biceps triceps orantısızlığı

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve colkurduu tarafından 17 Ekim 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. colkurduu

colkurduu Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    mrblar sağ ve sol biceps triceps arasında 2 cm gibi bir fark var .iyice rahatsız olmaya basladım .formdada arastırdım konuyala iligili yaralı bilgiler aldım 4 aydır dauyguluyorum ama sol biceps triceps büyüyor sağ durdu gibi.
    normal de solak değilim ama sol kolun biceps ve tricepsleri daha büyük sağdan
    sol kolla 3hareket 3*8 girerken sağ kolu 3 hareket 3*10 giriyorumibi kısa barlarla dambıllarla calsıyorum ama 4 aydır aradakı farkı kapatamadım baya bu konuda rahatsızım yakında film kahramanı helboy gibi olucam :(
    sizce ne yapmam gerekiyor................

Son düzenleme: 17 Ekim 2011
  2. Tank Jr.

Tank Jr. Üye

Beğenileri:
    178
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    system engineer
    Yer:
    istanbul
  3. colkurduu

colkurduu Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    1.si solak değilim buna ragmen sol kolum büyük
    2.si 4 aydır bicepsve tricepslerde kısa dambıllarla kısa barlarla nadiren uzun barlarla calısyorum bu acığı gidermek için
    3.daha önce formda bu konularla yazılanları okudum 4 aydır uyguluorumda herhalde simetriyi sağlasaydım yada ufak bir acık kalsaydı kollar arsaında bu konuyu acmazdım.
    biligisi olan arkadaslar yardım ederse sevinirim

4. Tank Jr.

Tank Jr. Üye

Beğenileri:
    178
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    system engineer
    Yer:
    istanbul
    "tek kolla dambıl calışarak bir adele kesinlikle diğeriyle esitlemez.

aksine daha kötü olur. denge bozuklugu ve adele farklılıklarında genelde öğrencimden dumbeli yada tekli çalışmayı alıp çiftli çalışma veririm sol kol zayıf sag buyuk kişiden tek dambıl hareketini alıp barbell curl verdiğiniz zaman zayıf olan daha cok zorlanarak diğeri ile arasındaki açığı kapatır.

tek verdiğinde iç gelişim olur sen eşit oldu zanledersin bu sefer ön gelişim olup zayıf diğerini gecer "

"Eksik kalmış kola ayrı çalışma şekli uygulamamalısın.. (set sayısı da buna dahil)
    Tahminime göre sol kolunun potansiyelinden ağır sağ kolunun gücüne orantılı çalışıyorsun, bu nedenle sol kolunla çalışırken hareketi eksik yapıyorsun ve bu nedenle sol kolun hareketin hakkını veremiyor ..
    Sol kolun sağ kolunu yakalayana dek ağırlığı azaltıp hareketi tam ve nizami yapmanı öneririm.. "

"
    Ölçü farklılıklarında dikkat edilmesi gereken; güçsüz adelenin kaldırabileceği ağırlıklarla nizami çalışmaktır.
    Yani güçlü adele güçsüz adelenin kaldırdığı ağırlığa ayak uydurmalıdır.
    Bu noktada hedef güçlü adeleyi daha da büyütmekten öte güçsüz adelenin güçlüye yetişmesini sağlamaktır.

O nedenle, dumbell ile çalışılacaksa güçsüz adelenin nizami kaldıracağı ağırlığı kullanarak eşit ağırlıklarla çalışmak, bar veya makine ile çalışılacaksa da hareketin nizami şeklini bozmayacak ağırlıklarla çalışmak çok önemlidir.

Güçlü ve güçsüz bölgeleri farklı ağırlıklarla çalışmak hem sakatlanmalara yol açabilir, hem de iki adele arasındaki ölçü farkını kapatmaz, aksine aradaki farkı daha artırabilir.
    __________________"

5. colkurduu

colkurduu Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    ceavp için tesekkurler ağırlığı azaltmıcam ama söle bişey yapıcam eksık bölge için farklı bir gun 2 hareket 3*8 set gircem 1 ay boyunca arnold bir yazısında eksık bölge için ayrı bir anterman yapılamlıu demiş bende denicem bakalım ne olucak

6. GencGrafiker

GencGrafiker Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli
    Arnold eksik bir bölge için ayrı antrenman yapılmalı demiş,bir bölgenin eksik bölümü için dememiş,programında bir gün sağ kol,bir gün sol kol ise,sağ için ekstra bir antrenman yapabilirsin.

7. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Makina ya da barbell ile çalışma. Sadece dumbellarla eşit şekilde eşit şiddetlerde çalış. Zamanla aradaki fark kapanır.

8. colkurduu

colkurduu Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    tesekkurler cevaplar için

Sayfayı Paylaş