başlayacağım diyet hakkında bilgi istiyorum

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve bassy tarafından 25 Ekim 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. bassy

bassy Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar..Ben daha önce 4 ay kadar body yaptım... boyum 1.90 kg 91.. bel ölçüm 97 kol ölçüm 38.5 ama çok yağlı bir vücudum var.. Şuan ayağım kırık henüz toparlayamadım ama 1 ay sonra toparlarım diye düşünüyorum... Toparlar toparlamaz da salonda kardio çalışmalarına başlıyacağım.Göğüslerim çok yağlı..
    Kardio çalışmalarımı 30 dk koşu 15 dk bisiklet 10 dk bel çevirme ardından hızlı tekrar hafif kilolar ile beli yana esnetme olarak yapacağım.. Kardiodan sonra hafif ağırlık çok tekrar ağırlık idmanlarıma başlıyacağım. haftada 5 gün gidiyorum günde 2 kasımı çalıştırıyorum..
    Kendime bir beslene programı hazırladım. Kilo verme ve yağ yakmaya yönelik.. Görüşlerinizi bildirirseniz çok sevinirim..

Sabah 8:30
    3 haşlanmış yumurta beyazı biraz lor beyniri bir domates
    öğlen 10 bir avuç leblebi
    Öğlen 12
    200 gr haşlanmış hindi göğsü bir haşlanmış patates..
    akşam 6
    150 200 gr haşlanmış hindi göğsü yanına sebze yemeği..
    akşam 8 antraman (1 saat 20 dk süreceğini tahmin ediyorum kardio ile beraber)
    antraman sonrası biraz lor peyniri..

Bu arada sormak istediğim bir şey daha var.. kardio öncesi weider likit l_carnitine kullanmayı düşünüyorum.. Yanına kas kaybını önlemek için birde protein tozu almam doğru olurmu. Olursa hangi marka kullanmalıyım optimum whey kardio dönemi için uygunmudur..?

2. conicon

conicon Üye

Beğenileri:
    117
    Ödül Puanları:
    53
    *İlk olarak; bir sakatlık yaşamışsınız ve bu spora başlamadan önce doktorunuza mutlaka danışın.
    *Beslenme programınız güzel gibi görünüyor, öğle ve akşam arasına bir öğün daha koyabilirsiniz.
    *Ben sırf kilo vermek amacıyla l carnitin kullanılmasını çok doğru bulmuyorum, bence definasyon sırasında hatları belirginleştirmek için alınmalı. Sağlığınız el veriyorsa güzel bir kardio programı ile yağlardan kurtulmak mümkün.

3. bassy

bassy Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Ayağım bilekten kırıldı yaklaşık 2 ay aydır basmıyorum ama bayramdan sonra ayağıma takılan vida sökülecek ve basmaya başlıyacam inşallah. Beslenme hakkında bir çok yazı okudum hepsi çok teferruatlıydı. Haşlanmış patatesle ve haşlanmış hindi eti ile definasyona girenler güzel sonuçlar alıyorlardı bende ikisini karıştırmak istedim :)

4. solasguitarra

solasguitarra Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    vida çıktıktan sonra aktif bir şekilde koşu yapabilir misin pek emin değilim, ama pedal çevirebilirsin diye düşünüyorum. bisiklet ile cardiyo yapabilirsin. protein kullanabilirsin. optimumda bu iş için uygundur. başka markalarda olabilir tabiki senin tercihin. ama optimum iyidir. geçmiş olsun başarılar.

5. bassy

bassy Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkürler.. koşmam için biraz zamana ihtiyacım olabilir. Ama çok uzun süre geçmeden toparlayabileceğimi düşünüyorum..En azında moralimi bozmuyorum.

Sayfayı Paylaş