Beslenme ve Kuvvet

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Haxcı tarafından 24 Mart 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Haxcı

Haxcı Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaşlar ben evde kendim ağırlık çalışıyordum.Beslenmem güzeldi fakat az besleniyordum.Yani kas için kilo almak gerekiyor ama ben almıyordum hep aynı kiloydum.Sorum şu:
    1--2 tane vg yapan kişi olsun.2 side aynı antrenmanı ve aynı besinleri yesinler.Sadece biri daha fazla yiyip kilo alıp kas yapabilirken diğeri daha az yiyip hep aynı kilosunda kalsın.Bir süre sonra mesela 4-5 ay gibi bir süre sonra ikisi arasındaki kuvvet artışında ne kadar fark olur ?
    2--Şu an vg yapmıyorum.Ama bir bölgede(bilek) kuvvet artışı istiyorum.O bölgede 5-6 tekrarlık çalışma yapsam zararı olur mu yoksa 12-15 tekrarla başlamak daha mı yararlıdır ?

Son düzenleme: 24 Mart 2016
  2. Haxcı

Haxcı Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaşlar bana da bir yardımcı olursanız sevinirim.:D

3. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    1- süreye göre değişir. yani 2 side eğer yeni başladıysa çok belirgin fark olmaz ama biraz orta seviyelere kaydıkça bu fark belirginleşir

2- bilekte kuvvet artışı için tek bilek çalışmak faydalı olmaz. mesela bilek güreşi için istiyosan mecbur tüm vücut çalışmak zorundasın

4. The Wolverine

The Wolverine Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    8
    Bu kişinin vücut tipine göre değişir ama çok yiyenin daha hacimli kasları olacaktır.
    Ön kol içinse klasik az tekrar çok ağırlık sistemi düzenli bi beslenmeyle etki gösterir.
    Ama şuna dikkat edelim ki doğru beslenme olmazsa gelişim sağlanamaz.

Sayfayı Paylaş