Beslenme Programim ve Protein

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve bodyfreak tarafından 4 Nisan 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. bodyfreak

bodyfreak Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaslar herkese merhaba,
    Gecen sene uzun bir süre bb yaptim.Beslenmeye çok dikkat etmemiştim bu sene sınavım vardi ve sporu bırakmıstım.Simdi gene basladim.Göbek etrafinda yaglanma oldu ama dert etmiyorum kardiyo ile yakacagimi dusunuyorum.Simdi benim sorunum yeterli beslenip beslenmedigim.Özellikle protein acisindan.Boyum 1.82 Kilom 80.Simdi antreman gununden örnek bir beslenme yaziyorum.Sizce yeterli mi ?

Kahvalti ; 5 yumurta ( sadece 2 tanesinin sarısını da yiyorum)
    2 dilim tam tahıllı ekmek
    4 dilim hindi salamı
    Çay
    2 kibrit kutusu beyaz peynir

Ara Öğün ; Activia Çilekli Yoğurtlardan 2 tane yaninda bir Kirmizi Elma

Öğle Yemeği ; Okulda ne çikarsa onu yemek zorundayim ama genel de etli yemekler çikiyor.Onlardan da 2 tabak yiyorum(Mesela bugün 2 tane tavuk nugget yedim büyük boy tabi McDonalds'dakiler gibi değil)

Eve gelince ; Yağsız Makarna üstüne bolca yogurt+Salata(Limon ve Zeytin Yagi) + Portakal Suyu + 1 tane Light Ton baligi ( 26gr protein iceriyo)

Yemeği yedikten 30dk sonra falan başlıyorum spora.Bir bardak daha portakal suyu içip başlıyorum.

Antreman sirasinda sadece su içiyorum. 1-2 litre falan

Antreman sonrasi ; 1 Light Tonbalik bi de yaninda gelen 80gr lik light ton balik ( 20 gr protein) + 2 tam tahıllı ekmek

Akşam yemeği ; Yağsız Makarna,Pilav,Bulgur ( Ne varsa ) + Bolca Salata + Ayran+ Saglam miktarda Et ya da balik.

Aksam ara öğünü ; Biraz kuruyemis , kestane bunun gibi şeyler

Gece ; Lor peyniri yiyorum kutunun yarisini.

Sizce yeterli bir beslenme mi bu ?

2. 0nd3r

0nd3r Üye

Beğenileri:
    100
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ist bayrampasa
    dostum gece lor peynirini fazla abartmadan tüket paket demıssın 500 gr paketin yarısı ise cok fazla 150 gr max yeter sana gece boyunca antreman sonrası ogununle aksam yemegini degistir bence antreman sonrası karboyu biraz daha fazla tutman icin yap bunu ekmekleri aksam yemegine aktar

3. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    antrenmana yemek yedikten 30 dakka sonra degil 2.5 saat sonra başlayabilirsin.

4. demir00

demir00 Özel Üye

Beğenileri:
    1.316
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Istanbul
    Değerli üyemiz;
    Konu başlığınız tasınmıstır.
    tasınma sebebi ;

* Günlükler bölümüne açtığınız başlık günlük niteliğinde değil soru niteliğindedir.10.07.2011 tarihinde yapılan duyurudan önce günlükler bölümüne açılan soru başlıkları artık doğru bölüme taşınmaktadır. (ayrıca bkz : Forum Kuralları Madde-25)

Lütfen başlık açarken en doğru bölüme açmaya özen gösteriniz ve 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Sayfayı Paylaş