BasketBoL zıplamak

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve FearTR tarafından 19 Haziran 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. FearTR

FearTR Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    boyum 1.83 64 kiloyum kolumun kalınlığı 33cm vucudum baya fit kollarım çok iyi olmasada karın kaslarım kanatlarım kiloma göre baya iyi belirgini aşmış şekilde sanırsam gelişebilecek son noktadalar kiloma göre , zplama antremanı tavsiyesi istiyorum 92 doğumluyum şuanda 84 cm zplıyorum hedefim 115cm
    3ay içinde ulaşıla bilinecek hedef mi bilmiyorum ama tavsiyelerinizi bekliyorum

kesin sonuç alabileceyim verimli bi program olursa sevinirim, evimde dumbell ve halterim war

2. FearTR

FearTR Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    yormlarınızı bekliyorum anlayan ykmu :S

3. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    bacak calıs ve air alert programlarına bak..thums:

4. HipersoniX

HipersoniX Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşım sana hızlı çömelme ( squat ) öneririm.Ne de olsa zıplarken de aynı kas gruplarını kullandığımızı düşünüyorum.

5. 307KD

307KD Yeni Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    fearTR smaç basmayı filan mı planlıyorsun? eğer öyleyse çok çalış bence yaparsın kesin...

6. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
  7. FearTR

FearTR Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkürler air alert i biliyorum yalnız dizde hasara yol açtığını duzmuştum
    farklı sıkı idman programı elinde olan arkadaş warsa paylaşabilirmi acaba
    zıplama idmanı squat yapıyorum faydasıda war ama boyu kısa bırakıyomuş sanırım tam emin
    deyilim bir sorum daha war orantılı kilo almak için neler yapabilirim acaba şimdiden teşekkürler

8. novizenj

novizenj Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    73
    eğer amacın atletik yeteneklerini geliştirmekse vücut geliştirme tarzı çalışma prensiplerini bir kenara bırakman gerekiyor. atletler kendi branşlarına uygun kuvvet antrenmanları yapmalıdırlar. (specific strength) basketbol için özel olarak geliştirilmiş olan fonksiyonel kuvvet antrenmanlarını (functional strength training) tavsiye ederim.

Son düzenleme: 15 Temmuz 2009
    Darkmetal bunu beğendi.
  9. novizenj

novizenj Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    73
    benzer başlıkların forumda mevcut olması sebebiyle kilitlenen panzehir isimli kullanıcının açmış olduğu başlıkta cadocx çok önemli bir noktaya değinmiş.
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/z-plamak-t27316.html?t=27316
    plyometric çalışmalar bu konuda olmazsa olmazdır. zıplama çalışmalarında sporcuların yaptığı en büyük hata maksimal kuvvet geliştirmeye yönelmektir. maksimal güçteki ya da kas kütlesindeki artışın zıplamaya ve diğer atletik performanslara herhangi bir katkısı yoktur. geliştirilmesi gereken patlayıcı kuvvettir. bunun içinde en doğru çalışma biçimi plyometric çalışmadır. ancak bu tamamen kuvvet antrenmanından vaz geçilmesi gerektiği anlamına gelmez. kuvvet antrenmanları kasların gücünü muhafaza etmesi ve sakatlıkların önüne geçilmesi hususunda hayati önem taşır. ancak kuvvet çalışmaları powerlifting tarzı (maksimal kuvvet geliştirmeye yönelik) ya da bodybuilding tarzı (hipertrophye yönelik) olmamalıdır. günümüzde bir çok antrenör atletlerin performanslarını geliştirmeleri için fonksiyonel antrenman sistemini önermektedir. fonkiyonel antrenman konusunda ünlü amerikalı antrenör tom venutonun yazmış olduğu makaleyi okumanızı tavsiye ederim.

Sayfayı Paylaş