Benim gibi bünyeye nasıl birşey yapılması lazım

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve killa44 tarafından 22 Nisan 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. killa44

killa44 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar ben tam 3 seneden beri bu sporla ilgileniyorum.Yaşım 17..Erken ergenlik geçirdim.Boyum 1.78...Boyum uzamaz diye çok birşey yapmadım şimdiye kadar...iki sene önce bi trafik kazası geçirdim ve bacağım kırıldı..Solum ve sağım dengesiz.bu çok acaip birşey..ergenlik döneminde olduğum için sakalım bi tarafta sanki daha fazla çıkıyor bi tarafta daha az.yani sanki tamamen solum ve sağım farklı insanlar gibi..
    Bir yıl kadar bir süre önce diet yapıp tam 62 kiloya indim..ama şuan 82 yim ve yağ deposuyum.
    Omuzlarım geniş..ve bana gittiğim her doktor,her insan.. boks ,güreş türü sporlara yatkın olduğumu söyledi..
    Bana öneriniz nedir?
    evde dambll çalışma hareketlerini yapıyorum ama ilerleme kaydemedim.
    Artık tüm riskleri alacağım.Çünkü bu sporu hayatım boyunca yapmak istiyorum.Bu spor için yaşamak istiyorum..

2. RO9

RO9 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Forumu okuyup araştırırsan sorularının cevaplarına ulaşabilirsin... Biraz araştırmacı olman gerekiyor sadece...

3. vanesy

vanesy Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    mimar
    solun ile sağının farklı olmasını ve kırık bacağının durumunu bir hekime danışmalısın.

hemen flexor un programıyla başla. sabit başlıkların arasında.
    başlamadığın bir spora hayatını adayamazsın.

killa44 bunu beğendi.
  4. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123
    öncelikle geçmiş olsun...

mesajının sonunda ''bu sporu hayatım boyunca yapmak istiyorum.Bu spor için yaşamak istiyorum..'' demişsin, böyle bir şey için çok araştırmalı ve bu işi imkanın varsa bilinçli bir antrenöre sahip bir salonda yapmalısın.

killa44 bunu beğendi.
  5. bOdYkiNg

bOdYkiNg Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    ankara
    aynı sorun bendede var sağımla solum farklı tamemen. Bi göğüsüm az daha sağda ve yukarda diğeri biraz aşağıda ve ortaya yakın tabi uzaktan farkedilebilecek kadarda değil. Bende sağda sakallar daha hızlı ve gür çıkıyor sol 1-2 gün yavaş kalıyor ona göre. Ayrıca sol gözüm ve sağ gözüm bakış açımda öyle. Sol gözümle anlamlı bakamam yani kaş hareketleri olarak sağ gözümle sert normal bakabiliyorum yüzümün sağ kısmını yada sol kısmını kapattığımda bunu bariz görüyorum

killa44 bunu beğendi.
  6. semto_lopez

semto_lopez Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    bOdYkiNg sağ kaş sol kaş genelde herkeste vardır ztn sakal olayıda ergenliktendir sanıyorum benim yaşımda 17 sol favorim sağ favorimden daha çok çıkıyor benimde ergenlikten olsa gerek

killa44 bunu beğendi.
  7. HipersoniX

HipersoniX Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Benim de sol favorim,sağ favorimden daha çok çıkıyor.Yaş:16.

killa44 bunu beğendi.
  8. jarhead

jarhead Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    beyler bu sağ sol olayını takmayın her insanda var bu bir taraf uzun veya kısa, büyük veya küçük olması doğal. ama bu bir takıntı haline geldiğinde otomatikman her aynaya bakdığınızda bunun için aynaya bakarsınız ve hep olumsuz düşünürsünüz bu bir hastalık bpyutunu almadan takmamaya çalışın derim. simetri hastalığı ( takıntı) bırakmak zaman alır. hiç takmaya gerek yok böyle şeyleri.

killa44 bunu beğendi.
  9. killa44

killa44 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yorumlarınız için baştan teşekkür ederim arkadaşlar.Sağ sol sorunu konusunda yalnız değilmişim bu beni sevindirdi açıkçası.Flexor'un sabit başlıklarına bakıcam.
    Ve evet gerçektende bu sporu yapıcam bunu biliyorum.benim amacım şimdiden hazırlık yapıp bir iki sene sonra profesyonel olarak çalışmaya başlamak ve hiç bırakmamak.

10. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73
    imkanın varsa salona gitmeni öneririm, başlangıç, hareketlerin yapılışını öğrenmek ve motivasyon adına daha faydalı olacaktır... en azından 2-3 ay salonda yapıp mantığını kavradıktan sonra evde devam edebilirsin...
    ergenlik döneminde anormallikler yaşaman normal (vücudun hormonal dengesi ile ilgili) zamanla düzelecektir...

iyi çalışmalar!

Sayfayı Paylaş