Beslenme şeklime yorum yaparmısınız?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Jake Tyler tarafından 26 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Jake Tyler

Jake Tyler Üye

Beğenileri:
    493
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sakarya
    Selamun Aleyküm ;

Hiç body yapmadım. 1 Hazirandan beri diyetteyim ve gözle görülür bir şekilde kilo verdim inceldim.. Ramazan boyunca oruç tutucam ve iftar sonrası yürüyüş yapıcam..evde birkaç mide karın egzersizi yapıcam.. Ramazandan hemen sonra body'e başlıcam.. Şimdiden beslenme düzenimi oluşturmak ve ramazan sonrasında hemen başlamak istiyorum.. Profesyonel birşey olsun istiyorum..

Şuan forumda gördüğüm beslenme şekillerine dayanarak şöyle bir beslenme programı yazdım ama çok hata olduguna eminim.. Sizlerin yorumlarıyla düzenlemek ve profesyonel bir şekle getirmek istiyorum.. Yardımlarınıza çok ihtiyacım var..

Cevap veren herkes'e çok teşekkür ederim..

2. brhmcr

brhmcr Guest

Bu beslenme programini hangi amaca hizmet etmesi icin kullanmayi dusunuyorsun? Hedefini belirtirsen.

3. Jake Tyler

Jake Tyler Üye

Beğenileri:
    493
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sakarya
    Ramazan arkasından hemen body'e başlamak istiyorum.. Az yağ alarak profil resmimdeki abi tarzı birşey olmak istiyorum.. Hedef'im sean faris tarzı bir vucud.. yani kilo almam gerekiyor galiba.. şuan boyum 1.77 kilom 73 ramazan sonrası 73 kalırsam.. kilo alarak yağ almıyarak bodey'e başlamak istiyorum.. yeterince açıklıyıcı oldumu bilmiyorum..

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 17:30 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 17:12 ----------

Evet bunu yazmamam çok saçma olmuş.Ne için besleniyorum belli değil.. Konuyu okuyanlar inşallah buraya bakar..

Yaş 18
    Boyum 1.77
    Kilo 73

Ve hacimli bir büyüme istiyorum..Ancak vucud yağ oranımıda sabit tutmak veya düşürmek istiyorum.. Kendime hedef bir vucud sorarsanız kesinlikle ;

http://goo.gl/IZGmr : Sean Faris
    http://goo.gl/xaSAu : Vin Diesel

Yani yağsız ve hacimli bir gelişim istiyorum.

4. brhmcr

brhmcr Guest

Yani bir tur bulk pesindesin hacim kazanmak istiyorsun. Genel mantik olarak guzel beslenme programi, meyve gunduze tasinabilir. Sabah acilis bal, pekmez konabilir. ara ogunlere kuruyemis eklenebilir. TEk yonlu beslenmemek adina kirmizi et, balik tavuk eti ile kombine edilmeli.

Hesaplamadim ama protein kilo basina 1.8-2.2 gr araliginda, karbonhidrat ise 3 -4 gr, yag 0.5 - 1 araliginda olabilir,

5. Jake Tyler

Jake Tyler Üye

Beğenileri:
    493
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sakarya
    Hesaplamadım derken neyi hesaplamadın? Kiloya göre değişiyormu bu oranlar..
    Birde 100 gram tavuk göğüsünden aldıgım protein nedir? bu tarz bilgileri nerden öğrene bilirim..

Sayfayı Paylaş