Bilek gücü ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve undisputed01 tarafından 27 Mart 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. undisputed01

undisputed01 Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    38
    Bench press altına yatınca dikkat ediyorum da genellikle bilekleri kuvvetli olanlar kilo kaldırırken zorlanmıyor ve fazla kilo basınca gelişmede doğal olarak artıyor , body ve bilek hareketleriyle güçlendirme konusuna gelirsek spor salonu hocamız 6 senedır body yaptıgı ve kaslı vucuduna ragmen yaglı yaglı adamlar yenebılıyor yani bilek gücü biraz da genetiğemi bağlıdır ne yapılmalı 2-3 ayda yenemediğimiz birini yenmek mümkün değil mi ?

2. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
  3. undisputed01

undisputed01 Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    38
    inceledim konuları ama hatta zaman buldukça çoğunu yaptım bilek güreşinde ilerleme kaydedemedım bileğimde hiç damar gözükmüyordu onlarda çıkmaya başladı ama ilerleme yok hatta çok calıstıgı ıcın bazen zayıf kalıyor

4. alper-95

alper-95 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Body yaparak bilek güreşinde yenemedıgım kişileri yendıgım oldu . Bu bilek güreşi tekniğe ve koluna verdiğin vucut yukune ve kontrasyonuna kasın kasılma hızına kasın ısınma hızına ve kemıkdeki genişliğe bağlı olabılıyor. Dambıl ile bilek bükme hareketleri yaptıgın taktırde rakibin bileğini daha kolay büküp verceği gücün etkisini azaltabilirsin.

5. undisputed01

undisputed01 Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    38
    Hiç etkisi olmaz değil tabi ki de şöyle düşün sen bilek çalışıyosun şınav çekiyosun yenemediklerin var ama sen çalışırken onlari yenmek için onlar da boş durmuyor , bunun için de daha çok çalışmak lazım o da çoğu fazla dıyolar

6. dlxattack

dlxattack Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    bende yaklaşk 1 yıl olcak mayısta anlam veremıyorum bıleklerım hıc saglam degıl bıleklerımde fazlasıyla asırı derecede kas çıkıyor acayıpde damarlı ama ya ben gucumu kullanamıyorum yada kemıklede alakalı bır olay bence kemıkle alaklalı olay gibime geliyor
    dipnot bench presste bir sıkntım olmuyor fakat kılom kadar kaldırıyorum tutuşunu ıyı ayarla eller yukarı baksın sert tut ayakların yere ıyı bassın

7. undisputed01

undisputed01 Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    38
    Valla 1 1.5 ay antreman dışında her akşam bilek çalışmaya başladım şu sıkma aletinden max yapabildğim kadar sağ ve sol kolla yapıyorum 1 set diğer setlerdede 60 60 bunun dışında kum torbası ve yumruk üzerinde şınav çekmeye başladım. Yumruk üzerinde çekmek sanki etkiliyor gibi bunların dışındada hareketler yapacağım bakalım 1 ayda ne kadar gelişim olacak

8. oas1s

oas1s Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    parmak ustunde sınav cekmeyi dene damar siser guc artar

9. burningheart

burningheart Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    dostum ben bilek güreşinde baya bi iyiyim kalıplı adamlarıda yenıyorum genellıkle öle sağlam bi vücüdum ve kollarımda yok ama yumruk üstüşınav cekerım barfıks cekerım ve mukemmel bır hareket var bılegı asırı guclendıren bılenler varsa adını soylerler ben adını bılmıyorum hareketın ama anlatmaya calısıcam oncelıkle bır sopayı yatay tutup ortasına sıkıca bir ip bağlıyorum ıpın ucunada ağırlık balıyorum kollarım onde sopayı cevırıyorum ıp sopaya sarılıyor agırlık yukarı cıkıyor ama cok yakıyor etkılı bı hareket

10. undisputed01

undisputed01 Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    38
    dikkat ettim de zaten bilek güreşinde iyi olanlar barfikstede iyi oluyor yapıcaz artık

Sayfayı Paylaş