bench press yaparken hatamı yapıyorum ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve ThE_Unforgiven tarafından 28 Eylül 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. ThE_Unforgiven

ThE_Unforgiven Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yer:
    İstanbul
    Öncelikle tüm forum üyelerine merhaba.

1 kaç haftadır evde aldığım bar dumbel ve sehpam ile yeni başlayanlar için programı çerçevesinde çalışıyorum.

Aslında salona gitmeyi düşünüyorum ama malum vakit :(

Öncelikli sorum şu bench press yaparken ağırlığı kollarımda daha fazla hissediyorum.Normalde göğüsümde bir hacim henüz yok ama ellediğimde sertleşme olduğunu çok bariz hissedebiliyorum.

Hareketi yaparken omuzlarımı olduğunca geri atıyorum. BElimle sehpa arasında boşluk oluşturuyorum. Ellerim omuz genişliğimde açık. Ama itişi yaparken sanki yük kollarımla gidiyor gibi hissediyorum. Normalde göğsümün gerilmesi gerekmiyor mu? Çalıştığım ağırlık 15x15 + Bar

Bilgi verirseniz sevinirim.

2. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
  3. ThE_Unforgiven

ThE_Unforgiven Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yer:
    İstanbul
    Omuz kısmını doğru yaptığıma eminim çünkü kürek kemiklerimi olabildiğince yaklaştırıp omzumu aşağı çekiyorum. Uzanıp baktığımda göğsün olabilecek en dışarıdaki konumunda duruyor. Fakat dirsekleri vucuduma yaklaştırıyor olabilirim bunun için bugün ağırlığı 7,5 x 7,5 + Bar şeklinde düşürüp deneyeceğim. Birazda dar tutuş yapıyorum buda tricepslere etki ediyor sanırım.

4. ThE_Unforgiven

ThE_Unforgiven Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yer:
    İstanbul
    Şimdi bench yaparken bir video çektim lütfen izleyip görüşlerini paylaşınız.
    Video dan sonra resimde çektim sanki bu sefer daha çok göğüslerde baskı hissettim çalışmadan sonra hafif bir şişme olduki buda sanırım çalıştığı anlamına gelir. Normalde gögüslerim pek belirgin değildir.

[YOUTUBE]k6_NJmDutEY[/YOUTUBE]

Buda resim ( bu vucudu adam edicem inş :D )

http://p1309.hizliresim.com/1f/y/t523s.jpg

5. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    hareketin formu doğru görünüyor. üstten göremediğim için bilmiyorum ama göğüs uçlarının bir iki cm üstüne indireceksin. bar kısa. bu sebeple ön kolların (bileklerin) bara değiyor. bu ağır kilolarda sıkıntı çıkarabilir. müzik açmasaydın nefes alış-verişini değerlendirebilirdim. ama indirirken burnundan nefes alacaksın kaldırırken ağzından vereceksin. bunlar haricinde düzgün..

6. ThE_Unforgiven

ThE_Unforgiven Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yer:
    İstanbul
    Ozaman yarın yine antreman günüm (1 gün çalışıyorum 1 gün off ) Yukarından da bir video çekerim. Barın boyu 160 cm toplam takılı ağırlık (5+7,5) yani 12,5 + 12,5 +Bar ağırlığı. Ellerimin açıklığı tam 75 cm ( barı tuttuktan sonra iki elimin baş parmaklarının arası ) NEfes olayına gelirsek aynen dediğin gibi yapıyorum burundan alıp iterken ağızdan veriyorum. Ama bu ön kolların değmesi olayını anlamadım açıkçası. ??

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 21:06 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 21:03 ----------

Bar a değiyor dediğin sanırım ağırlık plakalarına değiyor olarak anladım doğrumu? Aslında değmiyor ama mesafe epey az.

Birde dün bu hareketi dumbell ile yaptım gerçekten daha büyük baskı hissettim göğüslerimde. Acaba harmanlayıp bir antreman bar ile bir antreman dumbell ilemi yapsam ?

Sayfayı Paylaş