Beslenmem nasıl ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve BURAGBA tarafından 11 Nisan 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. BURAGBA

BURAGBA Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    300 gr tavuk göğsü: yaklaşık 70-75 gr protein 300-400 civarı kalori
    3 tane kepekli lavaş 1 tanesi 65 gr 100 gr'da 4.7 yağ 6.2 protein 45 karb 245 kalori
    3tane kepekli toplam 190 gr civarı birşey oluyor 190 gr'da : 9 civarı yağ 12 gr civarı protein 90 gr civarı karb 480-490 civarı kalori
    4 yumurta beyazı
    400 gr çökelek peynir [ayran ekşimiği] de deniyor. bunun besin değeri doğru mu bilmiyorum ama nette şu şekilde yazıyor 400 gr'da 12.8 karb 140 gr protein 22.4 yağ 860 kalori 32000 kalsiyum 600000 potasyum yağ gerçekse iş kötü :D
    3 adet çilek
    1 yeşil elma
    100 gr haşlanmış konserver nohut [sonu kalmıştı bitiriyim dedim]
    250 gr bulgur pilavı 250 gr'da yaklaşık 35 karb 7.5 yağ yaklaşık 250-300 kalori

günde 1900 kalori almam lazımmış nette bir sitede analiz yapmıştım haftada 5 gün spor gidiyorum ama cardio yapmıyorum bu duruma göre 2300 kalori günlük alınması gereken kaloriymiş benim duruma göre hareketsiz kaldığım için yağ yakmak için de -500 1900 kalori almam gerekirmiş bol protein az karb az yağ yemeğe çalışıyorum ama karb bu sıralar şuanlık sağlık sorunumdan dolayı evde yaptığım için arttırdım karbı özellikle omuzda problem olduğu sıra low carb yapıyordum sonra cenk hocanın videosunu izledim :D kolun yok bacağın yok gidiyon diyete giriyon kardeşim girme diyete felan diyordu videosunda :D omuzda sorunda çıkınca bunun üzerine artık karba pek dikkat etmiyorum üstteki packler gitti ona hala içim sızlıyor günde 250 mekik çekmek 2 hafta karbı dikkate almayınca puf oldu :) ben genelde bu tarz besleniyorum evde yaklaşık kaç kalori çıkıyor bilmiyorum ama çökelek peyniri yani ayran ekşimiğinin besin değerleri gerçek mi onu hala anlam verebilmiş değilim kalsiyum ve potasyum gerçek değil o belli de 100 gr da 6 gr yağ ve yaklaşık 400 gr da 860 kalori çok sıkıntı eğer değerleri doğruysa bana yağlı gelmiyor o kadar hatta yağsız bile geliyor lor peyniri yiyemediğim için tüketiyorum pazardan alıp yulafa bile alıştım ama lor shake olsun normal olsun yiyemiyorum bir türlü çökeleğin 200 gr ni sabah kahvaltıda 1 lavaş ve 4 yumurtayla birlikte yedim sonra 1 saat sonra ağırlık çalışıp ve 250 mekik çektim spor bittikten sonra 10 dakika içinde blenderda 200 gr çökelek peyniri + 3 tane çileği su katıp karıştırıp içtim yanında da 1 yeşil elma kalmıştı onu yedim öğlen 1 tane tavuk göğsü yaklaşık 150 gr 100 gr nohut ve 1 lavaşla yedim akşamda 150 gr tavuk yarım lavaş 250 gr bulgur pilavı yedim o şekilde geçti

sizce bu beslenme şeklim nasıl ? eskiden çok bilinçsiz besleniyordum başıma türlü türlü şeyler gelmişti 3-4 ay low carb yapmıştım sonuç haftada 1 hasta olmaya başlamıştım şimdi bu tarz besleniyorum halimden memnunum meyveyi felan kısmıyorum pek yersemde muz çilek yeşil elma tarzı meyveler yiyorum kuruyemiş pek tüketmiyorum ne kadar faydalı olsada kalori gözümü korkutuyor çökelekten 860 gr kalori geliyor zaten bir de kuruyemiş gelirse iş kötüye biner diye düşünüyorum

2. kasmıodane?

kasmıodane? Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    AMAÇ NE ? KİLO ALMAKSA KARBONHİDRAT EKSİĞİ VAR , KİLO VERMEKSE DENENEBİLİR ..

Sayfayı Paylaş