Biceps Gelişimim zayıf :(

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Vtecc tarafından 12 Kasım 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. Vtecc

Vtecc Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar 7 aydır spor yapıyorum.Ancak başından beri bir ön kol eksikliği hissediyorum bu konuda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim :) dumbelllls

2. AnkTıp92

AnkTıp92 Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Tıp Fakültesi Öğrencisi
    Yer:
    Ankara
    Belki pozlu bi resim koyup çekersen sorunu daha iyi anlayabiliriz. Hangi kısımlarının eksik kaldığını görüp ona göre çalışma programı veririz. Kolay gelsin.

3. rey619

rey619 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    canakkale
    agırlıgı azalt tekrardan basla.format gıbı bısey.

4. bruce123

bruce123 Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    bacaklarına önem ver kollarn kendiliğinden gelişck

5. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    aslına bakarsanız her bölgenin birbiriyle baglantısı var iyi omuzlarınız ve iyi sırtınız varsa kollarınızda çok iyi olabilir.saymadıgım diger bölgelerinde kesinlikle etkisi olur.herşey iyi ve güzelde biceps gelişimi zayıfsa burda bi programa kaç ay baglı kaldıgınız önemlidir.mesela ben biceps için 2 hafta aynı programı uygularsam ondan sonra ki haftalarda gelişim yavaşlıyor.biceps konusuna çok kafayı takmıştım halada bicepsleri iyi olan arkadaşlarımın ne şekilde çalıştıklarını sorarım.biceps gelişmiyorsa edindigim tecrubelerden yola çıkarak sizlere şunu söyleyebilirim.haftada 1den fazla o bölgeyi çalıştırmayın,bir programa uzun süre baglı kalmayın en önemliside agırlıgı kaldırmadan önce kaldırdıgınız agırlıgı bicepslerinize yüklediginizden emin olun agırlıgı bicepslerinizde hissettikten sonra kaldırın.bunun yanında yaptıgınız işe konsantre olmakta çok önemli tabi...son olarak şunu söylemeliyimm kendinizi sıkarak eklemlerinizi kilitliyerek hiçbiyere varamıyorsunuz. salonlarda yanlış çalışan çok insan gordum bu konuda yardım ettigim arkadaşlarımın gelişiminde gözle görülür bi değişim oldu diyebilirim.

6. ImmortaL_

ImmortaL_ Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci/müzisyen
    7 aydır aynı hareketlerle çalışıyorsan kaslar bu haraketlere alışır, büyümesi yavaşlayabilir veya durabilir. Aynı zamanda bicepsler çok kolay overtraining olan kas gruplarıdır. Haddinden fazla ağırlık,tekrar ve setlerle biceps büyütecem derken tam tersi küçülebilirlerde. Bir diğer husus diğer bölgelerini çalışırkende kollarımızı kullandığımız. Yani bicepsler sadece biceps çalıştığımız gün antreman yapmış olmazlar. Soruyu çok genel sormuşsun,hiç detay vermemişsin çalışma programın hakkında,ağırlıkları,hareketlerini ve set sayılarını bilmiyoruz. Dolayısıyla tam sebep şudur demek imkansız gözüküyor. Ben şöyle bir link vereyim öncelikle http://img2.blogcu.com/images/v/u/c/vucutgelistirmeveyasam/pano_1.jpg buradaki biceps hareketleriyle çeşitlilik sağlayabilirsin, eğer problem kasların hareketlere alışmasıysa,bir nebze faydası olur bu linkin :) kolay gelsin

7. Bench Press

Bench Press Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Özel güvenlik görevlisi
    Yer:
    İstanbul
    Aynı dert bende de var. Bir çok teknik denedim ama çok az yol katedebildim. Suçu artık genlerime atıyorum. :)

8. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    genetik diye kestirip atılıcak bi durum yok. herkesin bicepsi gelişir.agırlıgı alt kola yüklüyorsunuzdur. bileklerinizi kırıyorsunuzdur bu yüzden dolayı biceps çalıştıgınızı zannedip boşa kürek çekiyosunuzudur. bu konuda detaylı bilgi almak istiyen özel mesaj atabilir bana.

Bench Press bunu beğendi.
  9. 'Tuna

'Tuna Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    61
    Örneğin Dumbell curll da,Concentration Curl da ön kola çok iş düşer hissedersin. Hareket eksikliği çekiyorsan http://www.coopersguns.com/videos/exercise-encyclopedia/ thums:

10. Caribbean T

Caribbean T Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci & Sporcu
    Yer:
    İstanbul
    Biceps neresi oluyor şunların Türkçesini yazsanız. :(

11. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    elbette ön kol bu hareketlerden etkilenicektir ama bu çalışmalarda en fazla iş bicepse düşer. bicepslerin agırlıgı çektigini hissetmiyorsanız yanlış çalışıyorsunuzdur. önemli olan agırlıgı kaldırmak degildir. çalıştırmak istediginiz kas grubunu devreye sokabilmenizdir.

12. 'Tuna

'Tuna Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    61
    Ve ayrıca dumbell curll yaparken ve her türlü curll da dirsekler vücuda yapışık gibi olacak, vücutla deil kolla kaldırmaya dikkat etmeliyiz
    Z bar curll da ise bel vurmadan kaldıracağımız kilolara dikkat etmeliyiz

13. ErcinTT

ErcinTT Yeni Üye

Beğenileri:
    315
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent
    ben spor salonunda görüyorum bazı arkadaşlar kolu çalıstıkca gelişicek sanıyorlar umarım bu arkadaslardan değilsindir.

Kollar 2-3 hareket ve 3xset max. ağırlık ile çalışılmalıdır.Ve tekrarlar yavas yapılmalıdır.

Bacak konusuna gelince evet bacak çalışırsan kolların gelişir nedenlerinden birisi ise bacak çalışmak vücuttaki testosteron hormon salgısını arttırmaktadır.

Kolay gelsin

14. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    daha basitinden sunu soyleyebilirim bicepsi en iyi izole eden kiloyla girmelisn. yani kaldırış işini sadece biceps yapmalı omuzlar işin içine girmemeli. salınımdan faydalanılmamalıdır. bunlar için yavas yavas ve hareketi yedirerek yap. aslında bu yazdıklarım tum vucut için gecerli şeyler.bu işte en onemlisi durust çalışmak arkadaslar gerisi zamanla olacaktır.

15. cadocx

cadocx Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    0
    şu ana kadar nizami çalıştıysan bide cheat curl dene ağırlığı yükleyip

16. Bench Press

Bench Press Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Özel güvenlik görevlisi
    Yer:
    İstanbul
    Haklısın yanlış çalıştığım oldu ama son zamanlarda iyi çalıştığıma inanıyorum. Biceps kaslarının etkilendiğini hissediyorum. Kollarda gelişme olmadı diyemem ama umduğumun yarısını bile yapamadım. Vardiyalı çalışmadan dolayı her zaman kaliteli uyuyamamanın da etkisi oluyordur mutlaka gelişmede.

Sayfayı Paylaş