bench press sorunsalı

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve SemihCebraiL tarafından 16 Eylül 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. SemihCebraiL

SemihCebraiL Üye

Beğenileri:
    261
    Ödül Puanları:
    73
    Bu ay ile iki seneyi dolduruyorum, bugün bench press te 70 kg basayım dedim tek başıma beceremedim iki seneyi doldurmama rağmen :) acaba bu ne kadar normal?

2. aısduj

aısduj Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    o kadar gücün yetiyo demek ki

3. cikcik

cikcik Üye

Beğenileri:
    116
    Ödül Puanları:
    53
    foton varsa koyarmısın 2 sene çalışıpta 70 kilo bench basamayan vücudu merak ettim

4. lasthunter

lasthunter Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28
    bende senin gibiyim boyuma göre falan çok hafif çalışıyorum benchte 9 ay falan oldu başlayalı ama 9 ay boyunca hep kilo verme ağırlıklı gittim artık hacim-kas kütlesi ağırlıklı çalışıyorum karboyu proteini falan arttırdım kesinlikle etki etti normalde 40-45 kilo falan basarken artık 60 kilo basıyorum ve bu 15 20 kilo farkı son 25 30 günde sağladım beslenmenle alakalıdır kesinlikle yada antrenmanların zayıf kalıyodur ağırlık olarak değil de hareket eksikliği olarak ama en önemlisi beslenme

5. seyhane

seyhane Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    8
    beslenme ve dinlenmen hakkında bize bilgi verirsen daha sağlıklı yardımcı oluruz.

6. SemihCebraiL

SemihCebraiL Üye

Beğenileri:
    261
    Ödül Puanları:
    73
    karbonhidrat ağırlıklı beslenemiyorum göbekten dolayı
    iki yılı şöyle devirdim ilk yıl ağır basamam diye hiç ağır girmedim sürekli aynı ağırlıkta yaptım ben bunu kaldıramam diye son bir yıl ağırlığı artırmaya gittim
    resim Yukle.TC | Resim | Resim Galerisi | Resimler | Resim Ykle
    Yukle.TC | Resim | Resim Galerisi | Resimler | Resim Ykle
    beslenme sabahları 5 yumurta bi tabak yulaf ezmesi bir dilim peynir ve zeytin
    öğlen çorba tabuk yada baklagil yarım tabak pilav yada makarna üstüne bir ölçek protein tozu spor sonrası da aynı
    dinlenmeyi bu haftadan itibaren sporu sabah yapıcağım için bütün gün evde olucam :) ilk sene bücut çalışırken çok yanlış yaptım fitnesstan çıkıp dövüş dersine girdim bazen sakatlandım ara verdim vs. ilk sene verimsiz oldu
    not: tam ışığın altında olduğum için bu kadar oldu çekim :D

Son düzenleme: 16 Eylül 2013
  7. lasthunter

lasthunter Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28
    valla bu işin sırrı kilo başına 5 6 gr karbonhidrat almakta dene 1 ay falan bu şekilde ağırlıklar artar büyük ihtimal ayrıca fazla bi göbeğin yok sadece az yağ var kompleks karbonhidrat aldıktan sonrada göbek olmaz kepekli pirinç kepekli makarna bulgur yulaf bunları fazla tüket zaten bunları yedikten sonra ağır giriceğin için yakarsın onları da

8. Body06

Body06 Üye

Beğenileri:
    203
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Merhaba,

Ağır kilo basamıyorsan büyük ihtimalle beslenmen kötüdür.
    Beslenmeni düzene sokar gerekli gıdalarını alırsan bir kaç haftaya ağırlıkların artmaya başlar.
    Tabi ki dinlenmeye dikkat etmelisin.

İyi günler,

9. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
  10. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Garip , iki yıl sonucunda 100 kg dahi basabilmen gerek bence.Ben 80 ile 4 tekrar çıkarıyordum en son.Bayağı zaman geldi benchin altına yatmayalı.Neyse antreman programında bench pressi göğüste en temel görevde seç 5 tekrar piramit 12-10-8-6-4 olarak uygula 1,5 ay diğer 1,5 ay başka stille zorla.Arada dumbellarlala gir 4 haftada bir.Kaslarını farklı still zorlamalısın.Benchi artırmada çoğu kişi sorun çekiyor bunu çözebilirsin biraz göğüs antremanı ve bench press ile ilgili araştırmalar yap üstteki üye link vermiş onu okuman mesela çok yararlı olur.Beslenme olayına gelince antremandan 2-1,5 saat önce yeteri kadar karbo-protein almalısın.Aldığın o karbo enerji olarak kullanılacağı için.Buna dikkat et.

11. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Boyunu, kilonu da bilmek lazım yorum yapmak için. Diğer değerleri de, mesela squatta kaç yapıyorsun, deadliftte kaç yapıyorsun. Belki sorun bench presste değildir sadece, genel olarak bir güç sorunu vardır. Mesela 90-100 kiloyla paralel squat yapabilirken benchte 70'e giremiyorsan benchte sorun vardır, yoksa sorun sadece benchte değil hepsindedir. 1 yıl ağırlık arttırmaya çalışmadıysan zaten o 1 yılı hesaba katmaman lazım.

Vücut yapısı da önemli. Kolu uzun olanlar benchte dezavantajlı diye biliyorum yanlış bilmiyorsam.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 14:58 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 14:52 ----------

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 15:00 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 14:58 ----------

Aslında her halükarda daha çok yemeni ve starting strength programını uygulamanı öneririm. Bu programla hızlı bir güç artışı elde edebilirsin. Şurada bilgi var: Mark Rippetoe ve Starting Strength (SS) | Güç Sporları

İngilizce biliyorsan şurada daha detaylı bilgi var: Guide to Novice Barbell Training, aka the Official RIPPETOE-STARTING STRENGTH FAQ - Bodybuilding.com Forums

12. SemihCebraiL

SemihCebraiL Üye

Beğenileri:
    261
    Ödül Puanları:
    73
    yaza girmeden önce 80 kg'dım biraz kilo vermek için diyet yaptım ve cla + hydroxycut kullandım 72ye düştüm şuan 72 kg'ım ve açıkçası yazdan beri diyet yapar gibi besleniyorum pek fazla karbonhidratlı şeyler yemiyorum göbek korkusu cabası :)

Sayfayı Paylaş