepek ekmeği ve haşlanmış tavuğu deniycem zaten tadını çok seviyorum.
    Şu Okul hayatı ara öğünlere falan hiç izin evrmiyor.
    Düzenli spor olarak her gün yürüyorum haftada 1-2 gün basket oynuyorum boyum 1.80.

Yorumunuz ve pozitif enerjiniz için teşekkürler.

Şu icetea için bir yorumunuz var mı değerlerini okudum yüksek olarak karbonhidrat içeriyor.Ama sanırım gün içinde ben bunu yakıyorumdur.Hareketli bir insanım.

Akşam 19.00dan sonra içecek dışında bir şey yemediğimi söyleyebilirim.Yersem ne yiyebilirim bunun hakkında öneriniz var mı?İçecek asitli değil tabiki çay ve benzeri.

7. darknesssword

darknesssword Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Aydın
    Kahvaltiya yumurtayi ekle,ama kahvaltida süte gerek yok meyve suyu ic,sütü yatmadan önce icersin.aksamlari meyve tüketebilirsin,gece yatmadan öncede 75 gr kadar falan peynir yersin olur.bu arada basket oynaman iyi.fakat tempolu yuruyus 1 saat yapiyorsan bunu 10 dk kosu-2 dk yuruyus-10 dk kosu-2 dk yuruyus... diye yapmani öneririm.

bulgaryus bunu beğendi.
  8. bulgaryus

bulgaryus Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Templu yürüyüşü bu şekilde yapıcam.Evet geceyatarken peynir yiyebilirim çünkü çok acıkıyorum.Kahvaltıya yumurtamı ekledim.peynir ile sütü aynı anda içsem yesem zararı olur mu?
    Bu arada teşekkürler önerilerinizden dolayı.Özelden msn adresi atayım konuşalım.

9. bulgaryus

bulgaryus Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    darknesssword bana bir basket topu antremanın verıcektın bu başlıktan o hazır mı?

10. darknesssword

darknesssword Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Aydın
    Fotografini cektim ceptende foruma yuklemem icin internet kafeye gitmem lazim,mobil giriyorum cunku nete..

Sayfayı Paylaş