beslenme ve toz

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve serialblood tarafından 12 Mart 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. serialblood

serialblood Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar protein tozuna başlıyorum

sadece antreman günlerinde içeçeğim Yemeklerden önce bir kaşık yemeklerden sonra bir kaşık içsem yeterlimi ?

2. jeune_turc

jeune_turc Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    İstanbul
    BB'e yeni başladığını farz edersek... Protein tozunun alımından önce daha da önemli olan doğal beslenmen... Protein tozu bir destek ürün... Öncelikle beslenme düzgün olacak ki o temel üstüne sen destek olarak toz kullanacaksın... Forumda yazılan beslenmeyle ilgili bilgileri oku. Önce yumurta beyazını, etini tavuğunu pilavını makarnanı patatesini ye sütünü iç meyveni ye vs. düzgün bir şekilde... Bunları düzgün bir şekilde tükettiğini kabul edersek... Sadece antreman günlerinde, antremandan önce bir ölçek ve sonra bir ölçek "başlangıç seviyesi için" yeterli... Dikkat: yemeklerden önce ve sonra değil, antremandan önce ve sonra...
    Saygılar

3. serialblood

serialblood Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    jeune_turc
    çok teşekkür ederim Beslenmem genelde şöyle
    sabah 9.00 salam domates li sadviç
    öğlen 13:00 200 gram tavuk + karısık sıkma meyve suyu + salata + piav
    aksam 18:30 bol etli veya kıymalı yemek (fasulye bezelye bamya v.s.) yanında ufak bir tatlı
    aksam 20:30 80 gram yagsız ton balığı

Haftada 4 kere antreman. Sadece antreman günlerinde antremandan önce bir kasık protein tozu ve antremandan sonra 1 kasık protein tozu

Protein tozunu bol su ile içiyorum

bu protein tozu baslangıc seviyesi için normal mi?

4. 0nd3r

0nd3r Üye

Beğenileri:
    100
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ist bayrampasa
    yasını kilonu boyunu ve ne zamandır bu sporla ilgilendigini yazarsan daha ayrıntılı bilgilendirilirsin ve bir bodycinin beslenmesinde salam ve tatlı heleki aksam ogunude olmamalı benim fikrimce

5. serialblood

serialblood Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    yas 29
    boy 177
    kg 74

sporu 6 aydır yapıyorum Ama adam gibi hakkını vererek 4 aydır yapıyorum

6. jeune_turc

jeune_turc Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    İstanbul
    öncelikle sabah salam domatesli sandviç yanına 1 tam yumurta + 4 yumurta beyazı eklemeni tavsiye ederim (çiğ olarak içme yumurta akını nerede okuduğumu hatırlamamakla birlikte proteinin açığa çıkması için katı yumurta en ideali die okumuştum... 9dan 13'e kadar aç kalmamalısın araya mutlaka bir ara öğün koy... protein tozunu yağsız süt ile karıştırmanı tavsiye ederim böylece protein alımın da artacaktır... antremandan sonraki süt+protein tozu ile beraber bir muz yemen de ii olacaktır fruktoz almış olursun yıkılan kasların glikojen ihtiyacı bakımından çok önemli... Tekrar ediyorum "başlangıç için" bu kadarı yeterli bence... Daha detaylı bilgi forumun beslenme bölümünde var... Düzenli doktor kontrolünü de ihmal etme hangi bünyenin neye alerjisi var neye yok buradaki kimse bilemez bunu... Hatta sen dahi bilemeyebilrsin... Ve sakın sırf ucuz die bilmediin etmediin bi ürün, toz vs kullanma sağlığınla oynama... Her söylenene de inanma... BB'de en sevdiğim olay bu aslında... Herkesin "özel" olduğunu hissetmesi ve herkesin "kendi doğruları" olduğunun farkına varması... Bu işin temeli deneme yanılma ve tecrübe... O bakımdan kimden ne duyarsan duy, araştır, akıl süzgecinden geçir... Bu sana öğüt verecek doktorlar için bile geçerli... BB ile hayatı boyunca ilgilenmemiş ve spor dahi yapmayan bi doktorun tavsiyesi bence yetersiz kalacaktır... Tecrübeyle sabittir... "BB yapma kasların sarkar" diyen doktorları fln çok gördüm, duydum... Uzun lafın kısası... Sürekli araştır oku, dene, yanıl, ders çıkar, hedefle ve çalış kardeş... Baktın gelişme olmuyor... yılma, vazgeçme geri kalmanın nedenlerine odaklan ve araştır...
    Saygılar

Sayfayı Paylaş