Bir Boksör ün Günlüğü

Konusu 'Antrenman Günlüğü' forumundadır ve ensarreis96 tarafından 7 Nisan 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. ensarreis96

ensarreis96 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    istanbul
    Merhaba herkese.Bendeniz 2 senelık amator boksor ve aralıkları atarsak yaklaşık 1 sene vg gecmışi olan biriyim.Kilom 87 ve boyum 1.76 oldugı için henüz boks maçlarına cıkamıyorum.Karsomdakiler biraz uzun geliyor :) hedefim uzun vadede iki spordada ileriye gidebilmek ve bugun fırsatın 1. Günü iiilerleyen zamanlar da foto koyacagım ve en azından haftada 1 buraya yazmaya çalışacağım hadi hayırlısı...

Bu arada ölçülerim

Kol:38.5
    Bel 97
    göğüs:108
    Boyun:40 (takıntım var boğa gibi boynumun olmasını istemişimdir her zaman )

2. nicolevis

nicolevis Üye

Beğenileri:
    95
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kocaeli/İzmit
    takipteyim.
    bende çok yakında boksa başlıyıcam, yaza kadar kilomu iyice düşürüp il çapındaki musabakalara çıkmayı düşünüyorum.
    hakkımızda hayırlısı :)

3. ensarreis96

ensarreis96 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    istanbul
    İnşallah. :)

4. ensarreis96

ensarreis96 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    istanbul
    Bugün omuz bacak çalıştım ve gerçekten hakkını verdim.Tüm hareketleri yaptığımdan 2 saat kadar sürdü.Yaklaşık 20 hareket. Eminim bu kadar çalışma dinlenirken kasların gelişir zorlasan yeter diyebidiyebilirsiniz ama bana göre ve gördüğüm kadarıyla çok yemek ve çok çalışmak her zaman daha çok kas kütlesi demektir. Over trainimg tembellerin uydurduğu bir şeydir.Sonuçta benimde daha önce 1.5 sene tecrübem var ce benim görüiüm bu.Bugün yediğim şeyleri yazıyorum.Ve bu konuda tavsiyeierinizi bekliyorum...

Sabah Yarım muz 100 gr tavuk göğsü (normalde lor 200 gr yerim ama bu sabah böyle oldu) 1 paket kraker 1 bardak kahve

Sabah ogle arası 200 gr lor 100 gr yulaf 150 ml süt yarım muz.

Öğlen vaktim yoktu 10 yumurta akı ve yoğurtun içine portakal atıp enerji olsun diye yiyebildim...

Akşama doğru bir kraker yiyip antrenmana gittim. Antrenman esnasında ve sonrasında toplam 35 gr protein tozu ve 5gr kreatin içebildim.

Spordan 40 dk sonra 3 dilim buğday ekmeği ve 200 gr tavuk göğsü

Gece 200 gr lor 150 ml süt yarım muz

Bugün işte böyleydi dostlar. Her gün değişik kaynaklardan proteim almaya çalılıyorum ve bugün böyleydi. Yaklaşok 200 gr protein alıyorum. Biliyorum kilo vermeye çalışan biri için çok gibi duruyor fakat antrenmanım gerçekten çok sert geçiyor ve bunlar bu diyete girmeden önce yediklerim yarısı bile değil :) yorumlarımızı bekliyorum...

5. Katarina

Katarina Üye

Beğenileri:
    238
    Ödül Puanları:
    53
    Boks da ve vg de basarilar. Antrenmanlariniza compound hareketler eklemenizi oneririm. Hem boks performansinizi artirir hemde daha cok kalori harcayarak yag yakmanizi saglar. Onun disinda over training konusunda sizr katilmiyorum :)

ensarreis96 bunu beğendi.
  6. nicolevis

nicolevis Üye

Beğenileri:
    95
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kocaeli/İzmit
    başlangıç için güzel bir beslenme bence.
    zamanla kraker, muz, ekmek gibi şeyleri çıkarak daha temiz bir diyet yaparsın :)

ensarreis96 bunu beğendi.
  7. ensarreis96

ensarreis96 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    istanbul
    Haftada iki gun antrenman sonrasında 10 km koşarım.Çok zor gelse dahi yaparım.çünkü haftada 2 defa yapmaya karar vermişimdir.compound hareketleride eklemeye çalışıyorum. Over tratraininge gelince sadece benim görüşüm bence tamamen psikolojik.. yorumun için teşekkür ederim :)
    --- Mesaj birleştirildi, 9 Nisan 2015 ---
    Umarım çıkartabilirim çünkü korkum çıkartırsam antrenman performansımın düşmesi. Yinede hayırlısı ... :)

Katarina bunu beğendi.
  8. sarisinmodel

sarisinmodel Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    87 kilo da olduğu okuyunca eski anılarım geldi aklıma boksta türkiyede derece yaptığım kilo ... inş hedeflerine ulasirsiniz güzel bir şey çünkü boks taa derece yapmak o atmosfer yaşamak herkese nasip olmaz ..ben yaşınızı merak ettim

9. SweentLy

SweentLy Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    28
    Size 2 soru sormak istiyorum cevaplarsanız sevinirim.
    1-Haftada 2 gün boks yapmanın faydası olur mu ?

2-18-19 yaşından sonra boksa başlayıp müsabık olmak mümkün mü ?

10. sarisinmodel

sarisinmodel Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    Ilk soruna söyle cevap veriyim boksta güzel yerlere gelmek istiyorsan 2 gün sınırlama çok kötü her anın boks olmalı ben normal sokakta yürürken bile refleks yapardım kar yağ ardı küçük kar tanelerini yumruk gibi görüp boşa alıp Kaçar dim yani kisacasi boks a aşık olman lazım belki sokakta görenler deli felan diyecekler ama kimene başkaları için yasamiyorsunki başkalarının dediklerini takmayaCaksin.

18 19 yaşlarında boksa baslayipta şampiyon olan boksör ler var önemli olan azim sabır istek .şu yönden zorlanirsin tecrübesiz sin çünkü küçükken yıldızlar vb. Gruplarda maç yapmamış sin hiç .önemli olan diğer bir noktada zeka unutma çok sağlam boksör ler vardı benim dovustugum beni rahatta dovebilirlerdi ama rakibi iyi olc. Zayıf noktaları ni öğren ona göre yap hamleleri unutma maçta kaçan değil yere düşüp kalkamayan kaybeder.

SweentLy bunu beğendi.
  11. SweentLy

SweentLy Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    28
    Bana kalsa ben her gün bile yapmayı isterim ama bulunduğum yerde sadece bi tane boks salonu var oda haftada 2 gün ders veriyor sadece.
    Evde yapabileceğim küçük çaplı çalışmalar varsa onlarıda yaparım ama haftada 2 gün bi işe yarar mı diye başlamıyorum bi türlü

12. sarisinmodel

sarisinmodel Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    Elbette ise yarar koşmak için önce yürümeyi öğrenmeliSin. sonuçta her şey senin yeteneğine bakar.

SweentLy bunu beğendi.
  13. ensarreis96

ensarreis96 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    istanbul
    18 yaşına girgireli 4 ay oldu fakat daha önce baya bir antrenman maçı olsun küçük müsabakalr olsun geçmişim var..
    --- Mesaj birleştirildi, 13 Nisan 2015 ---
    Dediklerinize son noktasına kadar katılıyorum. Bu iş inanç meselesi ve aslında kaslı olmanın bile hiç bir anlamı yok.sadece fiziğinin güçlü ve hızlı olması yeter fizik için.buda kasla olmaz. İnanç çalışma refleks zeka asıl önemli olanlarda bu bence...
    --- Mesaj birleştirildi, 13 Nisan 2015 ---
    Son 2 gündür yeni bir diyete başladım.Ketogenik diyete.Ve bunu 3 hafta sürdürmeyi planlıyorum.Diyeti araştıranlar yapsamöı diye düiünenler varsa şimdiki ve 3 hafta sonraki fotomu inşallah koyacağım. Şuan carb yemememe rağmen kendimi iyi hissediyorum. Ayrıca da bugün müthiş bir kanat ve ön kol çalışması oldu...

Son düzenleme: 13 Nisan 2015
  14. ensarreis96

ensarreis96 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    istanbul
    Bugün güzel bir street workout yaptım. Dips ve barfik yaptım.Ayrıca boks için sahil koşuları ve iskiv çalışmalarınada başladım..

15. sarisinmodel

sarisinmodel Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    Bir sır vereyim bu kadar isteklisin madem eskiv çalışmaları en iyi karşılıklı şartlı boks geliştirir istediğin kadar çalış en iyi verimi şartlı boksta alırsın her zaman maç yapamayacağına göre En iyi yöntem bUduR.
    ellerini göğüs une doğru gard al ve göğüs ten iple bağla ellerin yapışık olsun vücuda . sadece belden boşa alacak şekilde pozisyona getir kendini... bul bi arkadaşını giysin eldiven orta derece hızda sertlikte yumruk atsın hem boşa alma yeteneğin gelişir hemde boşa alamadın mi yumruk yersin yiye yiye alisirsin korkma.

16. ensarreis96

ensarreis96 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    istanbul
    O konuda 1 numaralı yardımcım kardeşim.aayağım a ip bağlıyor dum ama dediğin gibi hiç denememiştim denemekte fayda var.

17. ensarreis96

ensarreis96 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    istanbul
    Evet arkadaşlar bugün beni çok mutlu eden bir şey oldu. En son 2 ay önce ölçüm yaptırmıştım ve bugün de yaptırdım. Sonuçlara göre tam 1.7 kg kas kütlesi alıp 1.8 kg yağ yakmışım.Bulk veya definasyon dönemi diye ayırmamıştım ve overtraining olmadığına inandığım için bulk dönemindeki gibi yiyip definasyon döneminde gibi çalışmıştım ve zannediyorum en azından bende hala işe yarıyor.
    --- Mesaj birleştirildi, 18 Nisan 2015 ---
    İsteyene ölçümün ayrı fotosunu atabilirim.

18. ensarreis96

ensarreis96 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    istanbul
    Evet dostlar.Dün müthiş bbir omuz bacak günü geçirmiştim ve doğal olara bacaklarımda müthiş bir ağrı var bugün offtum.Bu haftada 3 gün antrenmana gittim ama haftaya çok daha değişik bir programa başlamayı düşünüyorum. Birde bu hafta 2 kere sahil koşusu ve 1 antrenman maçı yaptım...

19. TrPasha

TrPasha Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Kayseri
    Takipteyimm Kardeşim Bende Şuan Fitness Yapıyorum Yazın Boxa Başlıcam İlerleyen Günlerde Fikirlerimi Düşünceleri Yazarım Hakkında Hayırlısı Başarılar.:cool:

20. ensarreis96

ensarreis96 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    istanbul
    Saolasın senin hakkindada hayirlisi olsun...

Sayfayı Paylaş