beslenme programım yeterli mi ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve byruen tarafından 14 Nisan 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. byruen

byruen Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    http://www.yukleresim.com/images/xe7spaeqs6kiwbbd7ryx.jpg
    http://www.yukleresim.com/images/k52f7r9qihmxt0bex7k.jpg

Resimler orjinal sadece renk verdim.

BİR AYDIR BB YAPMAKTAYIM LÜTVEN HEPSİNİ OKUYUP TAVSİYEDE BULUNUN SİMDİDEN SAOLUN ARKADAŞLAR

sormak ıstedıgım bır ıkı sey var 1.75 boyunda 60 kiloyum 1 aydır bb yapıyorum ve 2 kilo aldım yasım 18 2 sene önce 1 ay yaptım bıraktım simdi yine basladım suanki görüntüm bbden değil kickbox yaptıgım için ama artık kickboxda yapmıyorum.Programım sizce yeme çalışma vs.. yeterlimi yeniyim daha bide bel üstüm orantılı ve iyi bir görünüm var yanlız bel altım bel üstüme göre oldukca zayıf kas acısından degıl yağ açısından voleybolda oynuyorum uzun süredir fenerbahçe takımında felanda yer aldım geçtiğim senelerde sakatlık yuzunden bıraktım o dönemlerde sürekli kondisyon çalışmaları bacaklarımı eritti diye düşünüyorum kas var ama sıfır yağ ve ince orantılamak istiyorum.Sadece bacakların üzerinede düşmek istemiyorum yanlış anlasılmasın 70 kiloda tamamlayıp tüm vücudumu güsel bir şekilde sekıllendirmek istiyorum...

Beslenme seklim maddi durumum pek el verıslı olmadıgı ıcın bu sekılde

Sabah : 2 haslanmıs yumurta bıraz tereyagı peynır bol ekmek / zaman buldukca bazen gün içinde haslanmıs yumurta ek olarak yiyorum

Öglen bır tabak pilav yanına ayran veya meyve suyu bir çikolata

İkındı : 2 tabak pilav veya iki tabak makarna yanın ayran

Aksam
    : antreman : 5.50

Antreman sonrası son öğun : 1 bardak muzlu süt 2 tabak pilav veya makrna ayran

Bu sekılde beslenıyorum yeterlımı emınım degıl ama haftada 3 gun birer saat calısıyorum duzenlı olarak fazla kilo az set seklınde gıdıyorum

A B antremanı seklınde

İlk gün : gogus omuzlar komple

ısınmadan sonra

Göğüs prog.

1 flat bench dumbbell flyes ile 4x8 / ilk iki set 10 sonrakinde 12.5 kilo ile

2 incline dumbbell press / aynı şekilde 10 12.5

3 sonra yatarak kafes için bir hareket var ağırlığı arkaya doğru indirme adını bilmiyorum 4 set 12.5 ile 8

Not : burda bide sormak istediğim bu hareketlerden biri alt göğüs biri üst göğüs çalıştırıyo heralde ?

Omuz prog.

1 enseye omuz press 4x8 20 kilo 2 set sonrakinde 35 kilo 2 set

2 aynı hareketi bu sefer göğse indiriyorum ağırlığı aynı sekılde 4x8 kilo aynı

3 dumbbell lateral raise 4x8 7.5 kilo ile

4 dumbbell shrug

2. GÜN

Sırt

1 Cable row seated 40 kilo artırarak 4x8

2 Lat machine pull down 4x8

3 Barbell bent over row

Kol

1 standing barbell curl 4x8 10 kilo arttırarak

2 concentration curl 5 kilo 7.5 kilo 4x8

3 standing cable push down 4x8

4 overhead rape extension 4x8 40 kilo

Bacak

1 Leg press 80 kilo 85 kilo 4x8

2 Leg extension 4x8 50 kilo

3 Leg curl 40 kilo 4x8 ve bitti...

Son düzenleme: 14 Nisan 2010
  2. darknesssword

darknesssword Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Aydın
    bEslenmen proteın bakımından cok zayıf.bu beslenmeye ek olarak oglen 150 aksam 150 gr olmak uzere 300gr tavuk eklemelısın.çıkolata gereksız.sabah ıle öglen arasına kucuk bır ogun sıgdırmalısın.

3. gamez34

gamez34 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    evet protein çok az alıyorsun çikolata gereksiz bencede yulafda ye yumurtayı arttır tonbalığı sıkıştır bir araya tavuk göğüsü yada hindi göğüsü ye

4. TurTaa

TurTaa Yeni Üye

Beğenileri:
    121
    Ödül Puanları:
    0
    protein yetersiz mi :) yetersiz olsa iyi,hiç yok çünkü benim gördüğüm :D

5. Bluediver

Bluediver Üye

Beğenileri:
    276
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    ISTANBUL/BURSA
    Maddi imkanlarim biraz kısıtlı demissin, ama bu sekilde cok cok az protein aliyorsun, ogunlerine baktigimda tek aldigin hayvansal protein yumurta ve ayrandan birde süt var, bu cok yetersiz. En az 100 gram protein alman lazim senin. Arkadaslarin dedigi gibi ya tavuk ya da ton baligi ekle, onuda yapamiyorsan yumurta beyazina biraz agirlik vericeksin.

Ayrica antremaninda sırt-kol yapmissin fakat sırt icin yaptigin butun hareketler bicepse vuruyor, ustune birde biceps giriosun. Cok fazla calistirmis olursun. Sana tavsiyem bicepsi gogus omuz gunune ekle, arka kolu gir sadece sırt ile.

6. byruen

byruen Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    eyvallah kardeşim anladım demek istediğini saolun

Sayfayı Paylaş