başlangıç için tavsiye

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve zafer_nl tarafından 1 Haziran 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. zafer_nl

zafer_nl Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    selam forum ve değerli üyeleri,

yaşım 30,
    boy: 174 kilo 86

dengesiz yaşantı ve beslenme sonucu hamura dönen vücudumu şekle sokmak ve sağlıklı dinamik olmak istiyorum. şu anda ölçü yok elimde fakat şöyle izah edebilirim,

bacak boyum kısa, buna karşın gövdem uzun. dolayısıyla kilo problemi baş gösterdiğinde kalın bacaklarımdan dolayı çok sorun yaşıyorum. bunda uzun yıllar futbol oynamamın ve kalın ve kısa bacaklı olmanın da etkisi var. 75-80 kilo aralıgında bile kalın bacak sorunu yaşıyorken 86 kilo iken pantolon satın almak onu giymek işkence geliyor bana. bir de masa başı iş olunca iyiden vucut hamur gibi oldu. doğru düzgün yemiyorum bile, hareketsizlik ile yememek paralel gittiği için azıcık fazla yesem kilo alıyorum.

sonuç olarak buna bir son vermek adına; spora başlayacağım, yukarda da yazdığım gibi fit olmak istiyorum. ama vücüttaki orantısızlık ( kalın ve kısa bacaklar, yağlanmaya başlayan bir karın bölgesi ve aslında geniş olan ama düşük olan omuzlar (sporsuzluktan) ) nasıl program yapmam gerektiği hususunda beni düşündürüyor.

sizce ne yapmalıyım; öncelikle kilo mu vereyim? mesela kilomun 86 dan 70 e mi düşmeli ? ne kadar zamanda düşmeli? kilo verme işlemi bittikten sonra mı vücudu geliştirmeye başlamalıyım?

ya da hem ağırlık çalışarak bir yandan da clean bulk mı yapmalı? ama kalın bacakları nasıl inceltebilirim bu arada?

şu durumda kilo vermem gerektiği aşikar fakat aynı zamanda vücüt geliştirme antremanları yapmalı mı yoksa sadece kilo vermeye mi odaklanmalıyım? ve verdikten sonra mı vg yapmalıyım?

değerli tavsiyelerini bekliyorum.
    saygılar

Sayfayı Paylaş