Bir kaç sorum var...

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Qebs tarafından 28 Ekim 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Qebs

Qebs Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar.
    17 Yaşındayım ve bu sporu 15 yaşımdan beri yapıyorum ilaçsız olarak. Bu 2 yıl devamlı geçmedi tabiki. 3 Ay yaptım bıraktım 2 ay, daha sonra tekrar başladım 2 ay yaptım 1 ay bıraktım vs... öylece gitti. En son 4 ay kadar yaptım ve bıraktığımda ciddi bir kilo artıışı oldu bende hareketsizlikten.Tabi ayaktan 20 günlük bir alçıya alma da oldu buda etken
    Bıraktığımda 85 kiloydum

bırakalı baya olmasına rağmen kolum 38.5-38.0cm arası (39cm'yi gördüm spor yaptığım zmanalarda)
    bir göbek söz konusu ama üst mide aminolu proteinli spor yapan arkadaşlarımdan daha sert ve kas mevcut. zaten vurduklarında şaşırıyorlar bu kiloyla nasıl bu mide diye

dmek istediğim vücud alışkın eskilerdende olsa derinliklerde var bir şeyler

Boyum 176
    Kilom 95 Şu anda...
    95 kilo göstermiyorum doğal spordan dolayı

Kendime söz verdim yeniden kesintisiz başlayacağım ve ciddi bir diyete giricem yağ yakımı olarak.

Sorum şu olucak; Ben normalde spor salonunda 4 km fix yürüyen ve 15 dakika bisiklet yapan biriydim. hemen hemen 1 saatlik kardiyo'dan sonra yine bölge bölge çalışıyordum yani ağır bir antreman uzun süreli. Ben kilo artışından dolayı kardiyo yu arttıracağımdan ağırlıklardan uzaklaşıcam bir nebze. bu esnada aminoasit almalımıyım diye düşünüyorum?

yaşım genç olduğundan yağ yakımı zaten yetişkinlerden daha hızlı oluyor ve yağ yakıcı kullanmayacağım.

Ben yağ yakımı yaparken aynı zamanda amino asit kullanmalımıyım diye düşünüyorum ? kilo olduğundan pretein kullanmak olmaz diye düşünüyorum.

veya önce yağ yakıp şöyle bi 80 kiloya falan düştüğümde mi amino kullanmalımıyım ? yapı iğtibariyle 75 kilo olmam falan zor yani genetik bir kalıplılık söz konusu ailede. 80 kilo civarı fit bit vücud hayalimde var yağ oranı olmayınca zaten fit oluyoruz ne kiloda olursak olalım :)

TEŞEKKÜRLER

2. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Yaaa bu konuyu gerçekten ben şahsen test ettim, bak gerçekten gel beni dinle...

Önce 2-3 ay full kardio yap, ağırlıkların yanına yaklaşma, kilonu ver göbeğini yağını erit, bırak kas kaybı olursa olsun protein takviyesine felan gerek yok, 2 aylık kardio nun kas kaybından ne olucak abi gözünüzde büyütmeyin Allah aşkına...
    Bu 3 aydan sonra kardioyu kes, korkmadan ne yemek yiyorsan ye, istediğin ağırlığın altına gir bodyni yap, protein takviyemi istiyosun ne istiyosan al...

Ama tutupda 2sini beraber başlatırsan çok zorlanırsın her konuda, bodynin kiloyu dengeleme özelliği var, eğer 2sini aynı anda başlatmak gibi bir hata yaparsan göbekli bodyci olursun bu olur yani... Çok fazla sayıda da bunlardan görüyorum etrafımda yani...

3. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Şahsen kendim hem kardio hem body şeklinde çalıştım gecen seneydi bu 26 kg verdim hafatda 6 gün gidiyordum 1 gun body 1 gun kardio kondısyond ersi çok ağır spor yapıyordum inat ettim kilomu verdim göbekli body ci olmadım bodycide olmadım normal birey oldum ikisi dengeledi vücüt toparlandı

4. conicon

conicon Üye

Beğenileri:
    117
    Ödül Puanları:
    53
    *Bu sporu iki sene yapmışsın ancak hala supplementlere ilaç diyorsun.
    *Mide bir iç organdır, bahsettiğin karın kasların olsa gerek.
    *İki sene boyunca hiç mi yağ yakım sürecine girmedin?
    *Aminoasit ya da protein tabiki kullanmak şart değil, ancak senden az gelişen arkadaşların ya beslenmesini ya da çalışmasını ihmal etmiştir.
    *Soruna gelecek olursak;
    -Kullanabilirsin, sana kalmış birşey.
    -Kardio yapılırken neden ağırlık çalışılmıyor anlamış değilim, kardioyu biraz daha uzun tutarsın olur biter.
    -Kilo olsada protein niye kullanılmasın? Sen gainer almıyorsun sonuçta, eğer çalışmanın hakkını verirsen aldığın protein kas inşaasında kullanılacaktır.
    -Benim sana önerim; hiç kendini ağırlıklardan uzaklaştırma, yağsız yemeye çalış ve ihtiyacın kadar protein ve karbonhidrat al, kendine güzel bir antrenman programı yap. Hedeflerine kısa vadede kas kitlesi kaybedip ulaşmaktansa daha uzun vadede yağları yakıp kas kitlesi kazanarak ulaş.

5. Qebs

Qebs Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle yorumların için teşekkürler.
    bu ileç meselesi aileden kalma bir şey sürekli ilaç ilaç diye diye alışkanlık oldu
    mide dediğim şeyi zaten karın bölgesi biliyoruz :)
    yağ yakım sürecine girdim ancak ara ara bıraktığımdan verdiklerimi tekrar aldım kilo falanda vermiştim zamanında.

ağır kardio'dan sonra vücud aşırı yorulduğundan ağırlıklara halim kalmıyor hafif kaldırmak zorunda kalıyorum ondan dedim hani önce sadece kardiomu yapsak diye. önerilerinizi dikkate alıcam artık 2-3 ay kardio yapıcam yanında her yeri çalıştıran hafif program bi 80-85 olduktan sonra yani 10-15 kilo verdikten sonra 2 sini bir götürücem artık. yağ yakımı yanında aminolarla kasa katıcam bir şeyler.

Sayfayı Paylaş