beslenme programim. 121 de 94 e geldim.devam ediyorum.

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve serdar2 tarafından 31 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. serdar2

serdar2 Üye

Beğenileri:
    532
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Purchase
    Yer:
    Avusturya
    evet baslikta da yazildigi gibi 121 den 94 e kadar dustum.27 kilo civari .Ve bunun buyuk bir bolumu yagdir.zaten resimlerimi biraz body building yaptiktan sonra uye resimleri altinda paylasacagim.Ama cok israr eden inanmayan olursa onuda paylasirim onemli degil.(elimde dun cekilmis ve 120 uzeri iken cekilmis fotolarim vardir)
    Neyse beslenme programim kaba hatlari ile su sekilde olustu:

Sabah 6 da kalkarim(is geregi)

Sabah 6:15 kahvalti:
    125 gram %0.1 yagli hindi salam(100 gramda 22 gr protein) 2 yumurta tum.Tam tahilli 2 dilim ekmek.%7 yagli 30 gram peynir(100 graminda 35 gram protein)
    1 domates ve bir yesil cay.

Saat 9 civarinda bir elma veya bir meyvali yogurt yerim
    Bazen iste calismama gore ikisinide yerim:)

saat 10:30 civari: 10 tane Findik yerim(sadece haftaici)

Saat 12-12:15 ogle yemeginde genelde ya ton baligi 175 gram+ salata bazen yanina haslanmis bir patates(haftada 2 gun) ya da izgara tavuk gogsu + salata az biraz da yagsiz yogurt yerim.Ayrica yanina haftada 2-3 gun haslanmis az bezelye+karnibahar+brokoli eklerim.

Saat 15 civari bitane 70 kalorilik tahilli bar yerim
    antremana baslarim 3 saate yakin surer.

Aksam yemeginde saat 18:30 civari Ya cok az zeytinyagi ile kizartilmis(3-4 gram zeytin yagi tavaya yapismasin diye) 200 gram kirmizi yagsiz biftek ve salata

Veya burda adi alaska lax olan bi balik 250 gram firinda pisip salata ile yerim.Burda etlerin degisik cesitlerini de tukettigim olmustur. Mesela hindi gogus tavuk gogus balik felan.yanina haftada 2-3 gun haslanmis az bezelye+karnibahar+brokoli eklerim.

Ayrica haftada mutlaka 3-4 aksam yemeklerini sulu yagsiz bir yemekle degisirim.Mesela nohut veya kuru fasulye yogurt gibi.Saat 19 dan sonra da hic bir sey genelde yemem.

Aralarda bazen canim cok tatli cektiginde sifir yagli 70-80 kalorilik puddinlerden yerim.

2 hafta da bir mutlaka 1-2 dilim yogurtlu pastalardan da yemisimdir.Ama genelde bu rutini cok bozmadim. ender de olsa makarna ve pilavda yemisligim vardir ama oglen yemisimdir.
    Dieti her bozdugum da mesela 2 dilim pasta yedigim de hep daha cok pisman olup diyete 4 kolla sarilmisimdir ve daha basarili olmusumdur. Gunde 3 litreye yakin su iciyorum.

Antreman programim ise soyle:
    Pazartesi bos.
    Sali tum vucutu calistiran bir program +52 dk kardiyo 130 nabizla.
    Carsamba gene ayni.
    Persembe 1200 kalorilik bir kardiyo nabiz araligi:130-140.
    Cuma:Bos
    Cumartesi pazar: sali ve carsamba ile ayni.
    Haziranin 12 sinde basladim ve bugun itibari ile 94.2 kilo olarak tartida gordum.Amacim 82 ye kadar inip tekrar kendimi iyi hissedene kadar bulk vucut yapmaya calismaktir.Boy 183 bu arada.yas 26.
    Yan urun olarak sadece weider l-carnitin kullandim.gunde 900mg antreman oncesi.

Ben bu sekilde basarili oldum ama bi an kafama takildi ya yanlis bi sey yapiyorsam?

Onun icin uzman arkadaslardan ricam ;eger hatali ve eksik bi yer goruyorsaniz bunu belirtmeniz.

zigbog bunu beğendi.
  2. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Programınızı çok detaylı olarak yorumlamıcam.
    Sadece okuduktan sonra çok beğendim bir özeliğinizi belirtmek istiyorum.
    Başarılı bir programla esnekliği birleştirmişsiniz.
    Uzun vadeli başarının ardında bu esneklik ve kendini sıkmadan disipline edebilme yeteneği yatıyor bana göre..

Mesela canım çok istediğinde az kalorili sütlü tatlı veya 2 haftada bir 1-2 dilim pasta yemekten bahsetmişsiniz.
    Ve dieti bozduğunuzda daha fazla motive olduğunu söylemişsiniz.

Disiplininizi esneklik ile birleştirmeye devam ettiğiniz sürece uzun vadede diyeti devam ettirebilme ve sıkılmama ihtimaliniz artacaktır.
    Ayrıca çok sık küçük öğünler ile besleniyorsunuz.
    Bu da dietiniz açısından son derece başarılı.

İstediğiniz kiloya ulaştıktan sonra idman öncesi kompleks karbo alımınızı artırmanızı öneririm.
    Bu sayede kütle kazanmanız ve sert idmanları çıkarmanız mümkün olacaktır.

zigbog ve serdar2 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş