Biceps idmanı ile ilgili sorunlarım

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve BlackMamba24 tarafından 13 Aralık 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. BlackMamba24

BlackMamba24 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    28
    Herkese merhaba, benim sorunum şu 5 ay bitti bb de ancak bicepslerimde ki gelişme 2 cm civarı. Merak ettiğim şey şu boyum 183-184 kilo 69 acaba diyorum kilom az olduğu için mi gelişemiyor kaslarım yoksa idman şeklim mi yanlış ?

3x8 olarak yapıyorum idmanı.

1) Barbell Curl
    2) Dumbbell Curls
    3) Concentration Curls

Flexor'un konusuna göz attım Barbell curlden sonra hammer curlun yapılmasını öneriyor. Bende ilk olarak barbell curl ikinci olarak hammer curl yapacağım üçüncü olarak sizce ne yapmalıyım ?

Ayrıca setler 4x8 olarak mı 3x8 olarak mı devam edeyim.

Yoksa kilo alamamamdan dolayı olabilir mi ?

Birde ek olarak Biceps ve Tricepsi aynı gün çalışıyorum.

İyi forumlar..

2. voltaj

voltaj Üye

Beğenileri:
    258
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Ankara
    barbel ın arkasından dumble ı koymandaki amaç nedir?

kendi programım şöle

barbel curl
    reverse barbel curl
    concentration curl

4x 8 olarak uyguluyorum bu ay ..

programını bu şekilde yaparsan daha verimli olur. barbel curl ile dumble curl aynı yere vurur pek bir anlamı yok

BlackMamba24 bunu beğendi.
  3. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    boyuna göre kilon az demekki beslenmende de bir sorun var o yüzden hacim almada sorun yaşıyor olabilirsin.

4. Cattleya

Cattleya Yeni Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Aydın
    Bicepsle göğüs çalış tricepsle omuz bende ilk başladığım zamanlar aynı gün çalışıyordum ama bicepsle tricepsi ayırınca gelişim daha güzel oldu,kilonda en az 80 olmalı boy var çünkü beslenmene asılmalısın ayrıca bicepse verdiğim önemi tricepsede vermelisin kolu büyüten triceps le bicepsin orantısı saygılar.

5. BlackMamba24

BlackMamba24 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    28
    Teşekkürler yorumlar için.

Akşam yemeğini, öğle yemeğini falan iyi yiyorum ancak, sabah kahvaltısı için bazen vaktim olmuyor. Ama baya yiyorum genel olarak çok zor kilo alıyorum. Masstech alacağım önümüzdeki ay içinde.

Triceps idmanını iyi yapıyorum yani hissediyorum iyi çalıştığımı baya şişiyor arka kol.

6. colkurduu

colkurduu Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    kilon boyuna göre az
    az karbondiakrat alıyosun sanırım
    karbondiakrat alımını artır
    gunde 120-150 gr protein ve 200-250gr karbondiakrat al

7. pashacan

pashacan Üye

Beğenileri:
    352
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul - bakırköy
    öncelikle evet kilon oldukca düsük cok büyük bir hacim beklemek zaten mantıksız olur?
    bunun dışında antremanında bir sorun yok arka arkaya bar ve dumbell çalışması yapılabilir tekrarların da gayet yerine
    ancak biceps çalışmalarında tüm bicepse hücum etmenin en basit mantığı bileğini döndürmektir.
    aynada bicepsini sıkarken yandan önce avuc icin yukarıya bakacak sekilde elini tut ve sonra 90 derece yan cevir biceps görünümündeki değişime bak.
    antremanında bu mantıkla ilerleyebilirse çok iyi vurmuş olursun

örnek olarak,

barbell yada dumbell curl
    hammer curl
    reverse barbell curl ( önkol)

dikkat edersen bileklerin 3 pozisyonda döndü ve kolun tüm bölgelerini çalıştırmış oldun

hareketi bozmayacağın maksimum apırlıkla 3x8 in üzerine cıkmadan gidersen gelişim olacaktır

ZeusS_ bunu beğendi.
  8. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Süper yorum tecrübe konuşmuş; dumbel curlü Paşacanın dediği gibi yapıp bide yanında hammer curl yapsan hem hacim hemde tepelenme görürsün... Sadece bu 2 hareket 50 tekrarla bile çok güzel verim alırsın denede gör ;)

pashacan bunu beğendi.
  9. colkurduu

colkurduu Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    yine ustune basa basa söylüyorum istediğin hareketi yap tavsiye hareketleri yap ama iyi beslenme yoksa ilerleyemezsin,soruların cevabı yetersiz beslenme forumdakı beslenme konularınuı incelersen cevabı bulursun
    3 saatte bir beslen kısa ve öz tabiki anteraman öncesi ve sonrası glikozjen al karbondiakratlı yiyecekler ye baklagil yemiş gibi
    ayrıca protein için ilk terichin whey olsun ama yoksa hayvansal kaynaklı yiyeceklere yönel amino asit profili bakımından proteini baklagil ve yemişler yerine hayvansal yiyeceklerden karsıla sonra tekrar bak kendine farkı görürsün

Sayfayı Paylaş