Bir kıza bağlanmamak

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve fatiko15 tarafından 21 Ocak 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. fatiko15

fatiko15 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Oldu ki bir kız çıktı karşınıza ama biliyosunuz ki bağlanırsanız üzüleceksiniz.Ne yapıyorsunuz bu durumda ?

Ben şahsen herzaman bir yedek bulundurmaya çalışırım.Baktım bağlanıyorum, bir başkasıyla konusurum unutmak için.

2. Jokeer

Jokeer Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    hakettiği kadar değer verirsen üzülmezsin ;)

3. Savino89

Savino89 Üye

Beğenileri:
    212
    Ödül Puanları:
    53
    Dediğin yöntem bende pek işe yaramaz eğer gerçekten o kızı seviyorsam diğerinin bir önemi yok . Bağlanırsam neden üzüleceğimede bağlı ayrılıcağı belliyse çıkmam zaten ama benimle olucaksa onunla olup üzüliyim fark etmez insan sevince gülmüş ağlamış fark edermi .

_Tunc_ ve neverbackdown. bunu beğendi.
  4. çaresizasosyal

çaresizasosyal Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    23
    "sevmek" sana küçüklüğünden itibaren aşılanan bir aldatmaca sadece. bütün kızlar numara yapar, en büyük silahları da aşk ve masumiyet kavramları.
    erkek neslini yetiştiren de bir dişi olduğundan kendimizi dişilere karşı savunacak mekanizmamız olmuyor sonuçta da kadının kölesi olan hizmetkar erkek profili çıkıyor işte ortaya, dört bir yandan da (çevre, internet, televizyon, kitap...) olması gerekenin bu olduğu durmaksızın aşılanıyor. kaçan kız kovalayan erkek, kendini paralayan çöllere düşen dağları delen aşkı uğruna bilmemne yapan erkek, etrafınıza bir bakın şarkılardan televizyondaki diziden filmden gördüğünüz budur hep
    çok basit ve ilkel fakat hala geçerli olan ve hep geçerli olacak bir kuralı söyleyeyim. dişi doğası gereği soyunu devam ettirme güdüsüyle bir erkekle çiftleşecektir fakat bu çiftleşme hakkını en iyi şekilde kullanmak ister bu kendi isteğiyle olmaz bilinçaltına kodlanmıştır zaten, mümkün olan en sağlıklı güçlü yavruları doğurup neslinin hayatta kalma şansını artırmak asıl amacıdır bu yüzden topluluktaki en güçlü erkeği seçer (güç geçmişte sadece fiziksel güçtü bugün ise hala fiziksel güç geçerli olmakla birlikte zeka, parasal güç, siyasi güç gibi birçok etmen var) güzellik salonları, kozmetik endüstrisi sırf bunun için var zaten, güçlüyü seçmek isteyen dişinin kendini cazip hale getirme çabalarından ibaret. dişi erkeğe muhtaçtır erkek dişiye değil.

kısa kesmek zorunda kaldım bir şeyler aktarabildiysem ne mutlu bana

çelimsiz1990, Seiko, berkehan_13 ve diğer 5 kişi bunu beğendi.
  5. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Dişi de erkeğe, erkek de dişiye muhtaçtır. İhtiyaçlar sadece korunma, beslenme gibi somut ve erkeğin karşılayacağı gereksinimler olarak kabul edilemez. Dişi ve erkek birbirini tamamlayan, geçmeli lego gibi, her anlamda. Ruhsal ihtiyaçlar da çok önemlidir, istersen mengene gibi kuvvetli, güçlü ellerin olsun, her zaman için yumuşacık, pamuk gibi bir elin tenine dokunmasına ihtiyaç duyarsın. Sevgi vardır, isteyen ve hak eden hemen herkes tadabilir, aşk ise çok farklı, az insana nasip olur ve dünyadan farklı bir frekansta yaşatır insanı.
    Üzülme ihtimalin kızın toyluğu veya karakterinin sana zıt olması ile alakalı ise batacak gemiye çıkmanın bir manası yok, lakin bu üzülme ihtimali kız değil de başka faktörlerden kaynaklanıyor diyelim, o zaman sonuna kadar gideceksen, yedekle medekle olmaz bu iş, konu tablet bataryası değil.

Seiko, frodobagins000, Bekci ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  6. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    bu dünyada sevgi büyük ihtiyaç herkes sevmeye sevilmeye muhtaç bizlere asıl öğretilen erkek ağlamaz sürekli güçlü olur herşeyi tek başına halletmeye çalışır vs sen ben herkes ne kadar güçlü olursak olalım maddi ve manevi açıdan sonuçta bizde insanız sevgiye sevilmeye ihtiyaç duyarız bir kızdan tatlı söz olsun ilgi olsun hatta başımızı omuzlarına yaslamayı zaten geçmişte günümüzde şiddettin sebebi sevgisiz büyümektir isteyen istediği kadar inkar etsin her erkek bir kadının desteğine ihtiyaç duyar adama bakıyorsun parası var kızlarla arası iyi ama onu sevmeyen kız arkadaşı olmadığından mutsuz yani sözün kısası erkek kadına ihtiyaç duyar kadınlarda erkeğe bu böyledir yoksa kadınsız yaşayan erkeklerin hep bir yani boştur bu işler aksiyon dövüş filmlerindeki gibi değil gel gelelim sevmek sevilmek önemli orası ayrı ama ilişkilerde fazla ilgi göstermek kötüdür tabi fazla sevmekte ortasını bulunca herşey yolunda gider

7. BLAST

BLAST Üye

Beğenileri:
    114
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    gerçekten ciddi bir şeyler hissetseydin "ya bağlanırsam" diye düşünmezdin bile, o yüzden akışına bırak, nasıl olsa unutacaksın, belli...

columbu bunu beğendi.
  8. Savino89

Savino89 Üye

Beğenileri:
    212
    Ödül Puanları:
    53
    Konuyu çok dışarı çekmişsiniz eğer konu ihtiyaçsa zaten çok kısa bir cevap var erkek cinselliğe kadın paraya bakıyor diyip geçeriz. Ama konu sevgiyse bu kadar kestirip atmamak gerek sevgi vardır bu illa aşk demek değil annenin sana duyduğu şefkatin ismide sevgidir . Aşk günümüzde çok klasik bir kelime haline döndü artık hoşlantı gibi . Hoşlanmak ise seviyle alakalı değildir güzel görürsün beğenirsin hoşlanırsın vs vs olaylar gelişir ama herkeze karşı bir sevgi gösteremezsin bu aşk değildir başka bişeydir mesela sen onu çok seversin ondan çok daha güzeli çıkar karşına ondan hoşlanırsın aşık oldum diye kendini kandırırsın ama aslında asıl sevgi onda değildir ilkindedir . İnsanın ne kadar zaman geçsede unutamıyacağı kişiler vardır bu hayatta (aile haricinde) onlar için keşke deriz keşke şuan yanımda olsada herşey farklı olsaydı ama ne yazıkki gidilen yolun dönüşü yoktur bilmeliyizki o dönse ne herşey eskisi gibi olucak nede o yaşadıklarımızı birdaha yaşayabilicez.

derin_aker ve Balboa7 bunu beğendi.
  9. çaresizasosyal

çaresizasosyal Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    23
    tam da beklediğim türden bir cevap bir ara unutmazsam cevaplayacağım

10. derin_aker

derin_aker Üye

Beğenileri:
    280
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul
    gerçek aşkın gerçekten sevmenin hiçbir numara ve mantığı kaldırmayacağını düşünüyorum.eğer sen 'gerçekten' kalbine onu koyduysan bağlanırsın başka biri ile görüşerek zıttını var edersin yani daha çok bağlanırsın.ama benim hayat görüşüme göre her kapıdan çıkıp gidebilmelisin.yani kimseye hiç kimseye bağlanmamalısın kimse olmadan da yaşayabilmelisin.işte o zaman karşındakini etkileyebilirsin.bağlandıysan geçmiş olsun değerin karşındakinin gözünde gittikçe düşmeye başlayacaktır.Bir erkek yılda 1000 tane kadını hamile bırakabilir ama bir kadın yılda yalnızca bir kez doğurur.Yani demek oluyor ki bir kadın sizi hayatına gerçekten aldıysa ve sevdiyse bilinçaltında sizinle beraber yapacağı çocukların sağlıklı olacağını işaret eder.Demem şu ki erkekseniz ve seçici olup her önünüze gelene potansiyel olarak bakmazsanız işte o zaman siz gerçekten marifetli olursunuz ve gerçek aşkı sevgiyi ayırt edebilirsiniz çünkü kalp gözünüz hala açıktır ve kirlenmemeişsinizdir.temizlik ve namus kadınla özdeşleştirilir ama erkeğin kirlisi daha bir acınası oluyor.

boyka06, Kontrol35, Balboa7 ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  11. Kontrol35

Kontrol35 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    28
    Baglanmamak bence iyi.
    20 yaşımda aşkı, sevgiyi bırakıp hayattan en koptugum anda herseyi herkesi biraktim askere gittim geldim vs. 4 sene kimseye karşı birsey hissetmedim kimseyle muhabbet etmek bile istemedim. Şuan 24 yaşındayım bir vuruldum ki sormayın hele bir de karşılığı yok bu durum nasıl anlatılır bilmiyorum. Galiba içimdeki sevgi öyle büyük ki
    Ben ona ihanet olmasın diye kendimi bile sevemiyorum !
    Konuyla alakası var mı yazdıklarımın bilmiyorum ama içimden geldi işte..
    Allah kimseyi sevdiği ile imtihan etmesin. Sevmek bu zamanda zor yani gerçekten sevmek tek karşılık olarak bir gülümseme beklemek ve bunu dahi alamamak çok zor be !
    Konu uzadıkça sacmaliyor insan neyse olay bundan ibaret vesselâm..

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Savino89 bunu beğendi.
  12. Jokeer

Jokeer Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    bi aşkınızdan sıyrılın bakın kız güzel mi gerçekten. eğer güzelse aşık olun tamam ama kıçıma benzeyen kızlarada aşık oluyorsanız cezasını çekersiniz böyle :D

13. Kontrol35

Kontrol35 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    28
    Ask yüzdeki güzellikte aradığından beri böyle saçma bi hale geldi. Ha bu da çok kötü değil en azından aşkı bel altında aramak kadar olamaz.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

derin_aker bunu beğendi.
  14. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Bu yazdigin Mantik zaten yanlis ona deginmiyorum bile fakat bu baglanmama konusunda sadece diyorumki
    Ask denilen o tokadi birgün mutlaka yiceksin.

columbu, Balboa7 ve derin_aker bunu beğendi.
  15. derin_aker

derin_aker Üye

Beğenileri:
    280
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul

yük
    büyük ihtimalle 'kıçına' benzeyen bir kıza aşık olacaksın.demedi deme

berkehan_13 ve columbu bunu beğendi.
  16. Jokeer

Jokeer Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    niye böyle dedin yoksa çirkin misin :)

17. derin_aker

derin_aker Üye

Beğenileri:
    280
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul
    bilmem olmayabilirim belki güzelim güzelliğim başa bela belki çirkinim hemde çok çirkin bilemezsin :) ama güzelsem bile buna prim vermem.o yüzden böyle dedim işte.güzelliğime prim verseydim burada bunu yazmam değil mi? hayatın belli kuralları vardır ona dayanarak konuşuyorum.

18. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Ferhat Şirin'in aşkından dağları delmekte, padişah da bu aşkın sahibi olan Şirin'i merak etmekteymiş. Soruşturmuş. 'Eğer bu Şirin böyle bir afet-i devran ise onu Ferhat'a bırakmak olmaz. Benim olsun' buyurmuş. Gelin görün ki, Şirin bir çirkinmiş, sormayın gitsin! Bunun üzerine Sultan Ferhat'ı huzuruna çağırtıp o koskoca dağı bu gudubet Şirin için mi deldiğini sormuş. Ferhat'ın cevabı çok manidardır: 'Ah sultanım, siz onu benim gözlerimle görseniz memlekette dağ bırakmazdınız...'

Kissadan hisse...........

Balboa7 ve derin_aker bunu beğendi.
  19. Jokeer

Jokeer Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    merak etme güzel olsan böyle demezdin :) hemde kalınlaştırdığım yer aklına gelebiliyosa zaten güzel değilsin kafanı yorma basına bişi gelmez :D

20. derin_aker

derin_aker Üye

Beğenileri:
    280
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul
    peki güzel değilmişim öyle olsun buna sen karar ver bugün bakalım :) ama başına güzellikle alakalı çok dert alacaksın ya çocuğun çirkin olacak yada aşık olduğun kız bak tekrar söylüyorum yıllar sonra bunu hatırlarsın belki hayatta başarılar :)
    3.seçenek daha var bak unuttum yazmayı : çok güzel bir kıza aşık olcaksın beraber olcaksınız ama seni aldatacaktır yada para için satacaktır.

Sayfayı Paylaş