bahar yorgunluğunda şöyle bi program düzenledim kendime

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve gameover tarafından 13 Nisan 2010 başlatılmıştır.

1. gameover

gameover Üye

Beğenileri:
    137
    Ödül Puanları:
    0
    bu dönemde kendimi biraz yorgun hissettiğim için programımı aşağıdaki gibi düzenledim. görüşlerinizi beklerim.

Salı:
    Omuz-Trapez-Göğüs-Ön, Arka Kol-Karın-Pullover

Çarşamba-Perşembe (2 gün boş)

Cuma:
    Bacak-Bel-Sırt-Ön, Arka Kol-Karın-Pullover

Cunartesi-Pazar-Pazartesi (3 gün boş)

2. caneser

caneser Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    kayseri
    sevgili gameover programın sıralama olarak iyi fakat sondaki pulloverları niye koyduğunu çözemedim. zaten göğüs çalışman var. birde bu program 1 saatte biterse bölge başına fazla bir set düşmeyecek. eğer amacın definasyon ise süperset veya trisetlerle bitirebilirsin. fakat hacim için bu programın işe yarayacağını sanmıyorum. umarım anlatabilmişimdir.;) saygılar

gameover bunu beğendi.
  3. gameover

gameover Üye

Beğenileri:
    137
    Ödül Puanları:
    0
    sevgili caneser,

pulloverı çok seviyorum ben :) göğüs kafesi genişletme amaçlı iki programa da koydum. çünkü zaten programların arasında oldukça fazla dinlenme zamanım olcak.

bi de hareketlerde çok set yapmak yerine ağır kilolarla az set çalışmayı tercih ediyorum. bulk amaçlı.

mantığım şu olcak bu programda; az set-ağır kilo-çok dinlenme-iyi beslenme. çünkü bence vg. sporu çok çalışmaktan ziyade iyi dinlenme ve beslenmeye dayanıyor. böyle hissediyorum.

tabi bu düzenlemeyi tamamen kendi bünyemi dinleyerek yaptım :) çok teşekkür ederim.

saygılarımla.

caneser bunu beğendi.
  4. caneser

caneser Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    kayseri
    yazdıklarında haklısın ona bişey diyememde eğer vaktin varsa doğru. bir kaç ay önce bende 2 parçalı program denedim. iyide sonuç aldım. ama benim haftada 4 gündü. 1 bölgeyi haftada 2 çalışmak hacim için daha iyi hacim için. ankattede haftada 2 tercih edilmiş hacim için. vaktin darsa buda doğru. ama ağrı sızı haftada 1 yapınca hat safhada olduğu için ben tercih etmiyorum.

gameover bunu beğendi.
  5. gameover

gameover Üye

Beğenileri:
    137
    Ödül Puanları:
    0
    anladım. benim program zaten bahar yorgunluğu için :) bahar esnasında birazcık kasmadan takılayım diyorum. bol bol dinleneyim bööyle oooh :) sonrasına psikolojiye göre devam. ağrı sızı konusunda da haklısın. boşver biraz large olmak lazım ara sıra :) teşekkürler.

6. alpztrk

alpztrk Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    38
    tüm vücudu haftada 2 antremana sığdırmanızın özel bir sebebi varmı ?,

amacınız kütle yapmaksa bu kadar çok bölgeyi aynı gün çalışmak ne kadar doğru?

antreman vaktinin uzaması hacim programı için dezavantaj

çalıştığıznız bölgeleri biraz değiştirin derim

mesela göğüs için üstpress yaptığınızda omuz ve arka kollarınızda yoruluyor.. sizin programınızda aynı gün göğüs-omuz-arka kol çalışması var..

illa 2 gün yapılacaksa şu şekilde olabilir

göğüs biceps bacak mide

omuz tirceps kanat bel

gameover bunu beğendi.
  7. gameover

gameover Üye

Beğenileri:
    137
    Ödül Puanları:
    0

sevgili alpztrk,

dediklerinizi değerlendirmeye alıcam ;)

ne kadar keyifli olursam çalışırken o kadar iyi olur :D

aslında bacağı cuma gününe koymamın tek sebebi ertesi gün paso yatıp dinleniyom ondan thums:

saygılarımla.

Sayfayı Paylaş