bb programım

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve xnQ34 tarafından 12 Mart 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. xnQ34

xnQ34 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba ;
    uzun yıllardır basketbol oynadım 2. ligde ve gecen sene bacağımda bulunan rahatsızlıktan dolayı bırakmak zorunda kaldım ve vucut geliştirme sporuna başlama kararı aldım. 1 aydır bir spor salonuna gidiyorum ancak bana verdikleri programda sanırım sorun var, çünkü kas ağrısı yaşamıyorum pek fazla forumda bir kac araştırma yaptım hareketleri hatalı yapmadımın az kilo ile calısmadığımın farkındayım ancak kas agrısı cekmiyorum. salondaki hocanın bana vermiş olduğu program asagıda görüşlerinizi belirtirseniz sewinirim

bu arada

boy 1,83
    kilo 70
    kilo da almak istiyorum ancak protein tozumu yoksa kilo aldırıcı ürünlerden mi kullanmalıyım karar veremedim bu konuda da yardımcı olursanız sewinirim

teşekkürler

--------------------------------
    incline chest+press 3*8
    mac fly 3*8
    scoot machine 4*8
    shoulder press 3*8
    mac lateral 3*8
    kat pull down 3*8
    high pull 3*8
    dips machine 4*8
    leg extension 4*8
    leg curl 4*8
    crunch machine 4*20
    ----------------------------

2. jeune_turc

jeune_turc Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    İstanbul
    Slm xnQ34, ben de senin gibi 5 sene kdr basketbol oynadıktan sonra menisküs başlangıcı ve patellar kondromalazi nedeniyle bırakmak zorunda kalmıştım basketbolu ve bb e yönelmiştim. Daha önce vücut çalışmadığını farz edersek (basketbol antrenmanları dahilinde yaptığın ağırlık çalışma sıklığını ve yoğunluğunu bilmemekle birlikte) kas ağrısı oluşmaması normal gibi gelmiyor bana. Programına gelince ben olsam başlangıç programı olarak kas başına bir egzersiz verirdim ve sıralamayı göğüs-sırt-omuz-biceps-triceps-bacak-karın şeklinde yapardım. Vücudn üst bölümünün büyük kasları önce gelecek şekilde, daha sonra üst bölmün küçük kasları ve daha sonra da alt vücut yani... Neticede adı üstünde başlangıç programı ve amaç adaptasyon... Sana bu programı neye göre verdiler bilmiyorum ama ya çok hafif çalışıyorsun ya da hareketleri doğru yapmıyorsun... Çünkü bana pek de doğru gelmeyen şu programla bile tatlı bir ağrı oluşmalı... Başka bir açıklaması olamaz bence... 1 aydan fazla süredir ağırlık artırmadan yapıyorsan elbette tedricen bir zorlama olmadığı için ağrı olmaması da doğaldır. Benim aklıma gelen ilk iki şık bunlar... Ya ağırlık-tekrar artırmıyorsun ya da hareketin yapılışında bir sorun var... Bilmiyorum daha tecrübeli olanlar ne der...
    Saygılar

3. xnQ34

xnQ34 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    ağırlık olarak kendimi elimden geldiğince zorluyorum her sette ağırlık arttırıyorum. daha onceden de haftann iki gunu klubun salonunda bi hoca eşliğinde ağırlık antramanı yapıoduk bu sayede asagı yukarı hareketlerin nasıl yapılacagını ve nefes alıp verme olaylarına aşinayım programıda baslangıc programı die salonun hocası verdi artık ne kadar baslangız programı bilemiyorum ama program zorlamıyo beni aksine hafif kalıyor sanki :(

4. jeune_turc

jeune_turc Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    İstanbul
    Zaten 1 aydan fazla başlangıç programında kalmakta ve aynı hareketleri yapmakta fayda yok... Zamanını boşa geçirmiş olursun... Tabii vücut yapın beslenme düzenin ve hareketleri yapış durumunu bilmiyorum ama zannediyorum artık split sisteme geçerek vücudunu ikiye ayırarak çalışma zamanın geldi... Flexorun yazdığı bir program var 4 günlük... forumdan okursun... a/b/off/a/b/off/off şeklinde gidiyor... mutlaka oku... boy kilo dengeni göz önünde bulundurursak kilo alman lazım... cardioya fazla yüklenme şu aşamada amacın kas yapmak ise... beslenmene ve dinlenmene uykuna dikkat et... set aralarında 1 dakikadan fazla dinlenme... gerekli tüm bilgiler forumda var zaten...
    Saygılar

Sayfayı Paylaş