Beslenmem iyimi?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Ozanoka tarafından 12 Nisan 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Ozanoka

Ozanoka Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    28
    59 kiloyum 6 aydir bb yapiyorum.175 boy.
    Oglen 2 yumurta 60 70gram lor 3 4 gibi okul yemegi 1000kalorilik okulda yemezsem evde 100gram pirinc ve 100gram tavuk .
    5 6 gibi 150gram yer fistigi bimdekilerden icinde 45 gram protein ve 1000kalori var aksam 10 gibi 1tabak pilav ve 100gram tvk gogsu yine. yatmadan once 2 yumurta .

Bunu kendim yaptim bu listeyle iyi hir sonuc elde edebilirmiyim acaba ?

2. FerhaTR

FerhaTR Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    8
    BodyBuilding amacı kas olarak kütleyi arttırmaktır ve bu kasların yapımı yani inşası için metabolizmanın iyi çalışması gerekir. proteini kilonun 2 katı olarak ayarla.Kompleks karbonhidrat alımına önem ver. Sabah yulaf ezmesi ekleyebilrisin.
    Ayrıca Karbonhidrat ve protein karışımı supplementlerle okul yemeğine takviye yapabilirsin.

3. Ozanoka

Ozanoka Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    28
    Boyle hergun tam yedigim zaman 110gram pro 2700kalori. 170gram karbonhidrat gibi birsey cikiyormbutcem duzeldikce eklemeler yapabilirim malum ogrenciyiz:)

4. FerhaTR

FerhaTR Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    8
    Komplex karbonhidrata ve proteine önem ver. Protein hayvansal olsun. Gerisini zamana bırak. Yeterli antremanı yapıyorsan sonuçları alırsın.

5. Ozanoka

Ozanoka Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    28
    Hayvansal protein cokmu onemli iyi sentez icin bitkiseldenihtiyac oldugunu duymstum.cunku ihtiyacin yarisini fistiktan aliyorum 45gram az degil yani

6. myability

myability Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    ilginç tesadüf boy kilomuz aynıymış 3 hafta önce.20 gündür başladım bb e herhangi bir toz kullanmadan 3 haftada 4-5 kilo civarı aldım bende sürekli zayıflıktan şikayetçiydim ne yersem yiyim kilo alamıyorum diyodum fakat öyle değilmiş olay benim beslenmem programım şu:
    SABAH: vaktinde uyanabilirsem: 100gr keçi veya koyun peyniri-2 tatlı kaşığı fıstık ezmesi-4 veya 5 haşlanmış yumurta-2 haşlanmış patates- 5 dilim tam buğday ekmeği-süt veya şeftali suyu (VAKTİNDE UYANAMAZSAM TOSTLA GEÇİŞTİRİYORUM)
    ÖĞLEN:o gün olan yemek ama içinde mutlaka pilav olmalı
    AKŞAM ve SPORDAN SONRA:yine aynı şekilde çıkan yemek-spordan sonra 1 buçuk veya 2 tabak pirinç pilavı en az 250 gram tavuk göğsü haşlanmış-yatmadan önce süt
    ARA ÖĞÜNLER:kuru yemiş,kahvaltı dışında en az 5 tane haşlama yumurta-haşlanmış patates(ben çok sevdiğim için bi oturuşta 5 tane yediğim oluyor)-abur cuburdan uzak duruyorum-meyve yemeye özen gösteriyorum özellikle muz

23 yaşındayım şuana kadar ilk defa bu kadar vücut konusunda mutlu oluyorum gelişmeyi görmek insanların kilo almışsın demesini işitmek çok güzel bi duygu :)

abseto bunu beğendi.
  7. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Aynen bende baya baya yiyorum 55-60 dan 68 oldum şimdi :) 2.5 ay felan geçti. düzenli beslenemiyorum. Ama bol bol yiyorum :) definasyonda yağlarla atcam zaten :) bi 2 ay daha devam edip 75-80 görsem baya iyi. (1.70 ım o yuzden kilo fazla olunca kötü gözüküyor :)

myability bunu beğendi.
  8. Constance

Constance Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Memur
    Yer:
    Gaziantep
    kardeşim bak şimdi sana en uygun beslenme programından bahsedeyim işini baya görecektir ve günlük 6-7 lira falan ediyordur.
    100 gram lor 75 kuruş
    250 gram tavuk 1.5 TL Peynir 1.25 TL
    Makarna 200 gram 40 kuruş
    Pilav 100 gram 25 kuruş
    6 yumurta 2 TL

Bunları toptan al ve düzenli tüket günlük üzerine sende ekleme yaparsan 10 TL'yi bulmuyor 24 saat için de baya uygun (Tavuk fiyatı bizim burda 6-7 TL olduğu için öyle yazdım)

9. Ozanoka

Ozanoka Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    28
    Bizim s por hicasi pirinc ye bulgur makarnaya gore seni daha cok ucurur dedi bakttigima gore ayni karbonhidrat miktari var ama..

10. Constance

Constance Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Memur
    Yer:
    Gaziantep
    onların daha farklı şeyleri var besinler yalnızca karbonhidrat ile protein'den oluşmuyor. Lif kaynağından veya daha başka şeylerden dolayı söylemiş olabilir. Bulgur'dan dolayı herkes baya iyi olduğunu söylüyor da ben pirinçin de iyi olduğunu biliyorum.

Sayfayı Paylaş