Barfiks ve Muscle Up

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Alperen K. tarafından 17 Ocak 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Alperen K.

Alperen K. Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Uzun süre vücut geliştirme yaptım ve kas hacmi olarak istediğim hale geldim şu an kendi vücut ağırlığımla evde çalışarak hacim odaklı değil de güç odaklı çalışıyorum. 10 barfiks çekiyorum muscle up hiç çekemiyorum. Dips haraketi yapmaya çalışıyorum muscle up yapabilmek için ancak onda da göğüs kafesim iki tarafa ayrılacakmış gibi oluyor. Göğsümün arasında üçgen şeklinde bi boşluk var orası direk olarak kemik parmağımla vurduğumda tahtaya vurur gibi tik tok ses geliyo. İşte tam orası ikiye ayrılacak gibi oluyo bu yüzden dips hareketini rahatça yapamıyorum. Acaba benim göğüs yapımda mı bozukluk var yoksa haraketi mi yanlış yapıyorum veya dips yaptıkça alıştıkça bu acı geçer mi?
    Yani temelde 3 sorum var ;
    Dipsi nasıl yapacağım?
    Muscle up yapmak için ne yapmam lazım?
    Barfiks tekrar sayımı nasıl arttırabilirim?

2. eehfe4

eehfe4 Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    1- dipsi ben kanepede yapiyorum dedigin sıkıntı hiç olmadı ama hareketin formuna bakıp öğrenip yapmayı deneyebilirsin.
    2- Muscle up hiç denemedim evde yapamam kafam duvara değer.önce ziplayip yapmayi deneyebilirsin yada ilk once bir koluna atip sonra digerini atmayı deneyebilirsin.
    3-Barfiks sayısı çekerek artar ben mesela geçen ay 5 barfiks çekerken şu anda 11 barfiks çekiyorum.

3. TekTabanca

TekTabanca Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    1- Dips hareketinin doğru formu için internette videolara bakabilirsin ama başlangıç için ayaklarınıda karşı sephaya koy ellerini koyduğun yerde aynı yükselikte olsun öyle daha kolay seti tamamlarsın.
    2- Muscle up yapmak için öncelikle üst bölgendeki zayıf kas gruplarını geliştirmen önemli diye biliyorum Omuz, triceps, biceps hatta karın ardından yapmaya çalıştığın hareketlerin kolaylaştığını görebilirsin.
    3- Barfiks Sayısı zamanla pratik yaparak arttırabilirsin ilk başlarda 5 - 7 ardından 10 - 15 daha sonra 20 - 25 şeklinde zamanla artar.

Sayfayı Paylaş