beslenme ve program önerileri?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve aybars-16 tarafından 15 Şubat 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. aybars-16

aybars-16 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    selam arkadaşlar.. öncelikle forum çok güzel, yaptığım bir çok şeyin yanlış olduğunu anlıycak bilgiler edindim en çokta flexor hocamızı tebrik ediyorum bu kadar bilgili oluşundan dolayı. 16 yaşında lise 3 öğrencisiyim. 6 aydır bodybuilding yapıyorum. boyum 1.76 kilom 71. spora başladığımda 82 kilo full yağlı göbekli bi insandım. ama hala istediğim vücuda kavuşamadım. okuduğum şeylerden sonra idman süremin fazla olduğunu farkettim. 2-2,5 saat arası idman yapıyorum. programım iki parçadan oluşuyo;
    1. gün
    multi omuz press 4*10
    çift dambıl omuz press 3*10
    upright roving 4*10
    çift dambıl fly 4*10
    halter biceps 3*10
    tek dambıl biceps 3*10
    hummer curl 3*10
    leg curl 4*30 (25 kiloda define amaçlı)
    ve son olarak mide hareketleri..

2. gün
    alt göğüs için bench press 4*10
    inline üst göğüs 2*10
    dambıl üst göğüs 2*10
    çift dambıl yana açış 3*10
    çarpraz çekiş 3*10
    barfiks 4*10
    lat machine 4*10
    roving machine 4*10
    dips triceps 4*10
    tek dambıl triceps 4*10
    squad 4*30 (35 kilo define amaçlı)
    ve son olarak mide hareketleri...

anadolu lisesinde okuduğum için tam gün okuyorum. pazartesi salı perşembe cumartesi günleri idman yapabiliyorum. çarşamba ve cuma günleri dershanem var eve gelmem gece 10u buluyo. pazar günüde spor salonum kapalı günüm boş geçiyor. bütün gün okul ve dershanem olduğu için beslenmeme pek dikkat edemiyorum. yiyebiliceğim tek şey atom ekmek, dürüm, hamburger tarzı şeyler oluyo. geçen hafta bu idmanların çıkışında yarım saatlik bisiklete girmeye başladım. neyseki flexor hocamın Neden Ağırlık Antremandan sonra cardio Yapılmaz ??? adlı konusunu okuyup vazgeçtm bu işten. sizden ricam bana önerilerde bulunmanız. gerek beslenme gerekse idman ve kardiyo olarak. hayalimdeki vücut manken vücudu olarak adlandırdığımız vücutlardan. bu hedefime ulaşabilmem için bana biraz öneride bulunursanız sevinirim..şimdiden teşekkürler... son olarak hareket isimleri büyük ihtimalle anlaşılmaz ve yanlış olabilir salondaki sevgili hocam tüm hareketleri türk aksanıyla söyleyip yazdığı için doğrularını fazla bilemiyorum açıkçası

Sayfayı Paylaş