Beslenme programim ve yorumlariniz

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve harekir1 tarafından 2 Ocak 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. harekir1

harekir1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaş ben sabah 6 da kalkiyorum
    2 yumurta 100 gr yogurt 50 gr peynir ve pide ekmegin 4/1 yiyorum 3 saat sonra 1 elma ogle yemeginde 100gr tavuk 50 gr pilav 3 saat sonra 1 mandalin aksam yemeginde oglenin aynisi ama yine pide ekmegin 4/1 ve yatmadan once bir bardak sut iciyorum sizce dogrumu yeterlimi ayrica pazartesi carsamba cum butun bolgeler agirlik calisiyorum dambilla sali persembe iste 45 dakkika kosu vucut gelistirmek icin iyimi 101 kiloyum 16 yasindayim 180 cm boyundayim simdiden tesekkurler

2. harekir1

harekir1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaslar kic kimsenin yorumu yokmu yag kas gelistirirken yag oraniminda azalmasini istiyorum yeterlimi diyetim

3. sewinch_87

sewinch_87 Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Kilona göre az yiyorsun kilo vermen kolaylaşır böylelikle hem kan şekerin düşer yağ yakman hızlanır.Pide durumunu değiştirip tahıllı esmer ekmek yersen iyi olur ayrıca meyveyi çıkarıp yoğurtta yiyebilirsin bol bol su iç acıktıkça su iç güzel uyu erken uyu erken kalk kolay gelsin.

4. harekir1

harekir1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kiloma gore az yiyorum artik vucudum alisti cunku bundan once gunde tek ogun yiyordum ve kilo almaya basladim simdi forum okudugum icin ogunleri arttirdim gunde 8 saat uyuyorum ve yorut olayini degistirecem yag yakimi yakinda kas kaybi fazla olurmu diyetimde saolun simdiden

5. sewinch_87

sewinch_87 Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Kilo kaybederken kas kaybetmemek için proteinden zengin yemelisin antrenmandan sonrada protein yiyebilirsin.
    Sebzeleri unutma annene söyle sana sebzeli yemekler yapsın brokoli salatası gibi avokado,fındık,kuruüzüm,acı yeşil biber ye ekmeğine dikkat et bazı sabahlar kahvaltı yerine sütlü yulaf,cornflex,müsli bunlardanda yiyebilirsin forumdanda beslenme bölümünden takip edebilirsin.

6. exsisman

exsisman forum Kurdu

Beğenileri:
    774
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Almanya
    Pidelerin cikar, onun yerine sabahlari yulaf tüket; öglen ve aksam icinde bulgur, esmer princ, kepekli makarna veya patates idealdir. Kilo verirken illaki kas kaybi olacakdir,onun icin yemeklerinde protein zengin olmasi lazim :) kolay gelsin

7. harekir1

harekir1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ekmege dikkat edicem sebze aci biber falan yiyemiyorum midem kaldirmiyo beslenmemde protein yeterli degilmi 80 gr civar falan protein aliyorum heralde bu programla biraz eksik olsada

8. sewinch_87

sewinch_87 Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    protein kilo*1.5 yada 2 olmalı buda senin için günlük 150-200 gr arası demektir.Kolay gelsin herşeyi yemelisin kendini eğit bu anlamda.

9. harekir1

harekir1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    herseyi yemek beni zayiflatir isallah bu arada benim metabolizmamim yavasladigini dusunuyorum yemek ve spor yeterince hizlanacakmidir metabolizmam yemem gerekenleri yemelimiyim yani bide yatmadan once bir bardak sut uyku sirasinda gereksinimleri karsilamaya yetermi

10. colonel xeno

colonel xeno Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0

spor derken düzenli kardiyo evet metabolizmanı zamanla hızlandıracaktır. yatmadan önce içtiğin bir bardak süt yaklaşık 200ml dir ve 7-8gram kazein proteini içerir bu ise şimdilik uyku esnasında sana yeter diye tahmin ediyorum. (bu arada kesinlikle yağsız yada yarım yağlı süt kullan)

edit: bu arada içtiğin sütün yanında 50gram kadar az yağlı beyaz peynir veya kaşar yiyebilirsin. böylece 15-20gram kazein proteini almış olursun ve ziyadesiyle yeter uyku esnasında kas inşası için

Son düzenleme: 5 Ocak 2013
  11. harekir1

harekir1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    saolun hersey icin

12. exsisman

exsisman forum Kurdu

Beğenileri:
    774
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Almanya
    gün icindede 2-3 bardak cay icebilirsin yag yakimina yardimci olur :)

13. harekir1

harekir1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaslar benim bu diyete gore 0.5 yada 1 kg vermem lazim ama bir hafta gecti hicbir degisiklik yok 3 gun antreman yapamadim sizce neden oldugum yerdeyim hala

14. harekir1

harekir1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaslar benim aldigim kalori miktari 1600 1700 civar normal bazal metabolizma hizimin 2300 falan olmasi lazim bir yazida okumustum 2.5 lt su icmek haftada 400 gr yag kaybetmemize yariyormus bende 2.5 lt su iciyorum ve haftasa 3 gun 45 dk kosu ve yurume karisik yapiyorum yani toplamda 4200 kalori beslenmeden 800 kaloride kardiyodan kaybetmem lazim toplamda 5000 kalori yapti 5000/9=555 gr yag yapar 555+400=955 gr yag yapar ama ben 1 haftada 500 gr yag bile yakaniyorum neden acaba yardim istoyorum

15. yerkal2013

yerkal2013 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bence dengeli beslenmiyorsun. dengeli beslenmek çeşit çeşit yiyecekler yemektir.

öğlen ve akşam aynı şeyi yemek kötü bence. bu arada konu acamıyorum buraya yazayım.

Merhaba arkadaşlar öncelikle herkeze selam ederim. forumda yeni bir arkadaşınızım.
    şimdi bu konuyu okurken kondiyonla ilgili bir sürü konu var onlara neden bakmıyorsun diyebilirsiniz . ama bu konu farklı çünkü 4 farklı antremanı sizden yardım alarak haftaya yaymak istiyorum.

salı - çarşamba -perşembe -cuma günleri üniversiteye gittiğimi söyleyeyim.

okulda fitness salonu var ama hoca yok. koşu bantları , bisikletler , uzay yürüyüş, aletleri , halterler , dumbellarda , ağırlık çalışma makineleri , yüzme havuzu mevcut.

evimde bunlardan aldım dün. ayak seriliği çalışmak için .
    https://www.youtube.com/watch?v=wsKO7L4IEt0

sabahları bol zamanım var . aşağıdaki verdiğim videolardaki antremanları yapabilirim.
    fitness antremanı
    https://www.youtube.com/watch?v=uKjsmEmchPk

karın egzersizleri
    https://www.youtube.com/watch?v=U-XWhwwJ7dw

Not: haftada 3 yada 4 kere masatenisi oynuyorum 2 saatlik.

Beslenme Düzeni olarak 2 haftadır bunları yapıyorum:
    yaşım 20 geç kaldım biraz ama olsun gece yatmadan 1 bardak süt içiyorum kalsiyum kalsiyumdur diyerek.

sabah kahvaltıda 1 bardak taze sıkılmış meyve suyu kesinlikle içiyorum.
    + haftada 2 gün yumurta . 1 gün tost , 1 gün menemen , 1 gün kızarmış ekmek , 2 gün lokantada kahvaltı menüsü .

öğle öğünlerini okulda yiyorum . çorba + pilava yada markana + et , tavuk yada sebze yemeği .

günde 1 porsiyon tatlı .

Düzenli Spora Yapmak istememdeki sebeblere gelelim.
    + spor yapmayı seviyorum
    +bugune kadar sigara , alkol , uyuşturucu , düzensiz uyku , dengesiz beslenme vardı , spor yokdu . artık 20 yaşımdan sonra vucuduma hakketiği değeri vermem gerektiğini düşünüyorum.
    + kondisyonum çok düşük 4 km koşunca tıkanıyorum.
    +buraya konu açtım çünkü bir çok spor aleti ve spor bir arada bunları düzensiz bir şekilde yaparsam olmaz çünkü sporun sağlıklı olması için iyi bir dinlenme sürecide olmalı.

yaşım 20 . kilom 65 ( göbek ve gögüs bölgem yağlı biraz. ) boyum 1.78

herkeze sağlıklı günler dilerim

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 20:38 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 20:31 ----------

bence dengeli beslenmiyorsun. dengeli beslenmek çeşit çeşit yiyecekler yemektir.

öğlen ve akşam aynı şeyi yemek kötü bence. bu arada konu acamıyorum buraya yazayım.

Merhaba arkadaşlar öncelikle herkeze selam ederim. forumda yeni bir arkadaşınızım.
    şimdi bu konuyu okurken kondiyonla ilgili bir sürü konu var onlara neden bakmıyorsun diyebilirsiniz . ama bu konu farklı çünkü 4 farklı antremanı sizden yardım alarak haftaya yaymak istiyorum.

salı - çarşamba -perşembe -cuma günleri üniversiteye gittiğimi söyleyeyim.

okulda fitness salonu var ama hoca yok. koşu bantları , bisikletler , uzay yürüyüş, aletleri , halterler , dumbellarda , ağırlık çalışma makineleri , yüzme havuzu mevcut.

evimde bunlardan aldım dün. ayak seriliği çalışmak için .
    https://www.youtube.com/watch?v=wsKO7L4IEt0

sabahları bol zamanım var . aşağıdaki verdiğim videolardaki antremanları yapabilirim.
    fitness antremanı
    https://www.youtube.com/watch?v=uKjsmEmchPk

karın egzersizleri
    https://www.youtube.com/watch?v=U-XWhwwJ7dw

Not: haftada 3 yada 4 kere masatenisi oynuyorum 2 saatlik.

Beslenme Düzeni olarak 2 haftadır bunları yapıyorum:
    yaşım 20 geç kaldım biraz ama olsun gece yatmadan 1 bardak süt içiyorum kalsiyum kalsiyumdur diyerek.

sabah kahvaltıda 1 bardak taze sıkılmış meyve suyu kesinlikle içiyorum.
    + haftada 2 gün yumurta . 1 gün tost , 1 gün menemen , 1 gün kızarmış ekmek , 2 gün lokantada kahvaltı menüsü .

öğle öğünlerini okulda yiyorum . çorba + pilava yada markana + et , tavuk yada sebze yemeği .

günde 1 porsiyon tatlı .

Düzenli Spora Yapmak istememdeki sebeblere gelelim.
    + spor yapmayı seviyorum
    +bugune kadar sigara , alkol , uyuşturucu , düzensiz uyku , dengesiz beslenme vardı , spor yokdu . artık 20 yaşımdan sonra vucuduma hakketiği değeri vermem gerektiğini düşünüyorum.
    + kondisyonum çok düşük 4 km koşunca tıkanıyorum.
    +buraya konu açtım çünkü bir çok spor aleti ve spor bir arada bunları düzensiz bir şekilde yaparsam olmaz çünkü sporun sağlıklı olması için iyi bir dinlenme sürecide olmalı.

yaşım 20 . kilom 65 ( göbek ve gögüs bölgem yağlı biraz. ) boyum 1.78

herkeze sağlıklı günler dilerim

16. harekir1

harekir1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaslar beslenme programimi yapiyorum haftada 5 gun 1 saatlik kardiyo yapiyorum erken uyuyup erken kalkiyorum cok hareket ediyorum ama zayiflayamiyorum acaba metabolizmam cok mu yavasladi beslenme programimi 1300 kaloriye cektim acaba ne yapmaliyim

17. spor

spor Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle her gün aynı şeyi yeme.
    2 yumurta 100 gr yogurt 50 gr peynir ve pide ekmegin 4/1 yiyorum
    pide ekmek yerine kepek vb türleri tercih etmelisin.yumurtanın en azından 1 tanesinin sarısını yeme.yağı sarısındadır çünkü.yediğin yoğurtla peynirede dikkat et.yağsız veya yarım yağlı olmalı.
    100gr tavuk 50 gr pilav
    tavuk haşlanmış az tuzlu ve derisiz olmalı.pilav da mümkün oldugunca yağsız olmalı.tadı pek güzel olmayacaktır ama ben hiç yağ koymuyorum mesela.
    akşam yemeğin öğlenin aynısı olmasın.
    ayrıca antremandan sonraki öğünün hangisiyse o öğünde protein alımını artırmalısın.
    yatmadan önce süt içmek konusunda çok çelişki mevcut.yararı tartışılmaz tabiki ama zayıflamak isteyen birisinin yatmadan önce düzenli olarak içmesi biraz sıkıntı çıkarabilir.lor peyniri tüketirsen sadece sabaha kadar aç kalmamayı sağlamış olursun.

Sayfayı Paylaş