biceps ve triceps uzatma

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve kankimiyiz tarafından 23 Mart 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. CENTAUR

CENTAUR Guest

gelelim tricepse

Gelelim tricepse, triceps yapısı gereği extansör bir kastır yani itici kas guruplarından, ön bacak kasları gibi, biceps hamstring gibi kaslarda çekici yani flexör kaslar oluyor, extansör kaslar zaten yapıs itibariyle uzun kaslardır, yani extradan herhangi bir uzatma ve esnetme yaparak şeklini ve yapısını değiştirmek anlamsız ve saçmadır, sadece kası rahatlatmak için açmak, ısıtmak, laktik asıtı dağıtmak için açma germe egzersizleri yaparız bunun dışında tricepsi nasıl uzatırım sorusununda saçma olduğunu anlamak çok zor birşey değil. :x

2. kankimiyiz

kankimiyiz Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Re: gelelim tricepse

benim size bu konuda bilgim olduğunu sölemedim nie sinirlewniosun anlamadım 1 2.cisi bicepsimin üst kısmında bosluk var alt kısmında yok alta doru uzamaktan baghsediosun ? anlamadım ben bilmiyorum beni aydınlatın ltf :D

3. CENTAUR

CENTAUR Guest

Biceps adelesini biraz büyülttüğün zaman o üstteki boşluk dolacaktır merak etme diğer konulardada seni aydınlatabildiğimi sanıyorum öyleki karanlıkta kalan yerin kalmadı :D

4. kankimiyiz

kankimiyiz Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    mesaj alınmıştır sağol centaur eyw :D

5. Majestik

Majestik Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Bi Allah'ın kulu da cevap verememiş ama sorsan hepsi on numara bodyci bisuru ilaç satiyolar satarken baskalarını umursamazca karaliyolar ve burda alimlik tasliyolar.bicepsin omuza yakın kısmı yani üst kısmını en çok etkileyen hareket incline dumbell curldur.onu yaparsan üst bicepste gelişme gorursun.

6. HeartBreakerBoy

HeartBreakerBoy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benim sağ kolumdaki biceps ile forearms arası uzaklık 5 cm ama sol kolumdaki biceps ile forearms arasındaki uzaklık 6 cm. sağ kolum 36 cm ve sol kolum 35 cm. kolun büyüklüğüyle doğru orantılı mıdır bilmiyorum ama esneme hareketleri etkiliyor olabilir. özellikle kollar antrenmanda en sıcak durumdayken yapılan esneme hareketleri (baş parmak ile işaret parmağı arasında zeytin tutuyormuş gibi yapıp omuz hizasında en geriye kadar uzatma) bu tür hareketler yaparak uzatma şansımız biraz var. tek dambıl scott curl ve ters barbell curl ayrıca hammer curl de etkili olabilir. sağ kolumda bir cm lik bir uzama farkı var. deneyerek anlayabilirsin kardeşim bazı profesyonel vücutçularda bile kısa biceps olabiliyor. önemli olan senin en iyi hacimi ve definasyonu verip kollarını estetik görünüme kavuşturman.

Sayfayı Paylaş