Bir hafta oldu sonrasında böyle devam etsem ??şimdi yapacağım ikinci hafta programı b

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve gitar_ci tarafından 1 Eylül 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. gitar_ci

gitar_ci Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    şimdi yapacağım ikinci hafta programı bu olacak fikirleriniz ?

öncelikle benle ilk başlarda ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim bazı konuları formlarda okuyarak baya kavramış bulunuyorum beslenme nefes dinleme süreleri şimdi bir haftadır kendimce bişeyler yaptım hayatımda hiç ağrımayan yerlerim ağrıdı demekki ağrı çekmediğim bölge kalmadı vucudumda omuzlar kollar karın kasları hatta gerinirken göğsümün üst çaprazı bile ağrıyor sanırım doğru gidiyorum ama bir yerde daha hata yapmışım onuda şimdi forumu kurcalarken öğrendim hatam kas grupları arası en az 20 dk dakika dinlemem gerekiyormuş ben bunu harektler arası algılayıp 3 dk dinlenmiştim daha ilk haftam olduğu için önemsemedim ve şimdi ikinci haftama şu şekilde başlıyım diyorum

1. gün (pazartesi) göğüs+kol her hareket 3x8 5 kg dambıl
    2.gün (salı) omuz+arka kol her hareket 3x8 5 kg dambıl
    3. off
    4.gün (perşembe) göğüs+kol her hareket 3x8 5 kg
    5.gün (cuma) omuz+arka kol her hareket 3x8 5 kg dambıl
    6.off
    7.off

bu hareketlere ilaveten alt karın, üst karın ve çapraz mekik ekleyip 3x12 set şeklinde genelde off günlerinde yapmayı düşünüyorum karın hareketlerini hergünde yapsam sorun olmaz mış sizce doğru yol olur mu bu ? :confused:

Son düzenleme: 1 Eylül 2010
  2. emregunes

emregunes Üye

Beğenileri:
    175
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Bursa
    Kas grupları arası en az 20 dk diye bir dinlenme yok.Zaten idman 50 dk-60 dk sürüyor.20 dk da vücut buz gibi olur.

Tam olarak ne istediğini bilmiyorum ama bu tarz çalışma temposu seni bir yere götürmez.Forumdaki yeni başlayanlar kısmını ve antrenman bölümlerini okumalısın.

3. gitar_ci

gitar_ci Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    eminmisin kas grupları arası 20 dk olmadığına ben bu bilgiyi bu siteden edindim ama. hemde bir hocanın yazısıydı bu. kaldı ki bu tarz çalışma temposu seni bir yere götürmez diyorsun iki adet dambıl ile evde çalışma programı var burda ben onu uygulayacam dönüşlü olarak kas gruplarıda böylelikle 72 saat dinlenmiş olucak sadece merak ettiğim bu ağırlıkla bu set sayıları yeterli olurmu birde hergün nerden baksan üçer setten 4-5 karın hareketi ilave etmiş olucam yani nereye gider bu çalışma ? ha kaldıki bir yere götürmez diyeceksen söyle floxer hocaya o iki adet dambıl ile çalışma porgramını kaldırsın bende yanlış yapmıyım :) ha bu arada hareketler arası 20 dk değil kas grupları arası 20 dk yani göğüs hareketleri 20 dk dinlen sonra kol hareketleri belki orayı yanlış anlamış olabilirsin.

Son düzenleme: 1 Eylül 2010
  4. gitar_ci

gitar_ci Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    başka yorum yokmu ????

5. emregunes

emregunes Üye

Beğenileri:
    175
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Bursa
    Yorum yazıyorum ,üstüne de ukalalık yapıyorsun.Sonra da başka yorum yok mu diye yazarsın.Senin gibisini kaale alıp yazmam hataymış.

Evde 2 dumbelle ile çalışma programı hareketlerin gösterilişi için orada var.Sen anlayamamışsın.Sen çalış 5 kg sabit ağırlıkla sana iyi gelişmeler.Oku,öğren artistlik yapacağına.

Kas grupları arası 20 dakika diyen hoca yoktur.Koy bakayım linkini hangi konuda varmış.Kim ne demiş.Hikaye anlatma görmüştüm ,etmiştim diye.

6. gitar_ci

gitar_ci Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    1. buyur bunu diyen hocanın yazısı; https://www.bodyforumtr.com/vbforum/evde-dumbell-ile-ali-ma-t8567.html

2. Ukalalık yapmıyorum maddi imkanlardan elimde ayarlanabilir yok alamadım sabit aldım sormak istediğim zaten sabit kiloyla her hareketi 5 kg yapmam ne kadar doğru olur daha zorlandıklarımda set azaltmam işe yarar mı

3. Ukalalık yapmıyorum bildiğim bir konuda ve emin olduğum konuda yorum yapıyorum zaten ukala olsam tutupta bu programı sormam insanlara ha yanlış anlaşıldıysam kimse kusuruma bakmasın

ha şunuda ekliyim benim niyetim kavga dövüş değil orda sadece sana emin olup olmadığını yazmışım ve demişim ki sabit kiloyla her hareketi aynı yapmam sorun olur mu yapılabiliyorsa ne tarz gitmem gerekir diye bazı arkadaşlar maddi imkanlardan ayarlanabilir alamıyor 5 kg ile bişeyler yapmaya çalışıyor hatta bir arkadaş burdan yine hangisini kaldıra biliyorsan o sabit kiloyu al demişti 8lik mi 5 lik mi alayım diye sorduğumda sabit kiloyla süremin uzayacağını tahmin edebiliyorum zaten

Son düzenleme: 2 Eylül 2010

Sayfayı Paylaş