başarısız definasyon diyeti

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve mortimer tarafından 25 Şubat 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. mortimer

mortimer Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    13
    Herkese iyi akşamlar 170 boyunda 85 kiloyum aralıklı olarak 2-2.5 sene vücut geliştirme geçmişim var bu seneye kadar hiç definasyon diyetine girmedim. Bu sene 3 kere definasyon diyetine başladım ama en fazla 10 gün sürdü. Şimdi tekrar başladım ve 3. haftasındayım. Diyete 85 kilo başladım ama bu hafta tekrar tartıldığımda yine 85 kilo geldim diğer denemelerimde kilo kaybediyordum. Ben çıkış yolu bulamadım sizlere danışmak istedim. Diyetim ise şöyle:
    boy:170, kilo:85, kol çevresi:40 civarı omuz:132
    Sabah 70gr civarı yulaf + 1 ölçek whey yarım saaat sonra 1 ölçek workout supplement sonraidman. İdmandan sonra 1 ölçek whey ve gün içersinde yarım kilo tavuk, yatmadan öncede 1 avuç ceviz. hafta 5 gün idman yapıyorum. teoride her şey doğru ama yağ yakamıyorum. Galiba 2 tane yağ yakamama sebebim var birincisi az uyku diğeride yeteri kadar su tüketmem olabilir ama bu 2 iki olumsuz etkenin diyetimi bu başarısız yapacağını zannetmiyorum. Tecrübeli hocalarım yardım ederlerse sevinirim. Ayrıca hafanın bir günü hile günü yapıyorum ve dilediğimi bolca tüketiyorum. Ayrıca gayet az kalori almam rağmen idmanlarda kilolarım arttı

2. ogullcankoc

ogullcankoc Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Gun icinde tavuktan baska bisey tuketmiyor musun

3. BamBam16

BamBam16 Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    Bursa/Ankara
    Su alımındaki eksiklik ve düzensiz uyku başarısızlığının en büyük sebebi bana göre. İnan bu ikisini değiştirdiğinde çok hızlı gidersin sonuca. Su alımını arttır antrenmanda da bir pre workout gibi etki ettiğini(tam olarak öyle değil ama gücünde ve dayanıklılığında artış oluyor gözle fark edilebilecek kadar.) senin sıkıntının aynısını ben de yaşamıştım sürekli içmeyeceksen bile yanında 1.5 litrelşk suyla gez. Gece yatarken ve sabah kalkarken iki büyük bardak su iç en geç gece 12 de yat 7-9 saat uyu sonucu gör. Bundan ayrı supplementini biraz azalt yahu ille sabah whey alıcam diyorsan asıl kahvaltından 1 saat önce bol suyla al asıl kahvaltında 70 gram yulaf ve protein alımı miktarına uyacak şekilde yumurta ye. Sabah yumurta yeme şansın varken niye tepesin ki. Bir de istersen 70 gram yerine sıkı bir definisyonsa istediğin yarım su bardağına düşür yulafını. Bundan başka öğleden sonra (gerçi antrenman saatine göre değişir ama anladığım kadarıyla zaten sabahtan yapıyorsun antrenmanını) karbo alımını (buna meyve vs. Yararlı yararsız kompleks basit bütün karbolar dahil) kes protein alımını periyodik olarak yatana kadar arttır kas kaybını engellemek için. Eğer zor gelirse ikindi ara öğününde meyve tüket ikindiden sonra kes o da seni sonuca götürür. 3 ana öğünden ilk ikisinde karbo al. Umarım hedefine ulaşırsın başarılar...

4. mortimer

mortimer Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    13
    Bazen garnitür tüketiyorum içinde havuç patates ve bezelye var.

5. mortimer

mortimer Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    13
    Aslında sabah yumurta yemeye uğraşıyorum ama saat 11de spora gidiyorum ve 10-10.30 gibi uyanıyorum. Su olayına biraz daha dikkat edicem.

6. mortimer

mortimer Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    13
    Zero kola da içiyorum gün içersinde bi zararı olur mu ?

7. ogullcankoc

ogullcankoc Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Asitli içecekleri tuketme ve gun icerisinde biraz karbonhidrat tüketmeye calis tek tavuk yeterli olmaz tabi dozunda olmali bu karb ve yatmadan once biseyler yeme

Sayfayı Paylaş