Beslenme programim ve tavsiyeleriniz lütfen her türlü yoruma açik

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve cihatçakır35 tarafından 12 Ekim 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. cihatçakır35

cihatçakır35 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    MERHABA ARKADAŞLAR UZUN SÜREDİR SPOR SALONUNA GİDİYORUM AMACIM KİLO VERMEKTİ VE BAŞARDIM 105 KİLODAN 65 KGYE DÜŞTÜM 1.5 SENEDE. ŞİMDİ İSE KASLANMYA YÖNELİK SPORA BAŞLADIM BOYUM 1.85 KİLO 65.
    UYANIŞ 6:30. 1 KAŞIK BAL

YARIM SAAT SONRA: 6 YUMURTA 2 BÜTÜN 4 BEYAZ 100 GR YULAFLA OMLET YAPIYORUM- YANINDA DOMATES AZ PEYNİR 3 DİLİM EKMEK

SAAT 10:00= 4 YUMURTA BEYAZI + 40 GR KARBONHİDRAT (karbonhidrat için farklı kaynaklara yönelmek zorunda kalıyorum çalıştıım için belli yediğim birşey yok fakat leblebi veya yulaf oluyor genelde)

öğlen ara ve akşam= BİR KABIN İÇİNE KOYDUĞUM 200 GR MAKARNA VEYA PİRİNÇ + 250 GR TAVUGU YİYORUM

ANRENMANDAN YARIM SAAT ÖNCE: PROTEİN SHAKE+BİR MEYVA

ANTRENMANIM 10 GİBİ BİTİYOR

ANTRENMANDAN HEMEN SONRA= PROTEİN SHAKE 200 ML MEYVE SUYU 50 GR EKMEK

40 DK SONRA: 100 GR PİRİNÇ VE 150 GR TAVUK

YEDİKTEN 2, 2BUÇUK SAAT SONRA YATIYORUM... EKSİK VEYA FAZLA NE OLURSA OLSUN YARDIMLARINIZI TAVSİYELERİNİZİ BEKLİYORUM.. BERABER BÜYÜYÜP GELİŞELİM..

2. demir00

demir00 Özel Üye

Beğenileri:
    1.316
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Istanbul
  3. cihatçakır35

cihatçakır35 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    antrenmandan sonrada karb tüketmek gerekiyor diye biliyorum

4. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    antrenmanlardan sonra "karbonhidrat almak" birincil önceliktir...)

zira, tüm enerji rezervleri önemli ölçüde boşalırlar...bunların hiç olmazsa bir ksımının yerine konulması birincil önceliktir...ideali antrenmandan sonraki 20 dakika içidir...

ayrıca, antrenmanda "kalıcı uzun süreli stabil enerjinin sağlanması" glikemik indeksi uygun olan yani "enerjiyi uzun vadede azar azar verecek olan ,ensülin vb salgılarını anormal derecede tetiklemeyecek olan "kompleks karbonhidat "türlerinden seçilmelidir...örneğin ,glikemik indeski en uygun olanlardan birisi "fasulya "dır,ancak hazmı zorluk yartacağından daha hafif olanlar "pirinç, un, patates " tercih edilmeliidir...

kısaca , önce de sonra da " karbonhidrat " çok daha öncelikliidir !...)

5. cihatçakır35

cihatçakır35 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    antrenmanlardan sonra "karbonhidrat almak" birincil önceliktir...)

zira, tüm enerji rezervleri önemli ölçüde boşalırlar...bunların hiç olmazsa bir ksımının yerine konulması birincil önceliktir...ideali antrenmandan sonraki 20 dakika içidir...

ayrıca, antrenmanda "kalıcı uzun süreli stabil enerjinin sağlanması" glikemik indeksi uygun olan yani "enerjiyi uzun vadede azar azar verecek olan ,ensülin vb salgılarını anormal derecede tetiklemeyecek olan "kompleks karbonhidat "türlerinden seçilmelidir...örneğin ,glikemik indeski en uygun olanlardan birisi "fasulya "dır,ancak hazmı zorluk yartacağından daha hafif olanlar "pirinç, un, patates " tercih edilmeliidir...

kısaca , önce de sonra da " karbonhidrat " çok daha öncelikliidir !...)

BU YORUMUNA TAMAMEN KATILIYORUM AYRICA ANTREMAN SONRASI ALINAN ÖĞÜN VE GÜNÜN İLK ÖĞÜNÜ HIZLI BİR ŞEKİLDE YAKILIR.. BU YÜZDEN EN ÇOK KARBONHİDRATI BU SÜREÇLERDE ALMALIYIZ VE GERİ KALANI GÜNE YAYMALIYIZ

Sayfayı Paylaş