besin zehirlenmesi ve kilo kaybı

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve novizenj tarafından 11 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. novizenj

novizenj Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    73
    boy 1.93 kilo 94. yaş 20. 6 yıldır basketbol oynuyorum. yaklaşık 1 ay önce yüksek ateş, mide bulantısı ve ishal şikayetleriyle doktora gittim. besin zehirlenmesi teşhisi kondu. ancak beyaz küre düzeyine bakarak çok da önemli bir durum olmadığı yorumunda bulundu doktor. devamında 1 hafta kadar devam eden ishal ve ateş yaklaşık 5 kilo vermeme neden oldu. haziran ve temmuz aylarını içine alan 1,5 aylık bir dönemi kuvvet antrenmanları için ayırmıştım. ancak bu rahatsızlık bütün planlarımı suya düşürdü. 2 haftalık bir istirahatten sonra 3 hafta önce 89 kilo olarak antrenmanlara başladım. haftada 3 gün ağırlık çalışıyorum. program; squat, bench, bent over row, shoulder press ve barbell curl. 2 ölçek whey kullanarak günlük protein alımını 150gr a tamamlıyorum. ancak geride kalan 3 hafta içerisinde sadece 1 kilo alabildim. en kısa zamanda eski kiloma ve en önemlisi eski gücüme ulaşmak istiyorum. ağırlıkları süratle artırmam gerekiyor. ağustos sonu eylül başı gibi takımla beraber antrenmanlara başlayacağım. antrenmanlar başlamadan 1 aylık bir dönemi de patlayıcı kuvvet çalışarak geçirmem gerekiyor. bu süre için de plyometriclerin yanında hang clean, push press, snatch gibi hareketlerden oluşan bir program oluşturmayı düşünüyorum. konuyla ilgili önerileriniz, paylaşmak istediğiniz tecrübeleriniz varsa sevinirim.

2. kisish

kisish Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Öncelikle geçmiş olsun Novizenj.
    Patlayıcı program konusunda bilgim yok ama kilo ve enerji ile ilgili 2 tavsiyem olucak.
    1 bal,arı sütü ve polen kürü yapmanı öneririm. Enerji seviyeni arttırıyor ve güç kazandırıyor.
    2 kilo alımıyla ilgili her gün bi miktar fıstık ve fındık ezmesi yiyebilirsin.

3. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123
    novizenj kafana takma, 5 yıldır body yaparım bu süre zarfında aynı durumu ben de 3-4 kez yaşadım, besin zehirlenmesi olmasa da yüksek ateş, ağır ishal ve kusma vardı. emin ol giden kgnun çoğunluğu su oluyor ve hastalık kötü birşey ama bir nevi miden temizlenmiş oluyor böylece.

Sayfayı Paylaş